Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hölgyek, miért dönt úgy egy...

Hölgyek, miért dönt úgy egy nő, hogy nem akar gyereket?

Figyelt kérdés

Társkereső oldalakon, egyre több harmincas nő adatlapján olvasom azt, hogy nem akar, nem szeretne gyereket.

Egy férfinak, érdemes ilyen nővel megismerkedni.


2010. júl. 6. 13:23
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
100%

24 éves nő vagyok. én ezzel úgy vagyok, hogy nem bírom elképzelni egyelőre azt az életformát, ami a gyerekkel jár. élvezem, hogy fiatal vagyok és szabad a párommal együtt. oda megyek, ahova akarok, ha a barátnők rámcsörögnek este 8kor, hogy 10-kor találkozó itt és ott, mert buli van, akkor már pattanhatok is. ez gyerek mellett elképzelhetetlen lenne és ezt egyelőre nem akarom feladni.

másfelől viszont zsibog bennem a vágy egy gyerek iránt, már dolgoznak bennem az anyai ösztönök. de úgy gondolom, hogy csak azért, mert vágyom egy gyerekre, óriási önzőség és felelőtlenség lenne őt így bevállalni, csak azért, hogy legyen egy gyerekem, holott jelenleg totálisan alkalmatlan vagyok a feladatra. 5-6 év múlva vágnék bele, addigra talán már lecseng bennem ez a fajta önzőség és kényelmesség.

2010. júl. 7. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:

Én megértem akik nem akarnak, és kirázza a hideg Őket a "büdös kölyköktől" :D, én is pont ilyen voltam, megláttam egy gyereket és kb átmentem a túloldara, a párom úgyszintén.... aztán terhes lettem, pedig gyógyszert szedtem,azóta sem szeretem a gyerekeket, de a sajátom teljesen más, és egy gyerek tényleg lemondással jár, de minden megoldható mellette, és néha lehet társaságba vinni szájkosár nélkül is :D, ha jól neveled. Nagyon sok szingli 30-as barátnőm van, akik vagy lemaradtak, mert nem volt olyan pasi, vagy szimplán nem akarnak, és valahol sajnálom hogy nem mutathatom meg Nekik, hogy mit hagynak ki, mert csak akkor, vagy túl későn fog hiányozni Nekik.Én pl simán elmegyek bulizni, ha hívnak, mint ahogy a férjem is eljár sörözni, addig a másik vigyáz a kicsire, ettől nem vagyunk rossz szülők, mellesleg Ő olyankor már alszik.. :) Nehéz döntés volt anno, de azt hiszem nagyon jól döntöttem, nem értem mi vesz rá valakit, hogy ezt végérvényesen elutasítsa önszántából. :(

NEM EGY TIPIKUS ŐSANYA :)

2010. júl. 7. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:
100%
Állítólag már ránézésre is ősanya típus vagyok, ennek ellenére kamaszkorom óta nagyon sokáig biztos voltam benne, hogy nem akarok gyereket. Most 32 vagyok, albérletben élek, ősszel lejár a szerződésem, munkát keresek, van egy 1,5 éves kapcsolatom, ez eddig a leghosszabb és van egy hivatásom, amit nem a megélhetésért végzek, hanem mert élvezem, mint ahogyan élvezni fogom azt is, amit majd remélhetőleg találni fogok. Terveim között nyelvvizsga, szakképzés, utazások szerepelnek, gyerek azonban nem. Az anyagi helyzet miatt? A karrier miatt? Vagy mert nem tudok velük szót érteni, idegenek és úgy érzem, megőrülnék, mire megtanulna érthetően beszélni hogy tudjak vele kommunikálni? Vagy talán túl komoly/elcseszett (tetszés szerint aláhúzandó) a személyiségem, és az alap játékosság meg gügyögések nem mennének, hülyén érezném magam? Kicsit mindegyik közrejátszik. Vannak kisgyerekes barátaim, amikor náluk vagyunk aranyosak a picik, de el sem tudom képzelni, hogy ebből nem lehet kiszállni - nekem csak egy délután jut belőlük, de az anyjuknak minden nap el kell viselnie őket... Mondjuk, mikor már iskolába járnak, más, de addig 7 évet ki kell húzni.
2010. júl. 7. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:

Én elég fiatal vagyok, de én sem tudnám elképzelni azt az életformát. Nem vagyok család-beállítottságú, és erről nem igazán én tehetek.

Mit az elöttem válaszolónak, nekem is rengeteg tervem van a világban. Lehet úgy is mondani, hogy karrierista vagyok.

Rengeteg, extrémebbnél extrémebb álommal. Egy nagyon jó kis dalszöveg tükrözi is amit érzek: "Hiszen az életem az álmaimra áldozom..." És nem szerepel köztük gyerek.

Nem menne nekem az, hogy otthon üljek a gyerekkel. Dadát meg nem fogadnék, mert anya nélkül maradna a gyerek, ami nem lenne neki jó.

Bár ha jönne egy férfi, aki tiszta szívből szeret, és én is őt, akkor LEHET hogy meggondolnám magamat. De jelenpillanatban...

2010. júl. 7. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!