Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hölgyek, miért dönt úgy egy...

Hölgyek, miért dönt úgy egy nő, hogy nem akar gyereket?

Figyelt kérdés

Társkereső oldalakon, egyre több harmincas nő adatlapján olvasom azt, hogy nem akar, nem szeretne gyereket.

Egy férfinak, érdemes ilyen nővel megismerkedni.


2010. júl. 6. 13:23
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
26%
Szerintem azért nem akarnak, mert a gyerek lekötné őket, nem lenne olyan mozgásterük, nem tudnának kikapcsolódni a barátokkal, és felelősséget kell vállalni egy másik emberért. Meg még lehet a megfelelő társ hiánya is közre játszik. Mellesleg nem értem ezeket az embereket, mert sztem mindegyik akármit is mond, majd olyan 50-60 éves kora körül megbánja, hogy nem lett neki. Legalább is a nagyom azt mondta, hogy nincs annál gyönyörűbb dolog, mikor látod a gyereked/unokád felnőni. Meg sztem azért az se mindegy, hogy bajban, betegségben vagy ha lelki támasz kell kire számíthat ez ember. Meg ki nyitja rá az ajtót mikor már öreg lesz. Mi adhat nagyobb örömöt mint egy gyerek?
2010. júl. 6. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
17%

Szia. Nekem van gyerekem és ez a világ legcsodálatosabb dolga, semmihez sem fogható érzés. Nincs a világon olyan dolog, ami nagyobb örömöt, boldogságot ad, mint egy gyerek.

Szerintem nem azért "kaptuk" azt az adottságot, hogy képesek vagyunk gyereket nemzeni, hogy ne éljünk ezzel a lehetőséggel, ez az élet rendje, értelme. Nyomot hagysz magad után..

Természetesen vannak befolyásoló tényezők (ahogyan már írták előttem) anyagiak stb.., de a lényeg, hogy kell gyerek. Amikor majd megöregszik ez ember, egyedül marad, akkor jön rá, hogy a megszerzett anyagi javak semmit sem érnek, ha beteg leszel, a tv-d,autód,emlékeid nem fognak ebédet hozni a betegágyadhoz, ápolni téged stb...Nem értem azokat a nőket, akik fiatalon eldöntik, nem akarnak gyereket!

2010. júl. 6. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
*nagyim.
2010. júl. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
55%

Én 33 éves koromig gondoltam úgy, hogy semmiképp nem akarok gyereket. Volt (van) elég a családban, a baráti körben, nekem pedig (őszintén?) a karrierem fontosabb volt. Végül 34 évesen szültem, és nem bántam meg, sőt, most már azt bánom, hogy nem korábban. :((


Más a saját gyerek iránt érzett szeretet, és más a mások gyerekei iránt érzett szeretet. Ég és föld.

2010. júl. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 A kérdező kommentje:
Mint írtam a kérdésemben, a harmincas korosztályról beszélek. Azért egy 35 – 37 éves nőnél, akinél már kockázata is van a gyerek vállalásnak.
2010. júl. 6. 13:47
 16/34 anonim ***** válasza:

Engem is hidegen hagytak a gyerekek, mégis valahogy egyszer bekattant hogy gyereket akarok,de rögtön.Azonnal teherbe is estem.Mások gyerekei ma se érdekelnek, de már nem nézek csúnyán ha üvölt mögöttem a pénztárban.

Szóvel ez az érzés sztem változó.Lehet pl. a pasi döntése is,egy barátnőm azért nem szül, mert a pasi nem akarja,még el is köttetné magát az idiótája 29 évesen,ha az anyja hagyná:-))Tehát akár az ok a szerelem is lehet:-)

2010. júl. 6. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
83%

Semmivel nincs nagyobb kockázata, mint a huszonéveseknél. Sőt, amit senki sem publikál: A huszonéves nőknek sokkal többször születik beteg gyerekük (down kór pld.) mert őket alapból nem küldik szűrésre, ez csak 35 fölött kötelező. Itt igazából nem a tényleges kor dominál, hanem a biológiai kor.. azaz mennyire van jól karbantartva az a szervezet.


Lehet egy nő huszonévesen is elöregedett belső szervi állapotban (helytelen életmód, genetika, stb). és lehet 35 évesen is kirobbanó formában. Ez kicsit már lejárt lemez.. és csak itt Magyarországon nyomják, hogy 20-30 között "kell" megszülni az első babát.

2010. júl. 6. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
52%

Elég ifatal korosztály írt elöttem.


Nekem a kolléganöm aki 31 éves nem akar. az ö párja sem.

mindeük meg van. sport bmw jó állás mindkettönek, rengeteget keresnek, legjobb hifi berendezések, szép nyaralások.

ök ezt a kényelmet nem akarják feladni. szeretik a gyerekeket, minden barátjuknak van már, de mikor ott aludt náluk 3 napig egy látogató rokonuk kisgerekkel, el volt hülve a srác hogy mennyit tud pakolni a gyerek. ök ebböl nem kérnek. egyenlöre. aztán késöbb lehet már nem lehet nekik.


én öket is megértem, habár én terhes vagyok és nagyon szeretnénk ezt a babát, terveztük is.

De januárban derült ki hogy terhes vagyok. karácsonykor még épp az ezévi egzotikus utat terveztük. minden évben elmegyünk karibtenger vagy bali vagy ilyesmi útra. aztán ahogy kiderült hogy terhes vagyok vissza mondtuk.

kettös érze´sek vegyülnek. egy hogy de jó lett volna, másik hogy szuper hogy gyeremekünk lesz.


egy gyeremk kedvéért le kell mondani ezer és ezer dologról. persze a gyerek kárpotol majd, de még is a függetlenségünk már nem lesz meg. már nem csak kettönkre kell gondolni.


aztán sokan meggondolják magukat és 40 évesen jut eszükbe még is gyereket vállalni.

2010. júl. 6. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
0%
Én 14 éves vagyok,de bármennyiszer,mikor elképzelem a jövőmet,midig szerepelnek benne gyerekek.Midig is tudtam,hogy akarok majd gyereket,nem akarom majd az öregkoromat úgy leélni,hogy nem örülhetek a gyerekeimnek,unokáimnak stb.De persze ez csak mellékes,nem ez az elsődleges ok,ami miatt gyereket szeretnék.Én úgy tervezem,hogy ha befejezem az egyetemet(állatorvos szeretnék lenni),utána,majd 26-28 évesen szeretném az első gyerekemet.4-et szeretnék,és valahogy nem értem azokat a nőket,akik nem szeretnének gyereket.A legcsodálatosabb ajándék egy ember,főleg egy nő életében,ha gyermeke születik!Én sem értek annyira a gyerekekhez,de azért van az anyaság,hogy megtanulj bánni velük:)
2010. júl. 6. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
89%
Én 38 éves nő vagyok. Nem vonzódtam soha és nem vonzódom a gyerekekhez. Nem tudok gügyögni nekik. A gyerek-csínytevéseket borzasztó rosszul viselem. A barátnőm tini lánya elképesztő módon viselkedik az anyjával, ezt látva sem vonz a gyermekvállalás. Arról nem is szólva, hogy lakáshitel törlesztésem is van, rezsi költségek. Szingli vagyok éppen, de egyáltalán nem zavar ez az állapot. Én így vagyok boldog.
2010. júl. 6. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!