Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire rossz az, ha az első...

Mennyire rossz az, ha az első gyereked más apától van?

Figyelt kérdés

A gyerek szempontjából. Fiatalon terhes lettem az akkori barátomtól, aki el is hagyott, tehát apa nélkül volt. Most 10 éves a fiam, nemrégiben eljegyeztek és gondolkodunk a gyerektémán. Azonban visszatart egy gondolat. Mi van, ha az első fiam kívülállónak fogja érzeni magát vagy a tesók ha nagyobbak lesznek kirekesztik vagy ha a pótapu nem úgy érez majd iránta, mint a sajátjai iránt. Nem szeretném, hogy bármi gond legyen, sőt, jó lenne, ha lenne egy nagyobb fivér a kicsik mellett.

Mik a tapasztalatok ilyen esetben? Egyébként a fiam egy áldott jó gyerek, erkölcsös, udvarias és nagyon jó tanuló. Szóval kitűnő példakép lenne.


2019. máj. 6. 09:00
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
95%

Ami a legfontosabb, hogy okosan, tudatosan neveljétek a most születendő gyerkőcötöket is, ne legyen előnyben/hátrányban egyik sem a másikkal szemben.

De ahogy írsz a fiadról, biztos nem fog féltékenykedni a születendő gyereketek miatt.

2019. máj. 6. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
96%
Hát ez talán leginkább Rajtad és a Pótapun múlik. Ha Ti egyformán kezelitek őket, de főleg a kicsi apja, akkor nem hiszem hogy gond lenne.
2019. máj. 6. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Pótapuval jelenleg nagyon jól kijönnek, a fiam imádja, hogy lett apja.

De most tegyük fel, hogy így is marad és nem lesz rá ok. A tény maga, hogy ő másik apától származik, nem fog gondot jelenteni a későbbiekben sem? Talán túlaggódom, de szeretném, hogy egységben legyünk.

2019. máj. 6. 09:26
 4/16 anonim ***** válasza:
81%
Anyai részről hallottam problémát erre. Hogy nem tudja úgy szeretni a nagyot, mint a kicsit.
2019. máj. 6. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
93%

Csak a nevelésen múlik.

A család nem csak vér... Ha tényleg jó a kapcsolat közöttük és apja helyett apja, és ez így marad a pici érkezésével is, akkor minden rendben lesz.

2019. máj. 6. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
91%
Továbbá ingyen bébiszitternek se használjátok soha. Tudom, most még nehéz elképzelned, de nagy korkülönbségnél igenis gyakorta előfordul, hiszen Ő már most 10, mire tesó lesz lehet már akár 13-14 is lesz. Amire meg akkorák lesznek a kicsik, hogy rá is lehetne bízni őket (nem babák, ovis korúak mondjuk), addigra gyakorlatilag majdnem nagykorú a fiad, könnyen ott találhatja magát, hogy figyeljen már rájuk, amíg anyáék moziba mennek, ennél is előbb, meg szaladjon már gyógyszertárba, játsszon már a kicsikkel, amíg megfőzöl, figyeljen már a tesóékra amíg leugrasz boltba és máris rengeteg, szépen-lassan gyarapodó feladatot sózol a nyakába, lehet csak tudat alatt. Sokan tudnának mesélni.ne legyenek feladatai, nopláne kötelességei a kicsikkel szemben, legyen önkéntes minden, hogy mit szeretne csinálni, mit nem. Elvárható tőle az odafigyelés, z alkalmazkodás, minimális segítség, annyi, amennyi az előtt is a része volt a családi életben, de a gyerekeket ti vállaljátok, maradjon csak meg nagytestvérnek, ne rakjatok semmilyen plusz terhet e miatt a nyakába. hidd el, rengetegen kijelentik, hogy ők aztán nem, de mikor odáig jutnak, hogy fáradtak, hogy szabadulnának, csinálnának a dolgukat, akkor egyre gyakrabban nyúlnak ehhez a lehetőséghez, mert ott van háznál/kéznél ingyen bérmentve. Az is gyakran előfordul, hogy az anya, akinek édes gyereke, átlátja mindezt, de az újdonsült apuka úgy képzeli, a már meglévő nevelt gyereknek, mint a család részének, kötelességei vannak a kicsikkel szemben, pedig nem, nincsenek, a minimálisan elvárható segítségen kívül csak testvérnek kell lennie. Én nagyobb korkülönbségnél, legyenek akár féltesók, akár édestestvérek, ezt látom a leggyakoribb és legnagyobb problémának/hibának a környezetemben, továbbá nálunk is volt családon belül hasonló felállás.
2019. máj. 6. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
92%

Ez kizárólag rajtatok múlik.

Nálunk hasonló van, de Apa képben volt, váltak, 7 éves koromtól nevelőapám is van, akivel jóban voltam és vagyok. 9 éves voltam, mikor a kistesó jött. Mára már ő is 15, eleinte volt egy kis féltékenység, de sose veszekedtünk, és nagyon jó kapcsolatunk van. Lehetséges ez.:)

Nem érezni, hogy ő más apától van, sose jut eszembe, nem nézem őt féltestvérnek.

2019. máj. 6. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
86%

Lehet le leszek pontozva, de őszintén írom le az én sztorim;


12 voltam mikor a féltestvérem született, semmi kötődés nem alakult ki irántam felé, de lehet ez azért volt, mert a szülei sokkal több figyelmet szenteltek onnantól kezdve neki, mint nekem. Az anyám (aki a vérszerinti volt) semmit nem foglalkozott velem a szülés után. Ez így is ment addig amíg el nem költöztem. A féltestvéremmel a kapcsolatom meg semleges, képtelen vagyok szeretni, csak az jut eszembe róla, hogy én milyen kirekesztett lettem utána a családjukból. Szóval ha mindketten odafigyeltek rá, foglalkoztok ugyanúgy a nagyfiúval is, és egyenlőként fognak felnőni a gyerekek, akkor szerintem nem lesznek problémáitok ezzel a jövőben.

2019. máj. 6. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A fiam a mindenem, egyedül vészeltem át vele mindent, nagyon szoros a kapcsolatunk. Sosem rekeszteném ki, nem tartanék különbséget, hisz mindegyik az én gyerekem, egyformán szeretném mindet. Beszéltem erről vele is, azt mondta nagyon szeretne kistesót. Mindig megkapta a kellő figyelmet, de nem kényeztettem el, így ezután sem lesz talán féltékeny.
2019. máj. 6. 10:15
 10/16 anonim ***** válasza:
92%

A szeretet és a család nem vér kérdése. Láttam családot, ahol csak egymás mellett éltek és gyűlölködtek vér szerinti testvérek, és láttam három, teljesen "idegen" örökbe fogadott gyereket, akik imádták egymást és a befogadó szüleiket.

Ha törődtök vele ugyanúgy, mint eddig, semmi gond nem lesz szerintem.

Ha vannak kétségeid, olvass idevaló szakirodalmat vagy beszélj a védőnővel, esetleg egy gyermekpszichológussal hogy megnyugtassanak.


Sok boldogságot kívánok nektek!

2019. máj. 6. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!