Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Én már nem tudom megérteni,...

Én már nem tudom megérteni, mi baja. Mit mondjak neki?

Figyelt kérdés

Anyukámat elég konzervativan nevelték a szülei...szó mi szó, itthon sem volt soha téma a szex, sem a szerelem sem semmi hasonló. 16 (majdnem 17) voltam mikor megismertem a páromat. Eleinte iszonyú volt mennyit koslatott utánunk, mennyit telefonálgatott, hol vagyok, merre járok-pedig soha nem adtam okot arra, hogy meginogjon a bizalmuk. (és utólag beigazolódott 18 elmúltam mikor megtörtént "A dolog") Az idő meg a kapcsolatunkat igazolja, hiszen több mint 4 éve vagyunk együtt, jövőben összeköltözünk, ha minden jól megy akkor államvizsgázok.

Mig gimis voltam szó sem volt arról, hogy a páromnál aludjak, igaz mi sem erőltettük. Mivel távkapcsolatba kerültünk egyetem miatt a hétvégéket gyakorlatilag nála töltöttük 2 éve. Vasárnap elmennek a szülei külföldre s mondom anyukámnak, hogy na akkor én a páromnál alszom. erre azt mondja, hogy hogy képzelem és, hogy napközben találkozhatunk, ne aludjak nála. Hirtelen nem tudtam mit mondani...de idegesit a hozzáállása. Nem értem mi baja, gondolom 2 éve rájött már hogy aludtunk már együtt a párommal (gyakorlatilag heti 4 napot együtt élünk). Most akkor mi baja? Se nem vagyok 13, se nem új a kapcsolat, akkor meg mi nem tetszik? :-S


2011. júl. 22. 12:23
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
kimaradt 21 éves vagyok
2011. júl. 22. 12:24
 2/14 anonim ***** válasza:
21 év körüli lehetsz, fogod magad és elmégy.
2011. júl. 22. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Már látom írtál közbe.Határozottan meg kell mondani, hogy Te mégy, nem tarthat vissza. Mondja meg miért nem enged.
2011. júl. 22. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Szerintem se engedd, hogy ennyire fogjon anyukád. Felnőtt vagy, ezt meg kell értenie. Ha határozott vagy, el kell fogadnia ezt a tényt!
2011. júl. 22. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
34%
szard le mit mond... Csak hátráltat
2011. júl. 22. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
60%
Ha a szüleid tartanak el, akkor azt csináld, amit ők mondanak, így tisztességes. Akárhány éves vagy, amíg a szüleid pénzelnek, addig illik tiszteletben tartani, amit mondanak neked (igaz, utána is illik, de akkor azért már nagyobb szabadságod van). Ha dolgozol, magadat tartod el, akkor azt csinálsz, amit akarsz.
2011. júl. 22. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
83%

Normál esetben én is azt mondanám, hogy tojd le mit mond anyud, és aludj a barátodnál.

Viszont, mint írtad is, alég sokszor alszotok együtt, tehát nem arról van szó, hogy most nem lesz otthon a szülők, és ki kell használni az alkalmat. Illetve, írtad, hogy hamarosan össze is költöztök.

Szóval, ez az egy nap, akkor már ne legyen ok a veszekedésre, nyelj egy nagyot, és menj estére haza, aludj otthon.

Hiába van igazad, tényleg amíg anyud tart el, és nem vagy önellátó, addig tegyél anyud kedvére. Nem beleköpni akar a levesedbe, csak félti az erkölcseidet.

2011. júl. 22. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
63%

Amikor az én (kevésbé konzervatív, de hasonlóan kisajátító típusú) anyám meg akarta tiltani, hogy a páromnál aludjak 17 évesen, csak annyit mondtam neki, hogy anya, nem értem, mi a logika ebben, hiszen nappal is le tudunk feküdni egymással. Szegény nem tudott egy darab érvet sem felhozni, hogy ezek után miért is nem engedné, hogy éjszakára ott maradjak.

Egyébként pedig 21 évesen tényleg nem sok beleszólása van. Aggódni aggódhat, de tiltani? Ugyan már.

2011. júl. 22. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

engem anyum ha tiltott is valamitől, azt okkal tette, és úgy magyarázta el, h belássam, h jogos a kérése. és tényleg csak akkor nem engedett dolgokat, ha káros lett volna számomra, ezt így utólag bizton állíthatom.


most anyud egy értelmetlen kéréssel állt elő. sztem hagyd figyelmen kívül, vagy legalább kérd meg, h magyarázza el észérvekkel, h szerinte miért nem kéne a barátodnál aludnod.

2011. júl. 22. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Nem tudunk együtt aludni, amikor szeretnénk, csak évközben vagyunk együtt hetente...ilyenkor nem, most kb októberig semmi más kilátás nincs. Egyébként 1 darab észérve sincs...

Ez a szöveg meg "hogy amig az én kenyeremet eszed" elég sajnálatra és szánalomra méltó. Nem tartom sokra ezeket a szülőket.

2011. júl. 22. 13:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!