Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A lányom mindent elmond a...

A lányom mindent elmond a tanárának és ő lett a legfőbb bizalmasa, tömi a fejét hülyeségekkel, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Akármi történik itthon vagy máshol vele, azt elmondja a tanárnak. Ha összeveszünk valami apróságon, úgy állít be, mintha itthon állandóan terrorizálnám. Volt olyan, hogy egyik este összekaptunk valamin, másnap a tanáránál volt egész délután, mert azt mondta neki, hogy nem akar hazajönni, mert úgyis csak bántják itthon. A tanár meg elhiszi neki, hogy őt senki nem érti meg és mindenki szemét vele, még adja is alá a lovat. Nagyon rossz hatással van rá az az ember, neki elmond mindent, nekem semmit. Azt mondja a lányom, hogy mert csak ő érti meg, de ez hülyeség, nem is egy korosztály és én is meghallgatom, meg a többi barátja is. Nem tudom, hogy mit tehetnék, régen nem volt ilyen, egy 2-3 hónapja elnézést a kifejezésért, de dilizett be és mániája lett, hogy vele mindenki intoleráns. Segítenének, hogy mit tehetnék ezzel a gyerekkel?

Előre is köszönök minden tanácsot.


2011. dec. 13. 14:22
1 2 3 4 5
 41/48 anonim ***** válasza:
hát, nem hiszem, h segítségedre lesz, de szívesen válaszolok. igen,mindig, mindenhová elengedtek, könnyedén. de én 20 évvel ezelőtt voltam kamasz és egy csendes kisvárosban nőttem fel (azért volt vagy 3 diszkó). megbíztak bennem bennem és rengeteg barátom volt. nincs értelme párhuzamot vonni
2011. dec. 13. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 anonim ***** válasza:
én nem hinném h az anyát kéne szidni, csak mert itt egy csomó besavanyodott ember aki élvezi h valakivel elhiteti h úgy szar a nevelési módszere ahogy van. Mindenki maga dönti el h h nevel, és a leírtak alapján ez egy teljesen átlagos szituáció, lehet h a szülőnek is van sara, de a lány részéről ez kamaszkori lázadás. Nem az anya hibája, maximum az h nem tudja kezelni, de ki tudná?
2011. dec. 13. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/48 anonim ***** válasza:
Apjával milyen a lány kapcsolata? Lehet, hogy pótapát lát ebben a tanárban?
2011. dec. 13. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 anonim ***** válasza:

Megkérdezném a tanártól, hogy mióta tartja feladatának a szülő-gyermek kapcsolat aláásását.

A lányomnak meg elmondanám, hogy én 18 évig neveltem, és jobban féltem, mint ez a férfi, aki 2 hónapja bizalmaskodik vele. És nincs jó hatással rá, ha így beszűkül, hogy csak ez a férfi létezik neki, a családját, barátait meg ellenségnek tekinti.

2011. dec. 13. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 A kérdező kommentje:
Lehet engem szidni, nem vagyok tökéletes én sem természetesen és elviselem a kritikát, de most csak azt tudom mondani, amit eddig is, hogy ismerem a lányomat és tudom, hogy nem szokta másnál keresni a "menedéket", ami nem is indokolt, mert itthon szeretet várja és senki nem bántja ok nélkül, ő maga vallja be, hogy ezt, meg ezt mondta a tanárnak, aki nagyon megsajnálta őt. Ha kérdezem, hogy miért mond ilyeneket, azt mondja, hogy nem tudja. Hogy milyen a kapcsolata? Többnyire semmilyen, mert nem kíváncsi rá a volt férjem. Pótapa viszont lehet, hogy erős lenne, mivel a pasas olyan 24-5-6 éves lehet.
2011. dec. 13. 21:12
 46/48 anonim ***** válasza:

43,44 vagyok.

Ez plátói szerelem lehet.

Kis humorizálással is lehet egy kicsit oldani a feszültséget. Pl. ha valamivel nem értetek egyet, menj elébe a dolgoknak, és mondd neki, hogy "tessék, menjél árulkodni a tanárbácsinak, remélem kinövöd egyszer ezt a gyerekes viselkedést". Vagy: "Tudom, én vagyok a gonosz banya, mert nem engedlek veszélyes helyekre szórakozni menni." Vagy ilyesmi. Kicsit erősebben mondd ki, amit gondol. Szerintem ez hatna, és rájönne, hogy benne van a hiba, és jót akarsz neki.

2011. dec. 13. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 anonim ***** válasza:
nem tudom, hogy hányas válaszoló vagyok, de szerintem túlmisztifikálják itt egyesek, a lány szimplán szerelmes.
2011. dec. 13. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 anonim ***** válasza:

Nekem hasonló a történetem.

A tanár sokkal idősebb volt mondjuk, de nekem sem volt apám, rá mindig számíthattam, én is szidtam a családomat, hozzá futottam mindig, bármi baj volt itthon.

14 évesen kezdődött a dolog, először nem kerestem fel, csak később, mikor már nem tanított.

Ma már szégyellem a dolgot, nem kellett volna kiteregetni a családi szennyest minden alkalommal, de tényleg ő volt az egyetlen, aki megértett, aki tanácsokat adott.

Így visszanézve azt hiszem, h szerelem volt, az én részemről. De mindig a helyén kezelte a dolgot, sosem történt semmi közöttünk, pedig hosszú évekig tartott.

Ha korekt a tanár, nem fog kikezdeni a lányoddal, de mindenképp beszélned kell velük, akár hármasban is.

Ez nálunk is előfordult, és pozitív irányba változott a dolog.

Anyu nem csípte egyébként, a tanár sem szimpatizált anyuval, de úgymond megtűrték egymást. Anyu sem volt tökéletes, sok hibát elkövetett, de így visszanézve csak a jószándék hajttta.

Akkor ezt nem láttam, ma már tudom, nekem is van gyermekem, anyu pedig már nincs közöttünk.

A lényeg, h nem kerülheted el a beszélgetést, akkor se, ha kínos, hisz neked egy idegen, aki mindent tud rólatok.

Kérd meg, h egítsen neked a lány nevelésében..

Van másik pasi a lányod életében? Nekünk akkor lazult a kapcsolatunk, amikor összejöttem egy sráccal, a kapcsolatom lazult a tanárral, bár hozzá kell tegyem, h a mai napig keresem, beszélünk időnként telefonon, és sok döntésemet az ő régi tanácsaira hozom meg.

2011. dec. 14. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!