Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Összevesztem anyámmal. Szerint...

Összevesztem anyámmal. Szerinted kinek van igaza?

Figyelt kérdés
Én itt gépezek a szobában. Ő a konyhában főz. Kérdezi h hol vagyok. Ki kiabálok h a szobában. Szól nekem,kérdezem mi van? Válassz semmi. Ki megyek a folyosóra,megkérdezem szóltál? Válasz semmi. Nagy csörömpölést hallok,meg káromkodást. Kimegyek és megkérdezem mi történt(normális hangnemben),erre ő üvöltözve mondja h mert nem segítek semmit. Kérdezem tőle mit segítsek? Nem mond semmit. Megint megkérdezem akkor már idegesen. Erre ő rám ordít h hát nem látod,mosogass el! Mondom neki akkor menj odébb. Elég pici a konyhánk,és a a mosogató mellett kockázta fel a hagymát,nem egy vékony alkat se,nem fértem oda. Nem ment odébb,hanem odébb dobta a hagymát,aztán elkezdte ő a mosogatást. Mondom neki megcsinálom ám,de csak kaffog h semmit nem segítek. Szólok neki h na,átveszem,de nem ment odébb. Aztán otthagytam egy akkor csináld te mondattal. bejöttem vissza a szobába,de hallom mondja a magáét
2010. júl. 5. 13:35
1 2 3 4
 11/38 anonim válasza:
83%

Hűűűű... kinek van igaza??? :-)


Tudom, reménytelen... de a gép megvár! A vakáció tökjó dolog, de ilyenkor illik kicsit többet segíteni esetleg otthon, mert a felnőtteknek nincs vakáció...

De ezt bizonyára te is tudod!


Mint anyu, voltam már hasonló helyzetben. Elúsztam, mindent egyszerre kellene csinálni és igen, tudom, hogy nem szívesen jön - különösen kamaszaim - segíteni, de kéne. Mégis: könyörögni olyan megalázó... és azt hinné az ember(anyja :-) ), hogy mindenkinek fontos, hogy kész legyen az ebéd, tiszta legyen a lakás és a ruha - és rossz szembesülni azzal, hogy ez nem igaz. Maga a tény is rossz érzés, és azzal párosul, hogy elrontottunk valamit, rosszul neveltünk... Ez persze nem feltétlenül van így, mert ha épp higgadt vagyok, akkor tudom, hogy a férjek és kamaszok TÉNYLEG nem veszik észre, hogy mit kell(ene) csinálni és persze ilyenkor eleve türelmetlenebb az ember!


És akkor még arról nem beszéltünk, hogy a legjobb anyának is lehet egy-egy sz@r napja... :-)

2010. júl. 5. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 A kérdező kommentje:

14 évesen nem hiszem h el tudnék bárhova is menni dolgozni


Szoktam neki segíteni,meg kiveszem a részemet a házi munkából,magam után alap h elpakolok.


De mikor kimegyek és megkérdezem h mit segítsek,vagy mit beszélt,nem mond semmit. Ott álltam egy jó 5 percig és vártam h odébb menjen mert nem fértem oda a mosogatóhoz.Meg egy csomószor szóltam neki h nem mész kicsit odébb,vagy oda engedsz,de meg se mozdult. Meg mikor kérdezem mit segítsek,akkor se mondott semmit. Szopjam ki a kisujjamból,vagymi? Aztán felkapta vizet,és elkezdte ő a mosogatást. a hagymákat meg csak úgy odébb dobta. és nem reagált arra se semmit mikor mondtam neki h menjen átveszem,meg h megcsináltam volna

2010. júl. 5. 13:55
 13/38 anonim ***** válasza:
83%

Anyukádnak nem veled van elsősorban baja, hanem a világ állásával. Valószínűleg ezer más gondja van, mint az, hogy ki mosogat el és ki nem, egyedül érzi magát a problémák megoldásával, ezért időnként kifakad olyan pillanatban, amikor nem kéne és úgy viselkedik, ahogy nem kéne.

Ha lehiggad, megnyugszik, mondd el neki, hogy ez így neked nem jó. Te még kicsi vagy és nem mindig tudod kitalálni, mit és hogyan segíthetnél otthon. Kérd meg, hogy üljetek le és mondja el, mi bántja valójában. Hidd el, ennél nagyobb meglepetést nem is okozhatnál neki, ha erre megkéred.


egy anyuka

2010. júl. 5. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem neked, nem vagy te gondolatolvaso, hogy tudd, mit akar. Ha konkret segitseget var, akkor nyissa ki a szajat es mondja.
2010. júl. 5. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
44%
na persze majd egy felnőtt ember fogja mit csináljon kur vára nincs igaza az utolsó válaszolónak, 14 évesen is el lehet menni melózni,nem kell mindig a kifogás,ha már egyszer otthon vagy egész nyáron lehetne annyi eszed,hogy megcsinálsz bizonyos dolgokat,és nem várod meg,hogy ő szóljon.
2010. júl. 5. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 A kérdező kommentje:

hát itt nálunk csak 15 éves kortól lehet elmenni dolgozni,és azt is csak szülői engedéllyel.


Egyébként ma megint bedilizett. MIkor kimentem a konyhába,el akartam pakolnia szárítóból h legyen hova pakolni,mert mivel végzett a főzéssel gondoltam elmsoogatok. Erre rámugatott h nem fér el tőlem,meg menjek már odébb. Így segítsen az ember!

És tényleg! ha akar vmit,vagy segítség kell akkor mondja konkrétan ne csak a nevemet mondogassa! Mikor meg kérdezem mi van,akor semmit nem mond! Tök idegesítő!

nem tudom ő mit szólna ha 10 percenként mondogatnám h anya,anya,aztán mikor megkérdezni h mi van,nem mondanék semmit

2010. júl. 5. 14:44
 17/38 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem nem kell elmennie dolgoznia a kérdezőnek 14 évesen, nem normális, aki ezt írta. Az anyjának nem ez a baja, hanem hogy nem segít eleget a házimunkában. Figyelj kérdező, neked is igazad van, de gondolj bele, anyukádon sok a felelősség, gondolom hosszú évek óta rászakad az egész házimunka (ami kur.va sz.ar dolog - egyszer próbáld ki, ha érdekel milyen, de úgy hogy 2 hétig te csinálsz mindent, amit anyukád szokott), és örülne, ha le tudna már tenni valamennyit ebből a teherből. Ha valakinek állandóan a konyhában kell rohadni, ráadásul ebben a melegben, az baromi idegesítő tud ám lenni. Gondolom ú is szívesen pihenne. Szerintem menj oda hozzá, ha nyugodt állapotban van (nem amikor a konyhában dolgozik - már ha van ilyen), és mondd neki, hogy szeretnél valami állandó feladatot vállalni. Tehát beszéld meg vele, hogy ezentúl mittudomén mindig kiporszívózol meg elmosogatsz ebéd és vacsora után, és ezentúl ez a te dolgod. Gondolom az idegesíti anyukádat, hogy nem veszed észre magadtól a munkát, és mindig külön kell szólnia/megkérnie.
2010. júl. 5. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
55%
15.05 folyt.: Amúgy anyukád rosszul csinálja. Már régebb óta rá kellett volna szoktatnia, hogy mik azok a feladatok, amiket meg kell csinálnod otthon (életkor növekedtével egyre komolyabb dolgok). Te ezeket magadtól megcsinálnád, és kész, nem lenne vita. Anyukád rosszul kommunikál, ha normálisan megbeszélné veled, mit szeretne, vagy elmondaná a problémáit (pl. hogy nem bírja már egyedül a házimunkát), biztos segítenél neki. Próbáld meg ráébreszteni, hogy a dolgokat, feladatokat egy családban meg kell beszélni, nem megsértődni és nem szólni a másikhoz. Biztos vele is így kommunikált az anyja annak idején, és nincs normális mintája, hogy kell a gyerekével megértetnie magát.
2010. júl. 5. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
43%
Én az utolsóval értek egyet. Anyukádnak meg kellett volna tanítani, beleszoktatni a melóba. 14 évesen alap , hogy nyári szünidőben elmosogatsz. 10 perc. Ha megfőznél sem volna gond. Az hogy naponta elmosogatsz akár naponta megfőzöl, hetente felmosol, igazán nem megerőltető. mellesleg anyudat meg lehet, hogy felhúzták ma. Ne vedd magadra, szerintem nem is igazán rád volt mérges.
2010. júl. 5. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 A kérdező kommentje:
szoktram takarítani én is meg mosogatni is. De most nem tudtam odaférni a mosogatóhoz se,mert hát anyukám elég dagadt és nem ám odébb állt volna vagymi,mikor szóltam h kicist álljon arébb h oda férjek. ááá,nem inkább kaffogott
2010. júl. 5. 16:46
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!