Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A lányom mindent elmond a...

A lányom mindent elmond a tanárának és ő lett a legfőbb bizalmasa, tömi a fejét hülyeségekkel, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Akármi történik itthon vagy máshol vele, azt elmondja a tanárnak. Ha összeveszünk valami apróságon, úgy állít be, mintha itthon állandóan terrorizálnám. Volt olyan, hogy egyik este összekaptunk valamin, másnap a tanáránál volt egész délután, mert azt mondta neki, hogy nem akar hazajönni, mert úgyis csak bántják itthon. A tanár meg elhiszi neki, hogy őt senki nem érti meg és mindenki szemét vele, még adja is alá a lovat. Nagyon rossz hatással van rá az az ember, neki elmond mindent, nekem semmit. Azt mondja a lányom, hogy mert csak ő érti meg, de ez hülyeség, nem is egy korosztály és én is meghallgatom, meg a többi barátja is. Nem tudom, hogy mit tehetnék, régen nem volt ilyen, egy 2-3 hónapja elnézést a kifejezésért, de dilizett be és mániája lett, hogy vele mindenki intoleráns. Segítenének, hogy mit tehetnék ezzel a gyerekkel?

Előre is köszönök minden tanácsot.


2011. dec. 13. 14:22
1 2 3 4 5
 11/48 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy mi az igazság, de engem az érdekel, hogy a pasas ne uszítsa ellenem és a barátai ellen, mert azzal eteti, hogy csak rá számíthat. Én ezt nagyon rossz nevelési módszernek tartom, nem ismerem, de azt már le tudtam szűrni, hogy nagyon manipulatív, a lányom sem szent, de a tanárnak lehetne annyi esze, hogy azt mondja "figyelj, beszélj otthon anyukáddal, oldjátok meg" és nem pedig tömi a fejét.
2011. dec. 13. 14:58
 12/48 anonim ***** válasza:
100%
beszélj az igazgatóval h szóljon rá a tanárra
2011. dec. 13. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 anonim ***** válasza:
100%
Beszélj először a tanárral, aztán ha nincsen változás, akkor fordulj az igazgatóhoz.
2011. dec. 13. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 anonim ***** válasza:
75%
na, hát épp ezért gondoljuk, hogy van köztük valamiféle vonzalom, ezt erősíti a tanár a "csak rám számíthatsz", "csak nekem vagy fontos igazán" érzéssel. Abszolút nem helyes, hogy iskolaidőn kívül a diákjával tölti az idejét (márpedig erről van szó, ha jól értem, hiszen a lányod nem megy haza tanítás után, hanem a tanárral marad). sajnos a pasi rendkívül rossz pedagógus, imponál neki egy fiatal lány rajongása. legalábbis első ránézésre erre tudok gondolni. és ne mondjátok, hogy ilyet tanár nem tesz. a párom húga érettségi után egy hónappal került a 41 éves tanárával titkos szerelmi viszonyba úgy, hogy a tanárnak volt legális, mindenki előtt vállalt kapcsolata egy, szintén ugyanabban az iskolában tanító tanárnővel. erkölcsileg zéró, mégis megtette, amikor kiderült, akkor a tanárnő a lányt ribize le, szó sem esett a férfi felelősségéről, neki megbocsátott és vele maradt. holott ehhez két ember kell, a kettőből pedig az idősebb tanárnak kellene bölcsebbnek lennie. amúgy tök általános jelenség, h a diák (függetlenül a nemétől) beleszeret vmelyik tanárába. a nagy kérdés, hogy az, ha észreveszi, hogyan kezeli a helyzetet. attól tartok, ennek a tanárnak a reakciója olaj a tűzre. én a helyedben egy kiadós beszélgetéssel kezdenék és mindenképp megpróbálnám kipuhatolni a lányomtól, h mi van köztük. azt, hogy mit tégy, csak ezután lehet megmondani, először jó volna tisztábban látni az ügyben, ahhoz pedig ennyi infó túl kevés
2011. dec. 13. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 anonim ***** válasza:
43%
Szerintem itt nem a tanárral van a gond. Ki tudja miket hall a lánytól! Lehet tényleg a lány össze-vissza kamuzik eki, hogy sajnálja meg... Szerintem vidd a lányt pszichológushoz, majd ő lesz az akinek mindent el fog mondani, ő meg remélhetőleg átlát a szitán, ha a kisasszony kamuzik...
2011. dec. 13. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 anonim ***** válasza:
Az első vagyok:akkor lehet,hogy a tanár zúgott a lányodba...azzal,hogy azt erősíti benne,csak rá számíthat,elég egyértelműnek látszik a dolog.Ráadásul a barátoktól,családtagoktól is el akarja "vadítani".Lelkileg függővé akarja tenni.Én biztos nem hagynám,és beszélnék az igazgatóval.
2011. dec. 13. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 anonim ***** válasza:
31%

szia!


Két dolog lehet, az egyik, hogy nálatok van otthon komoly probléma amit megpróbálsz elbagatellizálni és a lányod tényleg a menekülő utat keresi a tanárában, érdemes lenne elgondolkodni, hogy mégis mi vezethetett idáig. Azon kívül, hogy a lányod a hibás a tanárra a hibás, csak ti nem vagytok azok.


Aztán persze lehet, hogy tényleg valamelyik fél szerelmes a másikba. Akkor viszont csak az a kérdés, hogy még is hány éves a tanárra a lányodnak, mert, hogy ha csak 22-25, akkor nem biztos, hogy a lány hátrányára válna egy ilyen kapocslat, mert egy felnőtt értelmiségi férfitől nem biztos, hogy túl sok rosszat kapna, tanulna. Mint egy 19 éves sráctól akinek az élete a alkoholról és a strigulák gyűjtögetéséről szól.

2011. dec. 13. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem első körben battyogj át a tanár úrhoz! Ne abból szűrj le dolgokat amit a lányod mond.
2011. dec. 13. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 A kérdező kommentje:
Én úgy érzem, semmi olyan dolog nem történik itthon, amit szégyellni kéne. Nem verekszünk, nem tiporjuk egymást a földbe szavakkal, viszont ha nem értünk egyet valamiben, akkor következik be nézeteltérés. Például szerintem nem helyes, hogy fiútársaság nélkül akar elmenni egy barátnőjével egy éjszakai szórakozóhelyre. Ekkor jön az, hogy őt senki nem érti meg, nem lehet velem beszélgetni, jön a kiabálás, a hiszti, hogy elege van mindenből és szalad a tanárhoz, hogy elmesélje, milyen kegyetlenek vagyunk, majd másnap azal jön haza, hogy a tanárúr szerint a szabadság a legfontosabb, különben az ember nem tud kiteljesedni (meg egyéb marhaságok). Valószínűleg felkeresem a tanárt, de a lányom tudta nélkül, ugyanis már levágta a hisztit, mikor bejelentettem, hogy ez így nem mehet tovább, ne egy idegenhez rohanjon állandóan.
2011. dec. 13. 15:41
 20/48 anonim ***** válasza:
43%
Nos ha már mindenki a tanár-diák szerelemre gondol, én irányt váltva azért felvetném, hogy mi van ha a lányodnak igaza van? "mániája lett hogy vele mindenki intoleráns" Ergo a lány menekül otthonról(tőled), de te inkább azon gondolkodsz hogy a tanár rossz hatással van rá, meg hogy bedilizett, meg hogy nincs igaza. Vagyis a hibás csakis a lány meg a tanár, de te nem. Nem merült fel benned hogy talán tényleg egyszerűen rosszul bánsz vele? Ha megromlik egy kapcsolat, akkor közös nevezőre kell jutni, nem pedig másokra mutogatni. Persze ez sokszor nehéz, mert a szülő pl nem tekinti egyenjogúnak a gyerekét. Szerintem beszéld meg vele a dolgot(lehetőleg veszekedés nélkül, higgadtan), és próbálj javítani kapcsolatotokon. Aztán beszélgess a tanárral is, és tisztázzátok a helyzetet.
2011. dec. 13. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!