Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Én már nem tudom megérteni,...

Én már nem tudom megérteni, mi baja. Mit mondjak neki?

Figyelt kérdés

Anyukámat elég konzervativan nevelték a szülei...szó mi szó, itthon sem volt soha téma a szex, sem a szerelem sem semmi hasonló. 16 (majdnem 17) voltam mikor megismertem a páromat. Eleinte iszonyú volt mennyit koslatott utánunk, mennyit telefonálgatott, hol vagyok, merre járok-pedig soha nem adtam okot arra, hogy meginogjon a bizalmuk. (és utólag beigazolódott 18 elmúltam mikor megtörtént "A dolog") Az idő meg a kapcsolatunkat igazolja, hiszen több mint 4 éve vagyunk együtt, jövőben összeköltözünk, ha minden jól megy akkor államvizsgázok.

Mig gimis voltam szó sem volt arról, hogy a páromnál aludjak, igaz mi sem erőltettük. Mivel távkapcsolatba kerültünk egyetem miatt a hétvégéket gyakorlatilag nála töltöttük 2 éve. Vasárnap elmennek a szülei külföldre s mondom anyukámnak, hogy na akkor én a páromnál alszom. erre azt mondja, hogy hogy képzelem és, hogy napközben találkozhatunk, ne aludjak nála. Hirtelen nem tudtam mit mondani...de idegesit a hozzáállása. Nem értem mi baja, gondolom 2 éve rájött már hogy aludtunk már együtt a párommal (gyakorlatilag heti 4 napot együtt élünk). Most akkor mi baja? Se nem vagyok 13, se nem új a kapcsolat, akkor meg mi nem tetszik? :-S


2011. júl. 22. 12:23
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
68%
A mostani fiatalok nem értik meg, hogy akkor még más világ volt, amikor anyukád volt ennyi idős, akkor még ciki volt együtt aludni úgy, hogy nem vagytok házasok. Ezt nevelték beléjük, és akármit csinálsz, ez már nem fog változni. Tiszteletben kéne tartanod. Most már nem ciki, a te gyerekedet majd engedheted bátran, nem fognak kinézni miatta a közösségből. Őket még kinézték, ezért maradt meg benne ez a szellemiség. Igenis akkor lesz teljesen jogod azt tenni, amit akarsz minden helyzetben. Ha ezt szánalmasnak tartod, az nyilván azt jelenti, hogy a szüleid tartanak el, pedig huszonévesen már simán lehetne dolgozni.
2011. júl. 22. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Tudod egy fillért nem kértem még a nyáron a szüleimtől. Van alakalmi munkám, ösztöndijas vagyok. Egyetem mellett nem tudok dolgozni állandóan, főleg mert azért mentem hogy tanuljak. Valaki vagy dolgozik vagy tanul. Mindkettőt nem lehet 100%-ban csinálni. de nagyjából akkor is eltudom tartani magam innen-onnan összeszedem a pénzt.

Az meg, ha egy szülő azzal fenyegetőzik, hogy "amig az én házamban élsz" szánalmas duma. Én nem hallottam sokszor a szüleimtől, de volt rá alkalom. Elég szomorú ha egy szülő azért erőltet valamit a gyermekére, mert még az ő házában lakik a gyermek, az ő kenyerét eszi...Ha valaki azért akar gyermeket, hogy diktátorkodjon, felőlem lehet, de akkor is szánalom.

Egyébként, természetesen a gyermeknek is vannak kötelességei, nem csak a szülőnek. És a gyermek igenis köteles szót fogadni a szülőnek, tisztában vagyok ezzel. Én jó gyermek voltam, sosem szálltam szembe velük...

De az, hogy 21 évesen szeretnék a párommal aludni és durcáznak, nem fogom megérteni. Ez velük szemben nem pofátlanság, ők is ezt csinálták. Max "elfelejtették"...

2011. júl. 22. 13:56
 13/14 anonim ***** válasza:
Én már nem csak szülő-gyerek kapcsolatban, hanem bármilyen emberi kapcsolatban törésnek érzem, hogy hiába kérdezel, nem hajlandó megmagyarázni az álláspontját. A bölcs, támogató, építő s vigyázó szeretet az egy dolog, de ez a magyarázat nélküli tiltás, ez elég gáz. Én mindent meg fogok tenni a gyerekeim kamasz és fiatal felnőtt korában, hogy ne építsem lefelé a tekintélyemet ilyen baromságokkal. Az "azért, mert azt mondtam" választ nem lehet tisztelni.
2011. júl. 22. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Még mindig az első vagyok. Menj el,magyarázd el anyudnak, hogy nem csak azért mégy, hogy...be kell látnia, hogy 21 évesen azért már nem tilthatja meg, hogy ne menj. Majd ird meg, végül hogy döntöttél.
2011. júl. 22. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!