Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan szoktassam le a páromat...

Hogyan szoktassam le a páromat a házban való dohányzásról?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Nemrég költöztünk egy 2 szobás házban és a barátnőm folyamatosan a házban dohányzik. Én is fustolok de kimegyek az udvarra. Ő erre képtelen hisz ebben nőt fel és kint hideg van. Én meg nem szeretnek havi 100ezer forintos fűtés számlát fizetni mert mindenhol dohányzik, a konyhában nappaliban hálószobában . Valakinek valami ötlete?

2019. febr. 19. 21:48
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
100%

Szóval, amikor meg akartad vele ezt beszélni, akkor a reagálása az volt, hogy "majd meglátjuk".

Nos, tapasztalat szerint akkor mond ilyet az ember, ha esze ágában sincs megtenni, amit a másik akar, de nem akarja ezt szemtől szemben mondani. :DDDD

Kérdező, szerintem ez a nő ilyen marad, amíg él. Neked kell eldöntened, hogy vele maradsz és így éltek, vagy szakítasz, és a következő nőnél (ha dohányzik), már néhány randi után elmeséled, hogy emiatt szakítottál az előzővel, tudniillik, te - noha dohányzol - nem akarsz agyonbüdösített házban élni. Így idejekorán tisztázni lehet, ha nem illetek össze.

2019. febr. 20. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
100%

Hú, ez kemény. Egész lakást telefüstölni. Ha együtt maradsz vele, még az sem kizárt, hogy (mivel írod, hogy még a hálószobában is rágyújt), amikor nem vagy otthon, akár fel is gyújthatja a házat, ha épp álmos, de rágyújt az ágyban egy bagóra.

Mindketten dohányoztunk, amikor összeköltöztünk, azaz közös házat vettünk, de soha eszünkbe nem jutott volna telefüstölni. Azért van a kabát, hogy magára kapja, füstöljön kedvére.

Nem vagy elég eréjes ezzel kapcsolatban. Én például kimondottan utálom a cigifüstöt, hiába dohányzom. Ez a nemdohányzóknak biztosan furcsa. Főleg büdös lakásban létezni. Előfordult, hogy a vécében rágyújtottam, hiába van rajt ablak, kitártam, ugyanúgy bentmarad a szag. A barátnődet (mivel írtad, hogy nemrég költöztetek össze), még idejekorán neveld meg, mert ha nem, akkor ez már így marad... Belegondoltál, mi lesz, ha már babátok is lesz? Kezében a cigivel fog szoptatni? Enyhe túlzás, de leírásod alapján ezt is kinézem belőle. Undorító!

2019. febr. 20. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
80%

Érdekes, apukám mindig a szobában cigizett és soha nem volt a gázszámla több, mint amit átalányban fizettek anyáék, és az se haladta meg a 20 ezer forintot.


Anya sajnos meghalt 2 éve, tavaly ősszel meg lakásfelújítás volt. Unokatesóm volt a festő. Ő mondta apának, ha pár éven belül újra szeretné festetni a szobáját, akkor nyugodtan cigizzen bent. Apa belátta, hogy nem szeretné még egyszer átélni a festési procedúrát, ezért a szobájában nem cigizik. Ehelyett kimegy mindig a konyhába, ott is leginkább az erkélyajtóhoz, azt kinyitva vagy a wc-re.

Az én szobám eleve tiltott szekció volt régen, és most is az, még ha már nem is lakom ott.


Tudatosítsd benne, hogy a dohány besárgítja a falakat és pár éven belül lakásfelújításba foghattok, ha így folytatja.

2019. febr. 20. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
88%

23

Ez azért volt mert nem (vagy nem rendesen) szellőztettek. Ők szerettek az állott füstszagban élni.

Én is dohányoztam, a férjem még most is. Soha eszünkbe nem jutott a házban büdösíteni. Apósomék bent cigiznek. Rossz belépni a házban mert mindenből dohányszag árad. Mióta nem dohányzom még rosszabb, mert jobban megérzem.

Majd hozzátok is megy valaki aki nem cigizik és kifordul a házból ahogy belépett?

2019. febr. 20. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
100%

Amikor vettem a házamat, sárgásak voltak a falak. Naivan azt hittem, hogy ez a szín volt az eladó ízlése.

Azután amikor a falon itt hagyott képet leemeltem, na akkor lepődtünk csak meg igazán, mert hófehér volt alatta a fal.

Pedig csak kb. 3-4 évet laktak ott.

Ha ez a középkorú házaspár alig pár év alatt sárgára füstölte a falakat, vajon milyen színű lehetett a tüdejük?!

2019. febr. 20. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
0%

#24

Nagyon tévedsz! Rendesen volt szellőztetve, anya erre külön figyelt is mindig.

És ásd el magad szégyenedben, hogy ilyet mersz feltételezni másokról, olyanokról, akiket nem is ismersz.

2019. febr. 20. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
86%
Hát pedig ha minden cigizés után alaposan ki van szellőztetve akkor az igenis megnyomja a számlát mert kimegy a meleg és újra fel kell fűteni.
2019. febr. 20. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
59%
Attól is rendesen ki van szellőztetve, ha nem minden cigizés után van szellőztetés, mert akkor fél óránként, vagy óránként lehetne ablakot nyitni.
2019. febr. 20. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
100%
Itt pont erről van szó. Akit zavar az hogy cigiszag van meg minden beszivja, az igenis minden alkalommal ki fog szellőztetni. És igen ez megnyomja a számlát. Lehet hogy titeket nem zavart a kérdezőt meg lehet hogy ennyire zavarja.
2019. febr. 20. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:

Amikor a párommal összejöttünk, cigizett a lakásban. Nyáron kifestettük a házat belül. Minden meg volt sargulva és büdös volt. Ahogy festettük újra az ajtót fehérrel, tűnt fel igazán, hogy mennyire el volt szennyezōdve. A függönyök is ahogy kimostuk hipòval teljesen új színt kaptak.

Akkor jelentette ki a párom, hogy soha többet nem gyújt rá bent. Nagyon igénytelennè teszi a környezetet és sok pénz is minden évben újra festeni mindent. A butorokbol meg kb sosem jön ki a szag.

Igénytelen, ostoba dolog bent cigizni.

Szólj rá rendesen, hogy ennek vessen véget. Igen, hideg van kint. És? Felvesz egy kabátot és kimegy. Kész, pont.

Ne hagyd, hogy bent csinàlja,ez a te házad is.

Alakìtsatok ki egy kis dohányzó részt kint. Hamutartók, kényelmes szék stb. És járatok ki együtt cigizni.

Amúgy bennem is felmerult, hogy mi lesz ha gyereketek lesz? Ha teszem azt a terhesség alatt lerakja, utána mi lesz? Bent fog cigizni a gyerekkel egy szobában?

Egyik ismerősöm így csinálja, szerintem nagyon gáz a gyerekkel szemben, ne kelljen már szivnia neki is.. Illetve az ő ruháit is àtjàrja

2019. febr. 21. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!