Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan szoktassam le a páromat...

Hogyan szoktassam le a páromat a házban való dohányzásról?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Nemrég költöztünk egy 2 szobás házban és a barátnőm folyamatosan a házban dohányzik. Én is fustolok de kimegyek az udvarra. Ő erre képtelen hisz ebben nőt fel és kint hideg van. Én meg nem szeretnek havi 100ezer forintos fűtés számlát fizetni mert mindenhol dohányzik, a konyhában nappaliban hálószobában . Valakinek valami ötlete?

2019. febr. 19. 21:48
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
98%
Ha megértené, hogy gusztustalan, az biztos jó lenne, de nem fogja. Igénytelen a csaj, ez van.
2019. febr. 19. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim válasza:
100%
talán beszéld meg vele újra kicsit nyomatékosan.. esetleg hívd ki dohányozni..és beszélgessetek ott , közösen cigizzetek
2019. febr. 19. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
84%
B.sznam ki azt,aki a hazban dohanyzik.. Ha fustolni akar vegye a faradsagot es menjen ki. Nem erdekelne mit latott,miben nott fel,vagy kepes valtoztatni vagy szia.
2019. febr. 19. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
96%

Mióta laktok együtt? Nem okvetlen itt, hanem egymással együtt.

Tudniillik ezeket a dolgokat akkor kellet volna tisztázni, amikor összeköltöztetek.

2019. febr. 19. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
80%
Verd ki a kezéből a cigit!! Hiába nőtt fel ebbe máshol lakik, más szabályok vannak, ezt ketten hozzátok meg. Vagy mondd azt hogy a konyhába dohányozzon nyitott ablaknál vagy egy másik szobába vagy takarodjon kifelé. Ha fázik akkor öltözzön fel, a ruha azért van hogy felvegyük!!! Érdekes ezt nagyon sokan megtudják tanulni. A másik az hogy amikor mi felújítottuk a házat teljesen megbeszéltük hogy a szobákban nincs dohányzás. Eddig mi dohányoztunk, alapból amikor még nem volt felújítva a ház már voltak szagok meg szóval akkor nem igazán érdekelt. Viszont amikor rendbe tettük teljesen és végre megszűntek a kellemetlen egyéb szagok is akkor jelentettem ki hogy vagy kint a teraszon, vagy ha már hideg van akkor lent a kazánházba az alagsorba ahol fatüzelésű kazán van. Direkt csináltam meg úgy hogy a házból is le lehessen menni oda és ne kelljen azért kimenni, és azért meleg is van ott bőven. Meg persze mondtam ott lehet füstölni szellőztetés megvan oldva, nem megy be a ház többi pontjára a füst ott dohányozzunk nyugodtan. Direkt levittem oda két régi ócska fotelt, persze távol a kazántól hogy letudjunk oda ülni, és persze direkt csináltam oda nagy hamutartót is hogy ezzel se legyen probléma. Érdekes módon ketten ezt tudjuk tartani. Aki meg jön hozzánk vendégségbe ő is egyből megértette hogy a dohányzás vagy odakint vagy lent a kazán házba.
2019. febr. 19. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
97%

Beszéld meg vele, hogy ha nem megy ki dohányozni, akkor egyedül fizeti a fűtés számlát.


Nekem eszembe nem jutna házban/lakásban dohányozni.

Ha kint hideg van, akkor öltözzön fel.

2019. febr. 19. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
91%
Már a beköltözés előtt közölni kellett volna vele, hogy bent nem lesz dohányzás. A bútorok, ruhák..MINDEN magába szivja a büdös cigi szagot. Előbb utóbb a falak is besárgulnak. Ha jön hozzátok valaki vendégségben, akkor is rögtön megcsapja majd őket a bűz. Ha nagyon nem megy, akkor jelöljetek ki egy helyet a házban, ahol cigizhet. Az is jobb, mintha az egész házban szivná..de azért próbélj hatni rá, hogy bent ne cigizzen. Menjetek ki együtt- úgy talán könnyebb szokik hozzá.
2019. febr. 19. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
35%
Nézzétek hülyének, de nekem nem esett le, hogy hogy kapcsolódik ide a fűtés...
2019. febr. 19. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, a szellőztezések miatt.
2019. febr. 19. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:
Köszönöm a rengeteg választ. Próbáltam vele tisztázni be költözés előtt hogy kint lesz dohányzás erre az volt a válasza hogy majd meglátjuk. Ha meg szepen vagy erelyesebben említem meg neki akkor egyből tereli a témát és próbál vedekezesbol elővenni az én egyik hibámat. Kompromisszum szóba sem jöhet mert ha csak a konyhában dohányzik akkor is feljön az emeletre a füst. Undorítónak tartom ezt az egészet főleg már az ismerősöm a bejárati ajtónál megemlítette hogy valaki dohányzik a házban. Megpróbálok vele valahogyan beszélni köszönöm a rengeteg választ királyok vagytok !
2019. febr. 20. 01:21
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!