Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan szoktassam le a páromat...

Hogyan szoktassam le a páromat a házban való dohányzásról?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Nemrég költöztünk egy 2 szobás házban és a barátnőm folyamatosan a házban dohányzik. Én is fustolok de kimegyek az udvarra. Ő erre képtelen hisz ebben nőt fel és kint hideg van. Én meg nem szeretnek havi 100ezer forintos fűtés számlát fizetni mert mindenhol dohányzik, a konyhában nappaliban hálószobában . Valakinek valami ötlete?

2019. febr. 19. 21:48
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
Ott rontottak el, hogy így költöztetek össze. Én nem dohányzom, de a (már) férjem elég erősen. Mikor megismertem még bent cigizett a lakásában. Pár hónap után ha nála voltam már kiment, mikor felhozta az összeköltözést, akkor megbeszéltük, hogy előtte festés, új padló és új bútor, mert nem lehetett sehogy eltűntetni a szagot. Azóta nincs benn cigi, felfogta és el tudta fogadni. Én így is érzem rajta, a kárpiton is érezni ahova leül cigizés után, rajta is érezni. Nincs ötletem, ha hiába kéred és nem hallgat meg, akkor veszett ügy. Zárkózna be legalább valahova kisebb szobába ahogy előttem is írták. Nem tudnék így együtt élni vele az biztos.
2019. febr. 21. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:

"Amúgy bennem is felmerult, hogy mi lesz ha gyereketek lesz? Ha teszem azt a terhesség alatt lerakja, utána mi lesz? Bent fog cigizni a gyerekkel egy szobában?"


A napokban történetesen a Bajcsy Zsilinszky kórház előtt parkoltam.

A bejárati lépcső mellett legalább egy féltucatnyi, rózsaszínű házikabátos közvetlenül a szülés előtt álló -nagy pocakú- nő dohányzott.

(A lépcső túloldalán pedig -tüntetően külön- a fehér köpenyes és klumpás orvosok és ápolónők.)

Gondolom, szülés után sem fogják abbahagyni otthon majd a dohányzást a baba kedvéért.

2019. febr. 21. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:

32

Ebben biztos lehetsz. Az ilyenek azt szokták mondani hogy jajj nem lesz attól semmi baja a gyereknek. Persze. Sztem ez baromi nagy önzőség. Hiszen nincs annál nagyobb motiváció mint az hogy egy kicsi, ártatlan élet fejlődik bennem és nem akarom károsítani. Kevés gusztustalanabb dolgot tudok mint azt ha valaki terhesen dohányzik. Én is cigiztem de ahogy elkezdtünk próbálkozni letettem és bármekkora kísértés volt is nem nyúltam hozzá.

Olyantól aki arra nem hajlandó hogy kimenjen a lakásból mert jajj hideg van sztem ne is várd hogy majd a gyerek miatt leteszi.

2019. febr. 21. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:

Egyetértek.. A párom édesanyja végig cigize a terhességit. Nem tudom mennyire van hozzá köze, de asztmásak voltak a gyerekei. Szerintem is önzőség, nem kötelező gyereket vállalni, de ha már igen, akkor tegyél meg mindent, hogy egészséges legyen.

Látni uh-n a terhesség végén , hogy a baba szó szerint fulladozik és oklendezik, ha az anya cigizik.

És az ilyenek később is folyamatosan bagoznak a gyerek mellett.. A házban, a kocsiban stb..

Én nem tudnék ilyen emberrel együtt lenni, mindenképp beszélni kell vele, hogy járjon ki legalább a házból

2019. febr. 21. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!