Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan szoktassam le a páromat...

Hogyan szoktassam le a páromat a házban való dohányzásról?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Nemrég költöztünk egy 2 szobás házban és a barátnőm folyamatosan a házban dohányzik. Én is fustolok de kimegyek az udvarra. Ő erre képtelen hisz ebben nőt fel és kint hideg van. Én meg nem szeretnek havi 100ezer forintos fűtés számlát fizetni mert mindenhol dohányzik, a konyhában nappaliban hálószobában . Valakinek valami ötlete?

2019. febr. 19. 21:48
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
82%

" nem szeretnek havi 100ezer forintos fűtés számlát fizetni mert mindenhol dohányzik, a konyhában nappaliban hálószobában "

Akkor legyen egy kijelölt hely, a legkisebb helyiség, amit a legkevesebb hőveszteséggel lehet szellőztetni.

2019. febr. 20. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is - ha már nem hajlandó kimenni, akkor legalább valami legkisebb helyiség legyen, amelynek ajtaját becsukja, míg dohányzik.

Bár nem szorosan a kérdéshez tartozik, de:

Nem tudom, megnyilvánul -e esetleg más dolgokban is, hogy nem tudtok kompromisszumra jutni, mert - mint írod - egyik hibádat veszi elő védekezés képpen. Ha megnyilvánul más módon is, akkor a jövő nagyon-nagyon nehéz lesz együtt... :-(

2019. febr. 20. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
51%
Neki így jó, nem fog váltztatni, láthatod. Ha közös a ház, akkor pláne nem. A saját otthonában mindenki úgy él, hogy akar, és ő az otthonában így akar. Te meg nem. Eddig nem derült ki, hogy mennyire igénytelen?
2019. febr. 20. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
45%
Nekem egyszerű volt. Megtudtam, hogy dohanyik, szakítottam vele.
2019. febr. 20. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
41%
Mi a te bűnöd? Változtass rajta, kompromisszummal. Te is es akkor ő is. Ha nem megy bele, előbb utóbb szakítás lesz a vége. Amúgy meg nem mindegy, hogy kié a lakás... Ja es a szelloztetes nem oldja meg a gondokat..
2019. febr. 20. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
78%
Ha külön van a wc a fürdőtől menjen oda. De nem is értem amyum is ilyen..odabagózik mindenhova/mindenki orra alá, nem foglalkozva másokkal. Én is cigizem,de kimegyek. Sőt-így kevesebbet is. Fel kell öltözni stb... kevesebb megy el rá. Lehet ha valami idegen beszólni neki,akkor jobban magára venné.
2019. febr. 20. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
64%
Mutasd meg neki ezeket a válaszokat 😂 Hátha magába száll .
2019. febr. 20. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
56%
Ha ebben a témában ilyen igénytelen, akkor nem hiszem, hogy más dolgokban pedáns lenne. Én nem tűrném meg, de még egy dohányossal sem jönnék össze. Tudom, hogy ez nem elfogadott manapság, de ez van. Én rosszul vagyok a cigifüsttől, bevörösödik a szemem, érzem a bagósokon is a szagot. Arról nem is beszélve, hogy egy jobb külföldi nyaralás árát füstölitek el. Inkább megyek nyaralni.
2019. febr. 20. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
52%
Mutass példát! Kérd meg, hogy szokjatok le együtt.
2019. febr. 20. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
20%
Nem értem, mért kéne szellőztetni? Röhögjetek ki, mindeddig naivan azt hittem, a dohányosok épp élvezik, hogy cigarettaszagban létezhetnek... Ha mégse, akkor meg miért is csinálják? Maga az ember is szaglik ezerrel, aki dohányos, jó vicc, ez a szellőztetés, csak amíg a szagló alany nincs eltüntetve a helyiségből, hiába nyitogatták azokat az ablakokat.
2019. febr. 20. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!