Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férfiak megváltoznak kisgyer...

A férfiak megváltoznak kisgyerek mellett?

Figyelt kérdés

Olyan sok kérdést lehet olvasni, hogy kisgyerek van, az apa meg kocsmázik, haverozik, nőzik... stb. Nem hiszem el, hogy minden rendben a kapcsolattal, gyereket akarnak közösen, és mikor már ott van, akkor a férfi hirtelen megváltozik. A nők nem látják be, hogy rossz a kapcsolat, nem kellene gyereket szülni, vagy azt gondolják, hogy ettől majd helyrejön, de kiderül, hogy tévedtek, vagy a férfiak tényleg megváltoznak?

Tudom, hogy a baba nagyon leköti a nőt, nem sok ideje marad, felszed néhány kilót, de ez nem tehet tönkre egy tényleg jól működő házasságot, egy baba közelebb kell, hogy hozza a szülőket.


2010. júl. 5. 15:08
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
57%
Nem változnak meg. Nem egy babát választanak életük társának, hanem egy nőt. Jól működő kapcsolatban a gyermek csak része az életüknek. Rendesen, szeretetben felnevelik, majd saját útjára bocsátják. A baj a túlzott anyai szeretet körül van. Mikor látni, hogy a mellőzöttségnek sosem lesz vége., kezdődnek a problémák. Majd jönnek az unokák, utána az öregség. A férfinek az életében volt egy szűkre szabott ideje, amikor volt társa, szerelme, élete.
2010. júl. 5. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem sok esetben az a nagy baj,hogy nem tudják mit vállalnak egy gyerekkel.Főleg a férfiak!Talán a külön utak meg a kocsmázás nőzés helyett otthon kellene helyt állni,a babával meg a feleségükkel foglalkozni,akkor nem lenne idejük qrvázni tekeregni.Csak sajnos sok férfinak ez büdös,ugyanúgy a háztartási munkák,ahogyan a gyerekek körüli teendők.Azért nehogy már egy szült nőnek kelljen még az urát is babusgatnia!Nem fordítva kellene ennek lenni?Hiszen a pasinak akkor sincs más dolga,mint dolgozni járni.Az a nagy igazság,hogy sok férfi nagyon de nagyon felelőtlen és egoista.Gyereket csak csinálni tud,aztán válassza a könnyebb utat ha nehéznek találja úgy az életet.De kellene a francnak egy ilyen pasi koloncnak,akkor inkább magam élnék a gyerekeimmel ha ilyen lenne a férjem.
2010. júl. 5. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
17%
Ja de azért az hogy eltartson, kéne meg pénze hogy gyártsd a sz*ros pelenkát, mi utolsó, amit a "csak" munkájával csinál? Na ezért nem lesz soha senkinek jó... Anyucik a mártítok, a gyereknél meg ninc és úgy kell nekik.
2010. júl. 5. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
37%
*nincs nehezebb és nagyobb munka
2010. júl. 5. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
69%
Nem,képzeld kedves 18,56-os,mert ez én férjem nem olyan primitív üres fejű ember mint te.Mondhatnám,hogy 3 gyerekkel is tökéletes a kapcsolatunk, a családi életünk.
2010. júl. 5. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
44%
Mert olyan vak és gyenge hogy nem látja, hogy lenézed az ő munkáját, mert ő "csak" dolgozik míg te a tökéletesség vagy. És már csak azért sem vagyok olyan mint a férjed mert nem vagyok férfi és nem is lennék a vilégért sem mert is őrülnék ha ilyen ősanyákkal kéne élnem.
2010. júl. 5. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
69%

Sokan úgy írnak mintha lenne a férfi meg lenne a nő és a gyerek. Mintha nő+gyerek külön (ellen) tábor lenne a férfitól. Hiszen a baba születés után kizárólag a szülőktől függ. Az anya táplálja. A csecsemő kiszolgáltatott. Nem hiszem, hogy választania kellene az anyának a férfi és a baba közt, ha mégis, az régen rossz. Világos, hogy az első időben a baba rengeteg időt , energiát igényel. Sőt sokszor az összeset felemészti. A férfinak ilyenkor nem duzzogva elvonulni (kihátrálni) kellene, hanem részt venni. Hiszen az anyukák egy részének nem hogy a férjükre, de még saját magukra sincs idejük! Ámbár lehet én gondolok erről túl sokat. Nekem szerencsém van. Három gyerekünk van. Az első babánk nagyon hasfájós volt, este nyolctól gyakran hajnalig ordított. Ha a férjem nem állt volna mellettem nem is tudom mi lett volna.

Sok kismama társam nem volt ilyen szerencsés. Ők legalább olyan mellőzöttnek érzik magukat mint a férfiak. Pedig nők is maradnak, csak nincs idejük előhozni magukból. Nincs idő kicsit szépítkezni, rákészülni egy közös estére. Félórás fürdőt venni, hogy illatosak legyenek. Mert egy nőnek, hangulat kell a "szerelemhez". Ha már anya akkor is jól esik a virág a bonbon a gyengédség. A változásról meg annyit, hogy ketten vállalják a gyereket. S hogy a férfi meg változik? Nem. A férfi az aki sokszor nem változik meg a gyermeke születésekor. Ő ugyan az marad, csak a körülmények változnak. S nem hajlandó alkalmazkodni. Pedig itt az életünknek ezen pontjánál mindkettőnek változni kell. Mert már ő sem csak férfi és férj hanem apa is. Ők együtt pedig családdá kell, hogy nőjenek.

2010. júl. 5. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
75%
Az a baj, hogy sokan meggondolatlanul vallalnak gyereket. Ferfiak es nok egyarant. Talan ha kicsit jobban belegondolnanak mivel jar egy gyerek nevelese, korultekintobbek lennenek parvalasztaskor is. En no vagyok, de igenis azt gondolom, hogy az a no, aki pl a kapcsolata megmentesere akar gyereket szulni, vagy csak mert neki kell egy gyerek, de a parjat nem kerdezni meg, vagy azert szul, hogy hatha a gyerektol a parja megvaltozik, nem csalja meg, vagy nem jar el inni, az igenis hibas. Jobban at kell gondolni a gyerekvallalast ennel, meg, hogy van-e olyan szilard a kapcsolat, hogy kibirja egy gyerek felneveleset.
2010. júl. 5. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
57%

Én korábban írtam, hogy "sajnos" válás lett a vége...

Amikor megszületett kisfiunk én odafigyeltem, hogy apuka semmiből sem maradjon ki, ami azt jelenti, élvezze ő is az apuka szerepet, mert azért lehet, nemcsak kötelességszerűen, hanem ösztönből és jó hangulatban.

Ha a férfi nem hajlik erre, még kedvet sem lehet csinálni, akkor teljesen mindegy, hogy mennyire töröm magam. Később is.

Apukával pedig akkor lehet többet foglalkozni, ha valamelyest mentesítik anyukát a teendők alól.


Ha nincs gyerek, akkor is így működik.

Ha apuka kényeztetésre vágyik, akkor a házimunkában segítsen a nőnek, aki szintén 8 órában dolgozik, hazaesve főz és minden egyéb, ami otthon megvárja.


Ehelyett apuka tévézik, s mikor jön az este, nemhogy anyuka pihenten törődne a férfivel, hanem olyan fáradt, hogy örül, ha él... (+ még ahol gyerek van)


Apuka ezt a tehermentesítést észre sem veszi, a nő viszont igen, aki szintén vágyna a kölcsönös törődésre.

2010. júl. 6. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
Tehát mégiscsak a férfi a hibás mindig. Csak ez jön ki belőle :)
2010. júl. 6. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!