Mi egy hàztartásbeli feladata?
3 hónapja szültem, még barátkozom az új szereppel.
Tehát itthon vagyok CSED-en, valamennyi pénzt kapok, amiből ugyanúgy bevàsàrolok, vagy pelust veszek, stb de azért nyilván kevesebb, mint a korábbi jövedelmem. Főzök, mosok, takarítok és ellátom a fiúnkat. Tanulok is levelezőn, bár mostanában nem sokat tudtam tanulni. Minap itt volt egy rokon, akinek elpanaszoltam, hogy kicsit haragszom a férjemre, mert nem sokat segít itthon. Ő meglepődve mondta, hogy miért kéne, a gyes erről szól.
Felmerült bennem, hogy tényleg ez a normális? Elvárható, hogy a családfő segítsen valamit? Másoknál ez hogy működik? Érdekelne több vélemény.
Én is így, mint a 9-es.
Nem tudom elképzelni, hogy nézegetem a mosatlan edényt vagy a szennyeskupacot, miközben otthon vagyok, csak azért, mert hát a házimunkát meg kell osztani, és én ma már főztem, a többit csinálja a férjem.
A szoptatás alatt jó lenne,ha pihennél,hogy legyen tejed sokáig etetni a kicsit.
Ha a férjed reggeltől, estig dolgozik akkor legfeljebb az esti gyerekfürdetés vagy babadédelgetés lehet belőle.
Súlyos tévedés,hogy az együttélésekben csak a nő dolga vinni a háztartás,gyerek,férj és minden közösként tekintendő feladatokat!
Te látod a párod mennyit dolgozik,te ismered azt is mivel bízhatod meg.
Szükséged lenne olyan időre is amikor tanulsz illetve amikor vizsgázol akkor ki vigyáz a babára.
Hívhatsz segítséget a takarításhoz,kiszállítják neked a terméket a háztartásodba,persze nem mindenki tudja megfizetni.
El kéne dönteni,melyik feladat az amelyik nagyon sok idődet rabolja el és abban lépni.
Tehát itthon vagyok CSED-en, valamennyi pénzt kapok, amiből ugyanúgy bevàsàrolok, vagy pelust veszek, stb de azért nyilván kevesebb, mint a korábbi jövedelmem
És? Ketten vagytok, bár ennek semmi köze ahhoz, ki végzi a házimunkát.
Egy szoptatás 20 perc, max fel óra. Ja a kettő között egy óra van, az nem igény szerinti szoptatás, hanem nettó marhaság. Óránként nem éhes.
Ha nyugtatónak adod neki a melled, akkor meg nem lesz rajta 20 percet.
Ne használd a szoptatást kifogásnak. Nem akarsz házimunkát végezni, nem csinálod. Csak a pároddal kell rendezni, minket nem érdekel, de ne gyere azzal, hogy a szopi most nem fér bele a napodba.
A Csed alatt a nö azért kap pénzt, mert a gyereket gondozza. HA babysittert kellene fogadni a gyerek mellé - mert anyuka pl kórházban van vagy egyéb pkból nem tud a gyerekkel lenni, apuka meg ugyanúgy munkába jár, mint egyébként - , akkot rö a gyereket látja el a fizetéséért, maga után rendet rak: ha a gyereknek vagy/és készít ennivalót, akkor ennek nyomait tünteti el.
De ha bárki is ragaszkodna ahhoz, hogy emellett még az egész háztartást is ö végezze, akkor rövid idön belül nem dolgozna neki a babysitter.
Az anya, aki otthon van egy (vagy több) gyerekkel, lényegében ugyanezt teszi, azaz ennyi az, amit el lehet töle várni.
A házimunka továbbra is közös feladat, mint ami akkor volt, mielött megszülte a gyereket.
Az más kérdés, hogy - kettejük közti megállapodás szerint -, az anya elvégez olyan házimunkákat, amiket nap közben jobb és idöben beletehetö, pl. porszívózás, mosás, fözés, de mindent megcsinálni nem az ö feladata egyedül.
Viszont egy jól müködö házasságban, értelmes partnerek közt ez fel sem merül, ott a férfi is önként részt vesz a közös feladatokban.
A háztartásbeli és a gyesen/gyeden levő nem ugyanaz. A háztartásbeli a párjával való egyetértésben úgy dönt, hogy csak és kizárólag a háztartással, családdal kapcsolatos munkát vegzi. Nincs munkahelye, nincs jövedelme. Minden háztartási feladat az övé, tehát ő takarít, mos, főz, bevásárol, stb. Vagy, ha az anyagi helyzet megengedi, akkor ezekre a munkákra alkalmaz valakit és csak kiadja, felügyeli a munkát. A partner semmiben nem segít, az ő dolga az anyagi háttér megteremtése. Ezen kívül a háztartásbeliségnek nem feltétele a gyermekvállalás.
A gyesen/gyeden levő alapesetben ugyanezt csinálja, mellette gyermeket nevel, de egyrészt van jövedelme, a gyes vagy gyed, másrészt a partnere segít a feladatokban, amikor otthon van. Vagy legalábbis ideális esetben segit.
Más kérdés, hogy logikus lenne, hogy aki nem kötött munkaidőben dolgozik, hanem otthon van és a gyerekkel foglalkozik, az végezze a háztartási munka nagyobb részét, a partner pedig inkább a gyerekkel kapcsolatos teendőkből vegye ki a részét.
Nem leszek népszerű, de nem értem, miért csinálnak sokan akkora ügyet a takarításból, mikor otthon vannak a gyerekkel. Nem kell napi szinten ablakot pucolni vagy függönyt mosni, ha pedig valaki igényes annyira, hogy rendet tart maga körül, akkor nem köti le az egész napját.
Azóta sem volt annyi időm bevásárolni járni, füvet nyírni, sétálni és ide-oda menni a gyerkőccel stb., mint mikor otthon voltam vele.
Még nincs gyerekem, úgyhogy nem tudom mennyi plusz feladatot ad, de a helyedben így csinálnám:
Hétköznap a szennyes ruhákat mosnám, teregetném, hogy hétvégére ne maradjon, ez úgysem sok idő. Hétvégén előkészíteném úgy kb szerdáig a kajákat, hogy akkor csak a baba kajáját kelljen főzni/melegíteni (bár nem tudom, azt hiszem egy 3 hónapos még csak anyatej/tápszert eszik). Csütörtöktől hétvégéig pedig rendelnék menüt vagy mirelitet ennék (túrógombóc, szilvásgombóc, halrúd, rántott sajt...)
A konyhában minden nap elmosogatnék, úgysem lehet túl sok.
Hétköznap este a baba vacsoráját adja apuka, vagy ha szopis, akkor büfiztesse ő. Ha nem hulla fáradtan ér haza, vegyen részt a fürdetésben. (Ha jól tudom úgyse kell minden nap fürdetni)
Hétvégére hagynám a portalanítás, illetve a fürdő-wc nagytakarítást. Ebben kérném a párom segítségét. Elkezdem letörölgetni a port, ő utána porszívózhat. Letakarítom a csempét, utána ő mosson fel. Konyhában ha hétvégén van nagy főzés, abban és az utána lévő takarításban részt vehettek együtt. Vagy ha ez így nem jó neki, akkor játsszon a babával amíg te főzöl/takarítasz vagy rendeljen kaját (és takarítónőt) :D
Sokan elfelejtik, de azért egy egyetemi vizsgára is kell tanulni bőven, ha csak nem valami büfészak alibitárgyakkal.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!