Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Én reagálok túl mindent?

Én reagálok túl mindent?

Figyelt kérdés

Középső gyerek vagyok, nővérem és húgom van, legutóbbi csak hétvégén van itthon nővérem már elköltözött.

Jelenleg sajnos egy ideje nem dolgozom, betegség miatt.(SM)

Édesanyám dolgozik, édesapám nem velünk él, de támogat minket.

Betegségem ellenére, mindenben próbálok megfelelni, segíteni, nem elhagyni magam ...

Mégis mindenért én vagyok a rossz a hibás...

Egy pár napja anyu táppénzen van, fáj, dagad a keze ...

Én viszem orvoshoz, főzök, mosok, takarítok, bevásárlás miegymás.


Közben próbálok magamra is figyelni..

Most elég rosszul vagyok, húgom is beteg lett..

Anyu sincs valami jól..

Természetesen ma is rám maradt minden.. és, ha merek szólni, vagy már a sírás kerülget és látják...

Szimplán rám kiabál anyu, hogy " akkor nem kell csinálni"...

Pedig nem ezzel van baj... hogy foznom kell , csupán én sem vagyok jól.

Vagy a másik, hogy menjek dolgozni, mert egyedül ő keres pénzt.

Mintha nem hallották volna... hányszor voltam ki , hogy nem tudok elmenni dolgozni, hogy mennyire szívesen mennék...

Na mindegy.


Sajnos a húgom hiába kollégista nem főz magára így, külön főzök rá , amit ő visz miközben hétvégente elég, ha azt eltudom készíteni, amit mi megeszunk.

Szívesen teszem, de én sem bírom mindig úgy magam.


Mikor nagyon rosszul vagyok, akkor osszekapjak magukat ők is , mert más nem csinálna meg, mikor jobban vagyok... kicsit is, mennek a dolgukra..

"Majd őmegcsinálja..."

(Ez mindig így van..)

Néha már kiborulok... olyankor azt érzem igazam van, utólag is tudom...

Nincs kinek elmondani ezeket, ezért külsős személyek véleménye is érdekelne..

Húgom nem igazán veszi ki itthon a részét semmiben, max elmegyek a boltba , de csak ha valaki megy vele 2 hónapja van egy párja...van, hogy haza sem jön...úgy még nehezebb..


Mit tegyek?

Tényleg kezdek besokallni...

Egyre többször adok ennek hangot, amire ma is már azt mondták, hogy pszichológiai eset vagyok..nem kizárt..

Megfordult a fejemben, hogy elmegyek, jót tenne.

De erre az otthoni helyzetre mi lenne a megoldás szerintetek?


2019. máj. 26. 23:58
 1/8 anonim ***** válasza:
85%
Nem reagálsz túl semmit, ez tényleg megalázó, aljas viselkedés a családod részéről. Betehetjük ezt a történetet is a "Családok, ahol a szülők azt képzelik, hogy a gyermekük egy háztartási robot, amely a tulajdonukat képezi" című mappába. Jó vastag.
2019. máj. 27. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem a hazimunkat szet kene osztani, nem teged agyonterhelni...
2019. máj. 27. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
69%
Én azt nem értem, miért nem tudsz elmenni dolgozni?
2019. máj. 27. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
78%
Utolsó, azért egy SM betegnek nem olyan könnyű. A gyengébbek kedvéért ez nem szado-mazót jelent, hanem sclerosis multiplexet.
2019. máj. 27. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
58%

Én elhiszem, hogy beteg vagy, talán egy gyárban a sor mellett nem tudnál dolgozni, de egy kevésbé megerőltető munkát sem tudsz elvégezni? Megpróbáltad?

De ha dolgozni nem tudsz, akkor tanultál valamit, amiből meg tudnál élni?

Az SM -főleg nem a kezdeti stádiumba- nem olyan betegség amivel ne lehetne dolgozni, csak korlátozottak a lehetőségek.

Anyukádat nem sajnálod? Mert amit most te nagy duzzogva megcsinálsz, azt ő munka mellett csinálja!

A keze valószínű a túlerőltetéstől fáj, pihentetni kell, különben sosem fog meggyógyulni.

Nem tudnád a munkája egy részét levenni a válláról -szó nélkül- amíg beteg?

Ha nem tanulsz, nem dolgozol az otthoni munkákat is csak veszekedés árán csinálod meg, akkor hogy akarsz elmenni? Van ennek reális alapja? Akkor tudnál dolgozni? El tudnád tartani magad? Most meg a főzés is nehezedre esik?

Ezek csak kérdések, válaszold meg magadnak!

2019. máj. 27. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Elnézést... elég rosszul fogalmaztam..

Amikor jól vagyok, dolgozom!

Jelenleg egy ideje újabb rosszullét miatt nem.., amint jobb lesz megyek is!

Dolgozom, nem sokat , nem keresem magam halálra 6 órában, de dolgozok.

Egyébként sajnos én nem az "elején" járok...

2019. máj. 27. 10:31
 7/8 A kérdező kommentje:
Ja igen érettségim van illetve szakmám.
2019. máj. 27. 10:34
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem tudnál elköltözni albérletbe?Akkor csak magadra kellene megcsinálni dolgokat.Vagy kell otthoni segítség ha nem vagy jól?Gondolom nem keresel túl sokat.

Hát nehéz.Próbálj velük őszintén beszélni, hogy mi a problémád.

2019. máj. 27. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!