Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férfiak megváltoznak kisgyer...

A férfiak megváltoznak kisgyerek mellett?

Figyelt kérdés

Olyan sok kérdést lehet olvasni, hogy kisgyerek van, az apa meg kocsmázik, haverozik, nőzik... stb. Nem hiszem el, hogy minden rendben a kapcsolattal, gyereket akarnak közösen, és mikor már ott van, akkor a férfi hirtelen megváltozik. A nők nem látják be, hogy rossz a kapcsolat, nem kellene gyereket szülni, vagy azt gondolják, hogy ettől majd helyrejön, de kiderül, hogy tévedtek, vagy a férfiak tényleg megváltoznak?

Tudom, hogy a baba nagyon leköti a nőt, nem sok ideje marad, felszed néhány kilót, de ez nem tehet tönkre egy tényleg jól működő házasságot, egy baba közelebb kell, hogy hozza a szülőket.


2010. júl. 5. 15:08
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
38%
Nem sokat változott, most is olyan szemtelen mint volt.
2010. júl. 5. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
55%

A nők is ugyanezt várják, nem? Hogy velük foglalkozzon a pasi, ha a gyerek mással el van akkor már irigyek, ha a barátok nem jönnek nem üdvözlik a gyerek az már rossz, ha a családtagok nem értnek rá és sorolhanám. Azt várják mindenki velük foglalkozzon. Akkor a pasi miért gonosz ha azt akarja vele is foglalkozzanak?

És persze hibás a pasi ha megcsal de kicsit meg lehet érteni mert azért a legtöbb nem érzéketlen állat és viaskodik a saját gyereke, felesége meg a jóléte között, nem olyan egyszerű otthagyni őket..

2010. júl. 5. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
57%

ma 16:03

Ha a pasinak elege van, lépjen ki a kapcsolatból. Azt meg lehet érteni. De hogy félrelép?

Biztosan én vagyok maradi, de nem tudnám elfogadni, hogy a párom azért csalt meg, mert elege lett.

2010. júl. 5. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim válasza:
80%

Éveken át szerelmesek voltunk egymásba, közösen vágytunk a babára, MINDEN rendben volt velünk és körülöttünk. Megszületett a várva-várt babánk, nem híztam el, sőt még fogytam is. Viszont a gyerekünk nem aludt jól éjjel. Az apja nem kényszerült a kanapéra, én szaladgáltam át minden éjjel, nem is sírt a gyerek 1 percnél tovább, hogy Apuka tudjon pihenni! Az ő dolga ennyi volt, hogy megkérdezte reggel: ma hányszor kellett átmenned? 1 év alatt élő halott lettem, bármit odaadtam volna 3 óra egybefüggő alvásért. Ez hova vezetett? Apuka beleszeretett egy másik nőbe... és nem az elmúlt 10 év alatt bármikor, hanem most, hogy gyerekünk van - aki igenis jól működő, szerelmes kapcsolatba érkezett!

Ajánlom minden apukának, hogy próbálja ki a gyerekkel az éjszakázást, mindjárt másképp fogja látni a világot.

Levontam a tanulságot, csak elég sokba került ez nekem :(

2010. júl. 5. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
86%
Én sem tudnám elfogadni, viszont lehet te nem érzékelted de szakítani még házasság, gyerek nélkül is nehéz akkor is ha már nem szereted az illetőt.
2010. júl. 5. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
74%
Lehet gonosz vagyok, pontozzatok le de szerintem a kapcsolat fontosabb mint hogy a gyerek segge alá legyen téve minden. Ha már elmúlt pár hetes és nem beteg akkor nyugodtan lehet hagyni sírni, nem kell hozzá rohangálni. Igaz hogy akkor apuka, anyuka nem tud aludni, de az csak pár nap és megtanulja a gyerek mikor mi van, és lehet mondjuk szabadság alatt vagy hétvégén csinálni. Nem hal bele a gyerek, hogy kicsit sírt. Ez van ha feláldozod magar érte, ha a kapcsolatod nem is sajnálod de a saját egészséged is komoly veszélybe kerülhet ha kórosan és görcsösen azt akarod hogy a gyereknek sose legyen kellemetlensége.
2010. júl. 5. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
88%

Amikor gyereket vállalunk sejtjük ugyan, de nem tudjuk, hogy az mekkora lemondással jár. Egy sírós baba (de nem sírós is) fenekestül felforgatja az ember életét.

1.Férj: A férjnek persze dolgoznia kell tovább. Akkor is mennie kell, ha éjjel nem aludt a pici. Egész nap hajtott, alig várja, hogy hazaérjen.Fáradt, pihenni szeretne amikor munkából hazaér. Mit talál? Elcsigázott asszonykát, aki talán főzött talán nem, talán takarított talán nem. Ráadásul még este is maga mellé veszi a kis bőgőmasinát az ágyban. Egész nap otthon volt semmit nem csinált és még panaszkodik is. Inkább a másik szobában alszik, legalább nem zavarja az éjjeli bömbölés. Reggel elmegy dolgozni. A férj fogja magát bemegy a kocsmába munka után, semmi kedve hazamenni a felfordulásba. A Mancuska jobb társaság, még mosolyog is.

2. Feleség: Asszonyka otthon a gyerekkel. Elcsigázott, mert éjjel is két három óránként szoptat, már ha éppen alszik valamennyit, mert éppen hasfájós a pici. Este észre sem veszi, hogy a kimerültségtől bealszik a picivel szoptatás közben. Látja, párja nem is bújt melléjük, átment a másik szobába. A pici korán ébred, visszadőlni nem érdemes. Etet, pelenkáz, boltba megy, sétálni is kell a picivel. Jó lenne főzni, de elszalad a nap. A párja későn jön a kocsmából. Jó lenne beszélgetni valakivel az egész napos "gőgicsélés" után. A párja csak a magáét fújja de mindegy is nem tud figyelni fürdetés pelenkázás mellett. Az esti etetésnél teljesen kimerült, észre sem veszi, hogy elalszik...

3.Apa dolgozik, anya otthon a picivel. Apa hazaér, zuhanyzik, átveszi a picit. Anya szusszan egyet, elmeséli mi történt velük az nap a picivel. Közben földob egy kis meleg vacsit, ő is éhes nincs ideje a baba mellett egy jót enni. Apa is mesél, közben megfürdeti a picit. Látja, hogy milyen szépen gyógyul a köldöke és milyen szép kis pocija van. Hiába az asszonynak jó teje van (ám az is lehet, hogy a tápszer lett jól kiválasztva). Fürdés után, még anya szoptat ő odaül mellé, beszélgetnek. Anya nem alszik el,etetés után apa büfiztet, baba alszik, együtt vacsiznak. Éjjel pedig ha sír a baba és nem éhes váltva kelnek, mert bár az apa dolgozik, anya is korán kel. Mindketten fáradtak, de együtt vállalták.

Egy kisbabával törődni bár jó dolog, de legalább olyan fárasztó, mint munkában tölteni az időt. Hogyha a párok amikor mindketten otthon vannak megosztják a teendőket, sokkal több erejük, idejük marad a párkapcsolatuk megőrzésére. Ráadásul a család egysége is könnyebben kialakul. A család működtetése két ember feladata,s ha szét hullik, két ember hibája.

Még valami:A nők azért sem járnak gyerekszülés után kocsmába, mert nem tehetik meg. Egyszerűen nem választhatnak. Babával együtt szép is lenne. Mert ugye a férjnél nincs gyerek munka után, hazafelé tartva. Ám egy-egy óra szabadidőnek minden nő örülne.

2010. júl. 5. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
58%
Ahhoz hogy együtt működjenek megkéne becsülni egymást. Hányszor hallom hogy óóó jaj én egész nap itthon gürizek a gyerekkel, annak meg milyen jó dolga vamn, "csak" elmegy dolgozni, hazajön, eszik, alszik... Hát ez is szép gondolkodás...
2010. júl. 5. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
73%
16:33-as hozzászóló tökéletesen leírta a lényeget.
2010. júl. 5. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
93%

teljesen egyetértek a 16:33-assal. Mindkét félnek tennie kell azért, hogy ezt a változást (mert ugye egy új családtag érkezése nagy változás) pozitivan élje át. A gyerek épp úgy apa gyereke is, neki sem szakad le a keze, ha bevállalja a fürdetést vagy valamit. De persze az anya sem élhet csak és kizárólag a picinek,hiszen nemcsak anya, hanem társ is, valakinek a felesége/élettársa. Mindkét félnek alkalmazkodnia kell és segitenie egymást, na és persze KOMMUNIKÁLNI (szerintem ez az,ami sok kapcsolatban nincs meg), meg kell hallgatni egymást és kompromisszumot kötni.

Egy gyerek nagy öröm,de rengeteg felelősség és lemondás is. Anyának és apának sem könnyű, de ha összefognak,sokkal jobb és akkor apuci se jár kocsmázni meg anyuci se esik össze a fáradtságtól

2010. júl. 5. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!