Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hölgyek, miért dönt úgy egy...

Hölgyek, miért dönt úgy egy nő, hogy nem akar gyereket?

Figyelt kérdés

Társkereső oldalakon, egyre több harmincas nő adatlapján olvasom azt, hogy nem akar, nem szeretne gyereket.

Egy férfinak, érdemes ilyen nővel megismerkedni.


2010. júl. 6. 13:23
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
Én 37 vagyok. (van gyerekem). A legjobb barátnőm 38 évesen kapott észbe, hogy kell neki gyerek (20 éve van kapcsolatban a párjával). Most 40 lesz, és elkeseredetten próbálkoznak, már volt 3 inszemjük is. Hát ilyen is van :(
2010. júl. 6. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:

Én csak kívülállóként tudok nyilatkozni, mert én nagyon is szeretnék gyereket, számomra ez az élet egyik értelme.

De aki nem, az lehet, hogy nem akarja feladni a karrierjét, az egyéni ambícióit. Ha már ott egy gyerek, akkor ő a legfontosabb, nem lehet már mindent ugyanúgy csinálni, mint előtte (szórakozás, barátok, stb.), nagyon sokat kell változtatni. És amellett, hogy nagyon szép dolog, ha az embernek kisbabája van, sok a nehézség is. Több pénz kell, a munkahelyi előrejutás majdnem lehetetlenné válik, stb. Ez is lehet egy oka, hogy sokan nem akarnak gyereket - de ez csak az én véleményem.

22L

2010. júl. 6. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
88%
Úgy érzem, hogy ha egy nő így dönt, senkinek az égvilágon nincs joga kérdőre vonni, és ő nem tartozik senkinek magyarázattal.
2010. júl. 6. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:

Én 22 éves lány vagyok, de mostanában egyre többször jut eszembe az, hogy milyen lesz, ha lesz gyerekem:) A párom is szeretne majd idővel persze. Mivel még mindketten egyetemisták vagyunk.


Remélem lehet és lesz majd gyerekem, nélkülük nem tudnám elképzelni a jövőmet. Nagyon nehezen viselném ha nem lenne:(

2010. júl. 6. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:

Ennek ezer oka lehet. Engem pl nem érdekelnek a gyerekek, illetve nem vonz ez az életforma és nem az a része hogy fel kell magam adni hanem a gyerek része. Én sosem éreztem úgy, már pici korban sem hogy mindenki gyereket fog szülni. Az ilyen nők száma egyre növekszik és aki jól ismeri magát az nem fogja megbánni és boldog lesz. Inkább minthogy aztán a gyerek jöjjön ide sírni hogy anyám leszr mit tegyek.

Az ilyen nők semmivel sem rosszabbak mint a többi. Köztük is vannak önzők, buták, okosak,karrieristák stb. Vagy aki szingli, van akinek az életében nagyon fontos szerepet játszik a kapcsolat. Ezt minden nőnél külön kell megtudnod.

2010. júl. 6. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
100%
Én nem kaptam anyai szeretet így adni sem tudok. Nekem ahhoz is idő kellett, hogy megszokjam az ölelést. Ezért nem szeretnék gyereket.
2010. júl. 6. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 A kérdező kommentje:

Köszönöm az őszinte válaszokat. Nem azért tetem fel a kérdést, hogy bárkit is bántsak vele, tiszteletben tartom a döntését.

Csupán érdekelt, hogy miként élik ezt meg a nők.

2010. júl. 6. 18:15
 28/34 anonim ***** válasza:

Nálam ez nem döntés, hanem érzés. Fiatal vagyok tudom, de ez van, ha gyereket látok, hallok, a hideg is kiráz, nem látok bennük semmi jót, idegesítenek, ha sírnak akkor meg, blöe...

Ez van, ez ellen nem lehet mit tenni, ilyennek lettünk összerakva, kész. Mások lehet nem emiatt nem akarnak gyereket, de akiket ismerek azok olyanok, mint én.

(Tudok felelősséget vállalni, gondoskodó vagyok, nem vagyok önző, 4 éves kapcsolatom van, szóval ha olyan lennék, amilyennek ált. leírnak minket, akkor nem lenne senkim)

20/L

2010. júl. 6. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy csak olyan kényes, hogy félti az alakját, vagy nem akarja elviselni a terhességgel járó gondokat, vagy fél attól, hogy rossz anya lesz.
2010. júl. 6. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
100%
A nyomi kismama/kismamák, aki/akik lepontozták a gyereket nem akaró válaszadókat remélem egy szoc otthonban fognak megrohadni öreg korukra, és a gyerekük, unokájuk még arra se méltatja őket, hogy szärjon egy kiadósat a fejükre.
2010. júl. 7. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!