Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Összevesztem anyámmal. Szerint...

Összevesztem anyámmal. Szerinted kinek van igaza?

Figyelt kérdés
Én itt gépezek a szobában. Ő a konyhában főz. Kérdezi h hol vagyok. Ki kiabálok h a szobában. Szól nekem,kérdezem mi van? Válassz semmi. Ki megyek a folyosóra,megkérdezem szóltál? Válasz semmi. Nagy csörömpölést hallok,meg káromkodást. Kimegyek és megkérdezem mi történt(normális hangnemben),erre ő üvöltözve mondja h mert nem segítek semmit. Kérdezem tőle mit segítsek? Nem mond semmit. Megint megkérdezem akkor már idegesen. Erre ő rám ordít h hát nem látod,mosogass el! Mondom neki akkor menj odébb. Elég pici a konyhánk,és a a mosogató mellett kockázta fel a hagymát,nem egy vékony alkat se,nem fértem oda. Nem ment odébb,hanem odébb dobta a hagymát,aztán elkezdte ő a mosogatást. Mondom neki megcsinálom ám,de csak kaffog h semmit nem segítek. Szólok neki h na,átveszem,de nem ment odébb. Aztán otthagytam egy akkor csináld te mondattal. bejöttem vissza a szobába,de hallom mondja a magáét
2010. júl. 5. 13:35
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
92%

Igen, mert te mintapéldány voltál aki csak kussolt akármint mondott neki az anyja. Az enyém is ilyen volt, folyton csak cseszegetett a hülyeségeivel, ha valamit csináltam az volt a baj, hogy miért úgy és miért nem többet, ha megkérdeztem az volt a baj, hogy miért kérdezem, és állandóan azt hallgattunk, hogy senki nem csinál semmit. Pl. kinyaltam neki az egész házat kajával vártam, de a kukát nem vittem ki erre azt hallgattam fél órán keresztül, hogy mindent neki kell csinálni itt senki nem csinál semmit stb. Elárulom, nem én voltam a paraszt, apámnak is tele volt már a töke vele.


Azért mert főz ne szakadjon már be a feje, ha rendesen kell megkérni a gyereket, hogy csináld már meg ezt vagy azt. Érdekes másoknál működik, hogy megosztják a feladatokat, de egyesek csak pampognak, hogy senki nem segít semmit, ha meg igen, az se tetszik nekik. Akkor csinálja magában és kész. A gyerekére is vár vagy 40év mikor ő is csinálni fogja. Az anyját se kéri senki, hogy otthon üljön és főzzön negyven fokban én is meg tudom csinálni, hogy elmegyek strandra, aztán este összedobok valami kaját és kész. Az egész család ki tudja nyitni különben is a hűtőt meg levágni egy szelet kenyeret, nincs miért sajnáltatni magam.

2010. júl. 7. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
58%
Nyugodt hangon szembesítsd mindig azzal, hogy korábban az ellenkezőjét mondta. Ahogy folytatja, úgy kezdd el egyre inkább hülyének nézni. De téged ne idegesítsen, mondd meg, hogy ha valamire és az ellenkezőjére is megkért, akkor nem foglalkozol vele, és csinálsz bármi mást, amit gondolsz, pl. strand.
2010. júl. 7. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
100%
Tipikus. Te logikusan gondolkodnál, a konkrét helyzetet akarod megoldani (átvennéd a mosogatást) - ő meg nem hagyja, mert 1. akkor nem oszthatna Téged tovább, márpedig az egy jó feszültséglevezető (ezt nehogy mondd neki... de így van...) 2. nem a konkrét helyzet, hanem egy Veled kapcsolatos megfoghatatlan személyiségdefekt, az úgynevezett "hozzáállás" a baja. Ilyenkor az adott pillanatban SEMMIT nem tudsz tenni, akármit ajánlasz vagy mondasz, SEMMI az ég világon nem lesz jó. Sokéves tapasztalat. Más megoldás nincs, mint hogy megpróbálsz kibújni a bőrödből, és mire hazaér a munkából, rendet, tisztaságot varázsolni. De az 1.-es pont miatt ez sem biztos, hogy be fog jönni, valamit fog találni, ami nem jó. ...Ez olyan szar, mert sokszor a szülőnek igaza van, és meg is lehetne sajnálni, és segíteni (pl. biztos sajnálnád szegény anyukádat, hogy munka után még otthon gályázik) - csak nem így ilyen idegbeteg módon kéne előadnia (ezt se mondd neki), hogy te mekkora egy sz.r, egy "trehány disznó" stb. stb. vagy, mert így valószínűleg ez a "mi van" stílusú beszédmód lesz a reakció.
2010. júl. 7. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim válasza:
39%
Igen... nemtom hányéves lehetsz,nem olvastam a komikat...nem aza baja,hogy most nem segítettél,hanem,hogy soha nem teszed..az ő fiatalkorában természetes volt az,hogy minden lánygyerek besegített...segíts neki,nem aztmondom,h mindet csinálj te,de pl kérés nélkül főzz! ne várd meg míg mondja!
2010. júl. 7. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
84%

"minden lánygyerek" - miért, a fiúgyereknek nem kell besegíteni? Ezért lesznek sokan ilyen frusztrált középkorú nők, mint a kérdező anyja, aki már belefásult a sok házimunkába, ami mindig csak rá szakadt! Mert a fiúkat nem nevelik a házimunkára. Kíváncsi lennék, a kérdező apja (ha velük él) besegít-e, vagy a fiútestvére (ha van), és őket cseszteti-e bárki, ha nem?


Ezt amúgy nem értem, mert a KONKRÉT utasításokat (csináld meg ezt vagy azt) a legtöbb gyerek/fiatal szívesen végrehajtja,és végső soron akkor az anyukának könnyebb lesz. Szerintem is túlzás elvárni főleg egy nem túl házias gyerektől/fiataltól, hogy magától kitalálja az anyja igényeit házimunka terén. Most olyan fárasztó megmondani, hogy kislányom/kisfiam, ezt vagy azt csináld meg?

2010. júl. 7. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
Ha szid, akkor már mindegy.
2010. júl. 7. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
Esetleg ha anyúd nincs a konyhában mossogas el tegyél rendet szóval ne kérdezges hanem csináld amikor nem vagy láb alatt a konyhában.
2010. júl. 7. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 A kérdező kommentje:

hát ha nekem kellene megfőzni akkor abból nem lenne kaja :) nem tudok főzni,de anya nem is nagyon ad lehetőséget h én csináljak meg mindent magamtól. Csak a keze alá segítek,azt engedi-már amikor.

Tegnap is mikor el akartam mosogatni,akkor anyum még sehol nem volt a közelben,aztán egyszer csak megjelent és már csesztetett is

Szoktam magamtól is házimunkát végezni. Amikor meg szólt,akkor kimentem de már nem mondott semmit h mit csináljak. Én nem szeretek úgy neki állni valaminek is h nem mondja,mert nem akarom h az legyen h kiabál velem,mert nem is ezt kellett volna csinálni,meg h hogyan csinálom,mér állok neki mikor nem mondta,stb... Volt már rá példa.

Elég pici a konyhánk,anya meg tényleg kövér,én meg nem vagyok azért piszkafa(normáltest súlyom van) h 10 centis helyen odapréseljem magam a mosogatóhoz

2010. júl. 8. 12:31
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!