Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vannak itt kétnyelvűek?

Vannak itt kétnyelvűek?

Figyelt kérdés

Ha vagytok páran, beszélnétek róla?

Milyen nyelveken beszéltek? Hol éltek? Hogy alakult ki a kétnyelvűségetek? Ha vannak gyerekeitek, őket is kétnyelvűnek nevelitek?

Válaszaitokat előre is köszönöm!



2019. ápr. 29. 07:18
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Én olaszul beszélek a mindennapokban, férjem olasz és Olaszországban élünk. Mindketten jól (de nem anyanyelvi szinten beszéljük az angolt is, ez jól jött mikor másik országban éltünk, de itt nem sokra megy vele az ember) :)

Nincsenek még gyerekeink, de ha lesznek természetesen magyarul is fognak tudni.


28/N

2019. ápr. 29. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Magyarul és németül. Magyarországon. Munkából adódóan mindketten anyanyelvi szinten beszélünk németül. Még nincs, de annak fogjuk.
2019. ápr. 29. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
49%
Nekem felsőfokú angol nyelvvizsgám van és olaszul is tudok kicsit, a férjem anyukája sváb, így ő németül tud szinte anyanyelvi szinten. Természetesen a kislányunknak is meg akarjuk tanítani minimum az angolt és a németet.
2019. ápr. 29. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem két anyanyelvem van, a magyar és a német. Anyummal mindig magyarul kommunikálok, apummal meg mindig németül. Egyik nyelvet sem tanultam sosem, mert rám “tapadtak”. Egyébként mi Németben élünk, itt járok suliba, de a nyarakat és a szüneteket mindig Magyarországon, a nagyszüleimnél töltöm, így a környezet is hatással volt rám. A suliban tanulok még angolt és franciát is, ezeket középfokon beszélem. Még nincsenek gyerekeim, de ha egyszer lesznek, szerintem őket is kétanyanyelvűségre fogom nevelni. Az, ha több nyelven beszél valaki, sosem negatívum és kisgyerekkorban csak úgy tapad az emberre. Persze ez attól is függ, hogy ki lesz a párom és hol fogunk lakni. Mondjuk, ha összejönnék valakivel, akinek mondjuk angol az anyanyelve, akkor a gyerekünk nyílvan nem német-magyar anyanyelvű lesz, hanem angol és magyar vagy német. De ez is környezetfüggő dolog.

19/L

2019. ápr. 29. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
100%
Én a Vajdaságban élek, magyarnak születtem, de kötelességem volt az állam nyelvét is megtanulni, ami a szerb.(anno Trianon) A gyerekeimet is majd a távoljövőben szeretném minél több nyelvre megtanítani.
2019. ápr. 29. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Kárpátalján születtem, ovis koromban költöztünk ás magyarországra. Otthon magyarul beszéltünk, de máshol meg ukránul kellett. Ebbe születtem bele, hogy mind a két nyelv megy.

A mai napig előfordul, hogy keverem a szavakat, de a mi családunkban így is értjük egymást :-)

És sok olyan szó van, amiről azt hittem, hogy magyar, és az óvodában, iskolában jöttem rá, hogy a többi gyerek nem ezt mondja, és úgy ragadt rám is.

A hangsúlyom viszont sokat fejlődött, hogy itt nőttem fel. (határon túli magyarok olyan érdekes hangsúllyal beszélnek, most már nekem is feltűnik, korábban természetes volt.

2019. ápr. 29. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Magyar német.

Magyarországon lakunk. Nagyszüleim németek. Lányom is tanulgatja (5 éves lesz).

2019. ápr. 29. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
35%
A férjem és én magyarul és angolul . A magyar az anyanyelvünk . Van két lányunk , az egyik 4 éves ő az oviba franciául és angolul tanult meg anyanyelvi szinten . A kicsi ő 2 éves nem rég óta jár franciául kezd mondani szavakat , emellett persze magyarul is beszélnek
2019. ápr. 29. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! Rengeteget segítettetek a feladatom elkészítésében! :D
2019. jún. 13. 17:21

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!