Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennél ilyen helyzetben?

Mit tennél ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Apám alkoholista, elég agresszív, minden nap hülye. Most leszek végzős, utána fősulira megyek elég messzire (kb 300 km-re) Albérletben leszek, így ritkábban tudok csak hazamenni (dolgozni fogok, levelezőn járok majd fősulira). Anyukámat nagyon féltem, hogy kettesben legyenek otthon. Testvérem nincs. Tudom, hogy igazán nem tudok mit csinálni, de mégis annyira aggaszt. Változtassak a terveimen, és inkább menjek valami közelebbi fősulira? Mondjuk erre nincs olyan szak, amit én szeretnék :S

18/F


2010. júl. 5. 20:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Vidd magaddal anyukádat is! Majd ő is arrafelé dolgozik és talán el is válik a férjétől!
2010. júl. 5. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ne add fel az álmodat!

Pontosan azért (is) tanulsz, hogy ne kelljen egy ilyen emberre szorulnod, mint az édesapád, vagy ne juss ilyen sorsra.

Sajnálom, hogy ezt mondom, de anyukád magára vessen. Gondolom elhagyhatná apádat, hogy ha azt akarná. Nem akarja, így viselje a következményeit, nem a te dolgod vigyázni rájuk.

2010. júl. 5. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Elhagyná, de nem tud hova menni. Albérletet nem tud fizetni, ha meg elválnak, akkor pláne nem tud mit csinálni, mert a ház amiben lakunk az teljesen az apámé, mert ő örökölte meg, így anyumnak semmi nem jár :S

Persze, amikor hozzáment nem volt ilyen, meg én nem is hibáztatom őt, ő is bánja rendesen, de mindenki hibázik. Én nagyon szeretem anyukám, mert nála jobbat el sem tudok képzelni, így igenis szeretnék valamit tenni.

Azon még gondolkodtam, hogy meg tudnám- e oldani, hogy magammal viszem, csak utána később, ha mondjuk végzek, megint nem tudom mi lenne.

Amúgy köszi a válaszokat :)

2010. júl. 5. 21:27
 4/7 anonim ***** válasza:
Hát elmentek oda tanulni, dolgozol, és viszed anyukádat magaddal. Majdcsak talál ott valami munkát, ha mást nem takarítónő vagy eladó, pénztáros, ezeket mindig keresik, akkor megvan a lakbér. Ha elválnak, pénzt úgyis kapnia kell, valamilyen szinten, mert gondolom anyukád dolgos nő, újíthattatok is a házon, mert ha jól saccolom, 20 éve együtt kéne lenniük (látván te 18 vagy), az alatt kellett felújítani is. Plusz autó, stb. Meg amíg nappalis vagy, úgy tudom jár a gyerektartás is, bár ha nincs így, akkor kövezzetek meg, bocsi..
2010. júl. 6. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Ahogy egyik válaszoló is írta "Ne add fel az álmodat!"

Az lenne jó,ha anyukádat is magaddal tudnád vinni.

Biztosan,sőt, tuti ,hogy Ő is és Te is nyugodtabb lennél.

Mert ha elkezdenél tanulni valószínű,hogy eszedbe jutna,hogy "Vajon most mi van anyával,stb..."

Remélem,tudtam segíteni.

Szia:)

2010. júl. 6. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ilyen nincs, hogy nem tud elmenni. Nehéz, persze, nagyon nehéz. De semmi végzettséggel is elmehet takarítónőnek. Ha meg ne kötöttek a házasság előtt vagyoni szerződést, akkor apád fele vagyona 5 év után anyádé, akárki is "hozta" a vagyont.
2010. júl. 7. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Figyelj havver,én ugyan ebben a helyzetben vagyok, csak azzal ak ülömbséggel h nekem anyukám naív buta befolyásolható...én fél éve elköltöztem a nagyszüleimhez

Én azt mondom neked pajti, próbáld meg, ne add fel a terveidet, rossz hátérel manapság nagyon ritka ha valaki erős tud maradni, és véghez vinni azt ami jó dolog és szereti is...!!!nekem sem mindig megy :/ ha anyukádat bántja rendőrség azonnal, nagyon nagyon csunyán bűntetik ma már a családon belüli erőszakot... én mondjuk olynakor lefejeltem apámat aztán elnyugodott,mert ugyebár részegen simán 2é vágom :D

2010. aug. 8. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!