Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek a helyemben?

Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Tegnap a férjem el volt este bulizni. A főnöke kért tőle 150000 e ft-ot kölcsön. Holnap fogják vonni a lakáshitelt, sajnos így már nincsen rajta a pénz, teljesen minuszban vana számlánk, kimerítette az A-hitelt a kölcsönadás végett. Kedd reggel adja oda a főnöke apénzt, de 10000Ft-tal többet. Reggel nagyon összevesztem vele, egész nap csak sírok, hogy tehetett ilyet? Egy nappal később lesz a hitel befizetve, ez így azért nem gond, de éjjel mindenféle kérdezés nélkül egyedül döntött egy ilyen nagy kérdésben. És a pénz azért kellett, mert bukott a gépen a főnöke, és kölcsön kellett nem volt nála több pénz. Van neki bőven, visszaadja. De hogy tehetett ilyet?

Én viszem túlzásba? Közös a számlánk, és most ezért a bankban az én nevem alatt is fog futni (igaz egy napig) a zárolás: ha késedelem lesz, akkor is vissza fogja fizetni. Könyörögtem, hogy menjen a pénzért ma, de csak annyit mond, majd holnap. Azóta remgek az idegtől.

Ti ezt hogyan élnétek meg? Sajnos a főnöke telefonszámát nem tudom, így nem tudok vele telefonon beszélni.

A férjem a telefonját kikapcsolja, a pinét nem tudom. Pedig sosem nézek bele, de most kinézném a telefonszámát.


2010. júl. 4. 10:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
50%
ember.. a főnöke kérte.. mit tehetett volna.. bocs de nem adok.. így legalább jó benyomást tett
2010. júl. 4. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
50%
Te viszed nagyon túlzásba...bocsi:(
2010. júl. 4. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

És ha a főnöke kért tőle pénzt, akkor már mindjárt tudnia kell neki, hogy van-e és kötelező adni?

Nem.

2010. júl. 4. 10:54
 4/15 anonim ***** válasza:
65%
és szerinted hogy fog viselkedni vele a főnöke ? ha nem add neki...
2010. júl. 4. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

ugyanúgy ahogyan a többiekkel. Sehogyan. Nincs más csóri alkalmazott akitől kérhet? De. Adjon az neki. Csak az én férjem volt olyan hülye, hogy adott is.

Mindennek ellenére. És ez velemben szemben mennyire fer? Semennyire. Leemel 150000 Ftot a számlánkról a tudtom nélkül.

2010. júl. 4. 11:08
 6/15 anonim ***** válasza:
52%
most ha 1-2 nap és visszaadja nem tudom mit kell rajta problémázni. gondolom ha egy csöves kér pénzt aki üzletet akar nyitni és nem biztos h bejön .akkor nem adott volna.. szerintem.. azért ennyire nem kéne túl reagálnod..
2010. júl. 4. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Pont azért kell problémázni, mivel holnap vonnák a lakáshitelt de nem tudják emiatt, továbbá még elég jól minuszba is vitte a számlánkat a másik okot fent említettem

Énilyet a tudta nélkül soha nem tennék.

2010. júl. 4. 11:22
 8/15 anonim ***** válasza:
Most nyugodtan kövezzetek meg,de ha az én párom csinálna ilyet,rövid úton az utcán találná a holmijait!Felnőtt,felelősségteljes ember nem csinál ilyet.Ráadásul én nem tudom,a Te férjed hol dolgozik,de én az egész szituáció elég furcsa önmagában is...Basszus,én lesz@rnám,hoyg a főnököm-e,vagy sem,nincs,aztán kész.ha van egy családom,meg egy lakáshitelem,az lesz az első,nem vadidegenek nyomora.Sőt,tovább megyek!A saját testvéremnek/anyámnak is csak akkor segítenék,ha látnám,hogy nyomorog,vagy éhezik.Különben nem,és a számlákat sem fizetném ki más helyett.Nem balek vagyok,hanem felnőtt ember,könyörgöm!
2010. júl. 4. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
49%
Én szívesen adnék kölcsön, ha utána 10000 FT-tal többet kapnék vissza.
2010. júl. 4. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
49%

Ne problémázz rajta. Én egyszer 4000 eurót adtam kölcsön a főnöknek egy napra, mert hirtelen kellett neki és nem tudott volna visszamenni érte. Csak utána szóltam páromnak. Nem cirkuszolt velem. Van pénze a főnöknek akkor miért ne adta volna? Mondta volna : bocsika engedélyt kell kérnem az asszonytól? Mégis csak tőle kapjátok a havi fizetést. Ő is mondhatná, akkor utalok ha a feleségem engedi. Ehhez mit szólnál. Gondolj arra, hogy kaptatok egy jó pontot. Jobb egy olyan alkalmazott akiről azt gondolják van pénze, mint egy csóró aki remeg érte, utána meg elveri a lét.

Amúgy meg a bankban nem kaptatok volna tizede ennyi kamatot sem. Cserébe a +tízest költsd magadra, hogy nem szólt

2010. júl. 4. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!