Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A lányom mindent elmond a...

A lányom mindent elmond a tanárának és ő lett a legfőbb bizalmasa, tömi a fejét hülyeségekkel, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Akármi történik itthon vagy máshol vele, azt elmondja a tanárnak. Ha összeveszünk valami apróságon, úgy állít be, mintha itthon állandóan terrorizálnám. Volt olyan, hogy egyik este összekaptunk valamin, másnap a tanáránál volt egész délután, mert azt mondta neki, hogy nem akar hazajönni, mert úgyis csak bántják itthon. A tanár meg elhiszi neki, hogy őt senki nem érti meg és mindenki szemét vele, még adja is alá a lovat. Nagyon rossz hatással van rá az az ember, neki elmond mindent, nekem semmit. Azt mondja a lányom, hogy mert csak ő érti meg, de ez hülyeség, nem is egy korosztály és én is meghallgatom, meg a többi barátja is. Nem tudom, hogy mit tehetnék, régen nem volt ilyen, egy 2-3 hónapja elnézést a kifejezésért, de dilizett be és mániája lett, hogy vele mindenki intoleráns. Segítenének, hogy mit tehetnék ezzel a gyerekkel?

Előre is köszönök minden tanácsot.


2011. dec. 13. 14:22
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
76%
Nem lehet,hogy más van közöttük?A lányod,vagy a tanár részéről?
2011. dec. 13. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
76%
ha férfi az illető, sanszos, hogy a lányod beleesett a tanárába...
2011. dec. 13. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
41%

Kedves Anyuka!


Ha jól sejtem, gyermeke elérkezett a nagyon nem várt kamaszkorba. Higgye el, nem egyéni eset, mikor csemetéink "elferdítve" mesélik tovább egy harmadik félnek a családi problémákat.


Az Ön helyében kapcsolatba lépnék az illetö tanárral, és beszélnék vele. Hiszen ha a tanár mindig csak a gyermeket hallgatja meg, és csak az ö álláspontját ismeri, akkor ne csodálkozzunk, ha az "ö pártján van" és nem a szülöén.


De ha már meghallgatta a szülö verzióját is, akkor már mindjárt jobban képben van, és a szerint ad tanácsot a tanítványának is.


Minden jót kívánok.

2011. dec. 13. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
51%

Na mindjárt jön a pedofíliával rémisztgetés...

Talán legjobb lenne kulturáltan kapcsolatot keresned ezzel a tanárral, és megkérni, hogy jöjjön el hozzád, és négyszemközt megbeszélni a dolgokat, türelmesen. Aztán pedig hatszemközt. Szerintem meg lehet beszélni, hogy maradhasson barát, de tisztázzátok is a dolgokat.

2011. dec. 13. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 A kérdező kommentje:
A lányom már 2 hónap múlva nagykorú, tehát nem most kezdett el kamaszodni, ezért nem is értem, miért most jött rá ez, mikor eddig nem lázadt, nyugodt volt, kiegyensúlyozott. Egyszer rákérdeztem, hogy tetszik-e neki a tanár, azt mondta, hogy nem az ő esete, csak barátok. Tehát erről nem lehet szó.
2011. dec. 13. 14:37
 6/48 anonim ***** válasza:
72%
Ezt pedig te nyugodt lélekkel el is hitted? " Igen anya, tetszik" - Ez az amit még akkor sem hallasz, ha tetszik neki :)
2011. dec. 13. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:

Vannak későn kamaszodók. A "nem az én típusom" meg egy jó kis beetető szöveg. Én is voltam kamaszlány, tudom.

Nem tudom, h milyen módon kapja a figyelmet, de mindenképpen azt keresi.

2011. dec. 13. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
80%

Az, hogy mindjárt 18 lesz (ha jól értettem), még nem jelenti azt, hogy a kamaszkornak vége. Csak jogilag számít felnöttnek, viselkedésben nem feltétlenül.

Ezt bizonyítja a fent írt probléma is.


Bár tényleg kicsit fura. A leírtak alapján azt gondoltam volna, hogy egy 14-15 éves gyerekröl van szó..

2011. dec. 13. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
49%
Apropó, én először az illető tanárral beszélnék és megmondanám neki, h ha ez a bizalmas kapcsolat továbbra is így fent áll, akkor a következő beszélgetéskor az igazgatói irodában találkoztok.
2011. dec. 13. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
Attól, hogy azt mondja, nem az esete, még nyugodtan lehet bele szerelmes. ezen kivül sok gyerek késöbb lesz ilyen szempontból kamasz.
2011. dec. 13. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!