Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Én reagálok túl mindent?

Én reagálok túl mindent?

Figyelt kérdés

Sok ismerősömnek a szülei elváltak, egyedül neveli a gyerekét, stb. De azt vettem észre, hogy ők mégis kiegyensúlyozottak, meg vannak elégedve magukkal, mivel jó a kapcsolatuk a szüleikkel. Én utálom magamat, és bár a barátnőim tudják hogy komplett idióta vagyok:), másoknak, akik nem ismernek visszahúzódó vagyok. Folyton csak otthon ülnék és gépeznék, nem vagyok jó tanuló se. A szüleimmel nem nagyon szeretek beszélni. Apám mindig a suliról beszél, a matekról, mivel egyszer volt egy jó kis ajtócsapkodós sztori a matek tz egyesem miatt, amikor apámra rájön az 5perc.. Anyám pedig vagy épp szid valakit, vagy pletykázik, vagy belémköt, vagy egész nap a szappanoperáit nézi, ha megszólalok: css! Bátyámmal egyáltalán nem beszélünk. Úgy megy el mellettem az utcán, hogy rám se néz.. Ők persze azt hiszik hogy ez tök normális, más is azt hiszi hogy mivel együtt vannak a szüleim nekem milyen jó, és azért próbálok is úgy tenni. Szüleim semmit se tudnak arról hogy nekem ilyen problémám lehet. Eddig nem nagyon panaszkodtam másnak, mivel tudom hogy van rosszabb is. De nem vagyok egy talpraesett se, és ha valaki tényleg lehülyéz, már attól sírhatnékom van. :S Arra gondoltam, hogy lehet hogy a család miatt lehetek ilyen? Mikor bnőmnél voltam, teljesen meglepett, hogy ott együtt társasoztak, együtt ettek mindig, néha pedig az apja leül gitározni, ők meg leülnek elé és hallgatják, vagy csak együtt filmeznek. Mikor meg ünnep van, együtt van az egész család. És őt fogják is rendesen, hogy jól tanuljon, de így legalább ő jól érzi magát a bőrében, jól tanul és sokat nevet. Velem nem nagyon törődnek, úgy értem, hogy érzelmileg nem. Lehet hogy ettől vagyok ilyen? Azért én elég durván be tudok néha depizni (vagdosom a kezem. nem olyan durván, de úgy hogy fájjon, mert ettől legalább megnyugszok), nem úgy mint egyesek, akiknek ha sz.r kedvük van, kiírják fészbúkra, másnap meg ha megyek a suliba ott röhögcsél a folyosón. Mit tegyek? Rondának érzem magam, rossz tanuló vagyok, nincs sok barátom és elegem van abból hogy nem tudom élvezni az életet, mert reggel felkelek és végigszenvedem a napot a suliba, és kb. ennyi. :(

16/L


2011. dec. 15. 18:07
 1/5 anonim ***** válasza:

érdekes,nekem tök normális a családom mégis ugyanilyen vagyok,akiket nem ismerek azoknak mindig visszahúzódó vagyok,érzékenyen érint minden beszólás,ha meg visszaszólok nekem van lelkiismeretfurdalásom,szóval szerintem ezt más is okozhatja nem csak a család.

17/F

2011. dec. 15. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Magamra ismertem, Illetve a tizenéves önmagamra.

Ami a bátyáddal van, az nálunk is ugyanilyen volt, de felnőttünk (illetve kinőttük a tinikort) és már nem utáljuk egymást. Biztos vagyok benne, nálatok is így lesz.

Nem biztos, h a szüleid tehetnek róla, ha búskomor vagy. Nem nekik tanulsz, hanem magadért! Azért kell jól tanulni, h jobb egyetemre mehess vagy oda, ahová szeretnél! És később saját magadnak meg tudd teremteni a legjobb körülményeket. Ez fontos dolog!Gondolj erre, mikor tanulsz, hogy a jövődet alapozod meg..és tényleg!

Nálunk sem volt 14 éves koromtól szeretet otthon, akkoriban én is szenvedtem egy csomót. Csak én étkezési zavarral kompenzáltam. Azt hiszem megértem amiket leírtál, hogy érzelmileg nagyon padlón vagy néha. Ne hibáztasd magad (hagyd abba a vagdosást, helyette sportolj mondjuk), ne a saját tested büntesd miatta!

2011. dec. 15. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
És amúgy a szüleid kimutatják hogy szeretnek és meghallgatnak ha problémáid vannak?
2011. dec. 15. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Kimutatják-e? Nem nagyon.

Nem tudják rólam ezeket, szinte semmit se tudnak rólam. De én is elég tartózkodó vagyok, nem nagyon mertem még senkinek se elmondani hogy milyen depis is vagyok igazából, sőt, igyekszem leplezni. :S Nem mondom el másnak, mert egyszerűen nem bízok az emberekben. Eddig szinte olyan emberekkel sikerült találkoznom akik kihasználtak. :S Sportolni nem szeretek, mivel elég béna vagyok, a labdát se tudom elkapni. De szívesen megtanulnék gitározni vagy színházba is tök szívesen elmennék, de apa nem tanít meg gitározni (bezzeg tesómat megtanította, közbe nem is szokott gitározni). Színházba is elmennék, de oda is b*sznak elvinni. :')

2011. dec. 15. 18:31
 5/5 anonim ***** válasza:
Mondd meg nekik hogy szeretnél TE is színházba menni, nem hiszem hogy elutasítanák, és legközelebb velük mehetsz. Te is kell akarj velük komunikálni, hisz néma gyereknek annya sem érti a szavát. Szerintem nálatok a szó szoros értelmében ez történik, beszélj a vágyaidról, nyílj meg,kezzd azzal a szülöddel akihez közelebb érzed magad. Ha begubózol az egyre csak rosszabb lesz. Fel a fejjel.
2011. dec. 15. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!