Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülők! Segítenéteek megérteni?

Szülők! Segítenéteek megérteni?

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok, és nem értem apám hozzáállását. Nem enged el este 10 után sehova, akkor sem, ha a barátom hazakísér, nem aludhatok ott a barátomnál, ő sem nálam.


De én ezeket így is, úgy is megteszem, csak maximum hazudok valamit, pl. hogy barátnőmnél alszom, stb.


Miért jó neki ez? Fordult már elő olyan is, hogy emiatt kerültem rossz helyzetbe, mert ugye nem mindig tudok valakinél ottaludni, és akkor marad az, hogy reggelik kóborlok.


Nem lenne jobb, ha tudná, hogy hol vagyok, mit csinálok?

Segítsetek megérteni!


2010. júl. 7. 09:42
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
84%

Fel sem merül benne, hogy hazudsz. Ami miatt szégyellhetnéd is magad. 16 évesen nagyon kicsi vagy még, este 10 előtt is lehetnél eleget együtt a barátoddal. Csak egy példa: reggel is fel lehet kelni korábban, azzal egy szülőnek sincs baja.


Hogy kerülhettél olyan helyzetbe, hogy reggelig kóborolsz? Olyankor hogyhogy nem tudsz a barátodnál aludni?


Ne haragudj, de nagyon felelőtlen vagy. Sokkal jobb lenne, ha inkább szót fogadnál apukádnak és elhinnéd, hogy igaza van. Megérteni nem fogod, mögötte áll negyven év tapasztalata. Később fogod csak belátni, hogy igaza van.

2010. júl. 7. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
86%
Már ne haragudj, de egy buta kis liba vagy! Reggelig kóborolsz????????? Mindenképpen ki akaraod magad ellen hívni a sorsot? A mai világban? Kicsit értsd már meg a szüleidet. Pasizhatsz még eleget, miért fontos ebben a korban együtt aludni stb. Én sem engedném meg, és képzeld el még a fiamat is féltettem 16 évesen (most is pedig már 19 éves, de azért már nem dirigálok neki), de egy kislányt főleg félteni kell! Ezt csak akkor fogod megérteni, ha anyuka leszel. Örülj neki, hogy törődnek veled és vigyáznak a szüleid rád, nem kellene hálából hazudni nekik.
2010. júl. 7. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem sem helyes, hogy a kérdező éjszakánként csavarog, nem is tudja, milyen veszélyes... de a lényeget tekintve IGAZA VAN! Én "csak" 33 vagyok, de majd inkább szeretném tudni, hogy jó helyen van a gyerekem, minthogy hazudjon. Ha beszél, tudok neki segíteni, ha hazudik, nem. Ha pedig ésszerűtlenül tiltok, úgyis hazudni fog! Ha meg szexelni akar, úgyis fog, és nekem nem mindegy, hogy védekezés nélkül csinálja, fényes nappal, az árokparton, vagy otthon a barátjával, tablettával. Ha meg nappal szexel, miért ne alhatna ott a srác (temészetesen olyan barátról beszélek, aki valamennyire komoly, már amennyire 16 évesen komoly lehet) legalább látom, hogy semmi bajuk.
2010. júl. 7. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Ugye 33 éves még nincs gyereked????Én sem vagyok sokkal több mint Te!
2010. júl. 7. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Valószínű, apukád nem szeretné, hogy szexuális kapcsolat legyen köztetek, ezért a tiltás. Persze, ezzel csak homokba dugja a fejét, úgy csinál, mintha akkor nem történhetne meg.


Anyukád? Ő mit szól a dologhoz?

2010. júl. 7. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
66%

Tudjátok a nagy liberalizmusban elfeledkeztünk valamiről: Miért lenne természetes, ha 16 éves korában szexel??

Írok példát. Engem arra neveltek, hogy a cigi rossz, káros, ne próbáljam ki. 16 évesen lett volna lehetőségem rá, mint megannyi kamasznak akkor. Anyám nem ütött volna pofán, ha megtudja, de nagyon szomorú lett volna, az tutifix.

16 évesen az is bennem volt, hogy te jó ég sutyiba cigizgessek, meg anyámat-apámat lopjam utána a cigipénzért?

Csak ennyi.

2010. júl. 7. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Változik a világ (egyre korábban kezdik a szeuális életet), és ha a gyerekeinket biztonságban akarjuk tudni, akkor ezt tudomásul kell vennünk. Ha háborgunk, viszont nem teszünk semmit, akkor azzal is bajba sodorhatjuk őket.
2010. júl. 7. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 BlackSword ***** válasza:
100%
WÁÁÁ... Mondjuk 16 évesen tényleg ne kóborólj reggelig... De ezt az együtt alvást tényleg nem értem... Napközben is lehet gyereket csinálni... Nem kell hozzá éjszakának lenni... Most miért jó az ha mindentől eltiltják a gyereket? A bajok úgy is megtörténnek... Akkor meg már inkább jobb tudni róla, mert fel lehet rá készülni... Lehet tanácsot adni... Van egy ismerősöm, akit ugyanígy nevelnek... Nagyon profi ha hazugságról van szó... Kel Lájtmen legyen a talpán ha észreveszi... Én tudom mikor nem mond igazat, de most nem írom le, mert ugye a kisördög (és a szórólapos lány) sosem alszik, de nekem is nagyon erősen kell koncentráljak, hogy észrevegyem... Most őszintén: mire jó ez?
2010. júl. 7. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

09:53-nak adok teljes mértékben igazat. 29 éves vagyok. 16,5 éves voltam, amikor az első nagy szerelem felbukkant az életemben. Egy faluban laktunk és az első pár hónap után mi is szerettünk volna együtt aludni, amit nem engedtek. Eredménye: most ilyen-olyan ottalvós baráti társaságos buli lesz, mehetek? Mehetsz. Oda elengedtek, pedig tudták, h a párom is ott lesz. Így párszor behazudtam a bulit, közben a barátoméknál aludtam.

Anya nagyon aggódott, nehogy lefeküdjek vele "túl korán". Hozzáteszem, ezelőtt is lett volna lehetőségem kipróbálni a szexet, de én nem egyéjszakásat akartam, hanem szerelemből, "tartós" (már amennyire ez a kor megengedi) kapcsolatban történjen meg. Fél éve voltunk együtt, amikor anya szólt, h menjek el nődokihoz, írassak fel gyógyszert, fizeti. Kvázi áldását adta a dologra. Ezután engedte meg először az együttalvást és ezután történt meg az első együttlét is. 2 évig voltunk együtt. Ja! A hivatalos engedély előtt is ugye aludtunk együtt, mégsem történt meg AZ. Csak jó volt összebújva elaludni és reggel együtt ébredni a szerelmemmel. Akik ellenzik: nem emlékeztek az első nagy szerelemre? Miért csak a felnőttek kiváltsága lehet együtt elaludni és ébredni azzal akit a legjobban szeretsz? És most ismét nem a 1-2 hónapja tartó fellángolásokról beszélek, ne adj Isten 1-2 naposról.

Szóval: én se repesnék, ha 15-16 évesen szexuális életet élne, de a mai helyzetet tekintve, boldog lehetek, ha 15-16 éves koráig nem fekszik le senkivel a most másfél éves lányom. Nagyon remélem, h nevelés kérdése az egész...

És igen, inkább 15 évesen a tudtommal, biztonságos helyen, védekezve, mintsem 13 v. 18 évesen az árokparton, erdőben védekezés nélkül egyéjszakás kalandjai legyenek.

Nem szeretnék soha olyan helyzetbe kerülni, mint a kérdező szülei... Még egyszer kiemelném, h feltételezem, h a kérdező min. 4-5 hónapja járnak, ismerik egymást a szülők (nálunk ez megvolt, tekintve, h falun éltünk), megbíznak a barátban etc.

2010. júl. 7. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Nincs anyukám. Élünk szexuális kapcsolatot, és ezt apa is tudja (nem mondtam el neki, de tudom, hogy tudja).


Azért nem aludhatok mindig a barátomnál, mert neki is vannak szülei, tőlük sem várhatom, hogy falazzanak nekem, meg nem akarok másokat is bajba sodorni, vagy belevonni a hazugságaimba.


Én azt megértem, hogy félt engem. De most vagyok fiatal, most szeretném élni az életem. Ha nem is hajnalig, erre nincs igényem, de legalább éjfélig elmehessek ilyenkor nyáron. Az összes barátom kint lehet, ők sem rossz emberek. Nem vagyok balhés én sem, nem drogozok, cigizek. Előfordult sajnos kétszer, hogy nem éppen józan állapotomban mentem haza, erre nincsen mentségem. Azóta tudom azt is, hogy ez nem vezet sehová, azóta alkoholt egyáltalán nem iszom.


Azért nem értem csak a hozzáállást, mert ha alapból nem ellenségesen állna hozzá, akkor velem lehetne beszélni. Szabhatna feltételeket, például, hogy mikorra jöjjek haza, kísérjenek haza, hova nem mehetek, mit nem csinálhatok, és hallgatnék rá. Így semmi.

2010. júl. 7. 10:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!