Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A lányom mindent elmond a...

A lányom mindent elmond a tanárának és ő lett a legfőbb bizalmasa, tömi a fejét hülyeségekkel, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Akármi történik itthon vagy máshol vele, azt elmondja a tanárnak. Ha összeveszünk valami apróságon, úgy állít be, mintha itthon állandóan terrorizálnám. Volt olyan, hogy egyik este összekaptunk valamin, másnap a tanáránál volt egész délután, mert azt mondta neki, hogy nem akar hazajönni, mert úgyis csak bántják itthon. A tanár meg elhiszi neki, hogy őt senki nem érti meg és mindenki szemét vele, még adja is alá a lovat. Nagyon rossz hatással van rá az az ember, neki elmond mindent, nekem semmit. Azt mondja a lányom, hogy mert csak ő érti meg, de ez hülyeség, nem is egy korosztály és én is meghallgatom, meg a többi barátja is. Nem tudom, hogy mit tehetnék, régen nem volt ilyen, egy 2-3 hónapja elnézést a kifejezésért, de dilizett be és mániája lett, hogy vele mindenki intoleráns. Segítenének, hogy mit tehetnék ezzel a gyerekkel?

Előre is köszönök minden tanácsot.


2011. dec. 13. 14:22
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:

az, hogy megadta a mobilszámát, bármikor hívhatja és rögtön ugrik egy szavára azért messze túlmegy a tanár-diák kapcsolaton. két dolog van:


1. a tanártól függetlenül is meg kellene próbálnod normalizálni a viszonyt a lányod és közted. kamaszodik, ilyenkor még több figyelmet, odafigyelést igényel. szerintem egyébként lánybarátnőkkel is elengedhetnéd szórakozni, nem kellene ragaszkodnod a fiútársasághoz, de ez csak az én véleményem. légy vele megértő és együttműködő vagy még jobban magad ellen fordítod. tilthatsz, persze, hiszen anyaként ez (is) a szereped, de csak akkor, ha tényleg indokolt


2. mindenképp "beleavatkoznék" a tanár-lányom vonalba, hogy hogyan teszed (szülői után odamész, külön felkeresed, igazgató. lányodon keresztül), a te dolgod, de ez nem természetes, és rossz viselkedésmintát tanul tőle a lányod. pl elmenekül a konfliktusok elől, nem keres megoldást, ellenben egy férfitől várja a megnyugvást, minden vele kapcsolatos érzés kezelését más kezébe adja, semmit sem rendez, reagál le ő maga

2011. dec. 13. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 anonim ***** válasza:
bocs de 2 hónap múlva ( mikor a lányod nagykorú lesz), már gyakorlatilag, minden probléma nélkül lehet köztük valami...
2011. dec. 13. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 anonim ***** válasza:
Nézzél magadba hogy miért nem bízik meg benned a gyereked meg.Nem a tanárt kell mocskolni.Biztos nem oknélkül menekül otthonról.
2011. dec. 13. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 anonim ***** válasza:
Nem adok a lányodnak igazat de neked sem.Az tényleg nem helyes hogy neked nem mond el semmit és úgymond hideg a viszonyotok de neked is el kellene gondolkodnod biztosan szigorú vagy vele és nem érted meg , nem érzékeled az ő érzéseit.És igen mindenki volt kamasz csak a többség elfelejtette és nem tudja igazán hogy milyen bonyolult egy ilyen lány.De azért a szülőnek sem mondunk el mindent én sem mondom el anyámnak hogy tegnap a discoban megittam 5 tequilát meg a szerelmi ügyeket...Kell egy olyan bizalmas ember is az életében aki nem szülő és nincs jóban/nem ismeri a szüleit.
2011. dec. 13. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 anonim ***** válasza:
Na szóval a tanár részéről ez teljesen etikátlan, ugyanis, már az első ilyen beszélgetés alkalmával tájékoztatni kellett volna a szülőt és vele megbeszélni a dolgokat! Nem találkozhatnak iskolán kívül ilyen ügyekben...Az meg hogy a lányod nem bízik meg benned a kettőtök hibája, valami történt, amit elhallgatsz előlünk, egyik napról a másikra nem változik meg így egy kapcsolat, főleg anya-lánya kapcsolat nem!!!
2011. dec. 13. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 A kérdező kommentje:
Pedig mondhatni egyik pillanatról a másikra változott meg. Mégis mit hallgatnék el? Ha hibázom, azt beismerem, de ebben a helyzetben nem érzem úgy, hogy probléma lett volna köztünk, szerintem nem velem van baja, hanem a világgal, a barátait ugyanúgy hanyagolja, nem csak engem, de ezt írtam is. Velem lehet bármiről beszélgetni, nem vagyok az a fajta szülő, aki konzervatív felfogású és csak a saját igazát szajkózza, ezt ő is beismeri, de vitánál mégis elkezd szidni. Az meg, hogy nem engedem el éjszakai szórakozóhelyre egyszem barátnőjével, szigorúság? Nem is fogom, amíg nem lesz normális társasága, megbízható fiúkkal. Egyszer ment így el nyáron, az irataiba, a pénzébe került és majdnem súlyos következménye lett, azóta kérem, hogy válogassa meg a barátait. 17 éves lány ne mászkáljon egyedül a szintén naiv barátnőjével Budapest egyik legrosszhírűbb szórakozóhelyén. Szerintem.
2011. dec. 13. 19:56
 37/48 anonim ***** válasza:

Budapest egyik legrosszabb hírű szórakozóhelyére sehogy se tegye be a lábát, szerintem.

(akkor nem az a probléma, hogy nem fiútársággal megy, hanem az, hogy "veszélyesnek" ítélted meg a helyet?! - azon egy lányod korabeli srác sem segít).


az előbb még majdnem 18 volt, akinek sok a barátja, csak épp elhanyagolja őket... azért csak lehet itt vmi kis szépítgetés, kozmetikázás a részedről is. szerintem.


amúgy legyél vele szigorú, ha ettől nem fajulnak el még jobban a dolgok. szerinted...

2011. dec. 13. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 anonim ***** válasza:
Nem korholnám, főleg pedig nem marasztalnám el az anyát. Sajnos a kamaszoknál előfordul, hogy akár egy új benyomás, feltételezés, barát hatására is megváltozik, teljesen kifordul önmagából. Az anya nem egy buta pusztai menyecske, hanem egy értelmes, érző, a gyermekének jót akaró szülő. Egyáltalán nem hibáztatom. Nincs könnyű helyzetben Most /még/ elég szorosan fogja a gyeplőt, ami indokolt is. Mindenképpen be kellene vonnia a tanárt ebbe az ügybe, hiszen a vele való bizalmaskodás okozta kislányban a változást.
2011. dec. 13. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó előtti, azokat a dolgokat próbáltam érzékeltetni, amiken folynak a veszekedések. Vagy téged elengedtek mindig, mindenhova ennyi idősen, könnyedén? Nem azon veszekszünk, hogy nem értem meg, ha van barátja, vagy nem fogadom el a gondolkodását. Viszont nem fogom mindenhova elengedni és akárkivel, ilyenkor jön azzal, hogy őt senki sem érti meg. A barátaival is részben azért romlott meg a kapcsolata, mert nem akarnak ilyen helyekre menni, a többség a beülős helyeket kedveli, a lányom meg azokért nincs oda. Én meg egyszem bulizós barátnővel nem engedem el, ha tetszik, ha nem, mert nekem ez nem fér bele. Ja és igen, szerintem.
2011. dec. 13. 20:40
 40/48 A kérdező kommentje:
És ne mondja senki, hogy normális, ha amúgy jön oda, hogy anyu, szeretlek, máskor meg rohan ehhez a pasihoz, ha valami nem tetszik neki. Ha rossz jegyet kap, akkor is a másik tanárt szidja ennek a tanárnak, ha meg valami barátjával összeveszik, akkor is meg akar halni és sajnáltatja magát neki, hogy vele mindenki szemét. Nem tudom, miért jó ez neki, sosem volt ez a sajnáltatós típus.
2011. dec. 13. 20:45
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!