Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mire bíztatnátok a gyereketeket?

Mire bíztatnátok a gyereketeket?

Figyelt kérdés
A lényeg, hogy van két kamasz gyerekem, akiket a nagymama, nagypapa igen utálatosan kezel, és a harmadik unokájukat (másik gyerekétől) nyalják falják, mindennel elkényeztetik. Persze ezt már a gyerekek is észrevették mert már elég nagyok, de én nem akarok nekik rosszat mondani a nagyszüleikről, pl-ul, hogy nem menj oda, meg ilyenek. Úgy gondolom, tegyenek, ahogy jónak látnak, de kezdik ők is nagyon érezni ezt az egész helyzetet, pedig nagyon rendes, jó gyerekek. Nem érdeklődnek felőlük, ha ők odamennek szinte számba sem veszik őket, hogy ott vannak. Ti mit mondanátok erre?
2010. júl. 1. 15:02
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Ne rendezzetek kötelező látogatást, esetleg a nagyi előtt szólj rájuk, hogy legyetek kedvesek, az UNOKÁI vagytok...
2010. júl. 1. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Nem kell bíztatni őket semmire, ha nagypapának nagymamának így nem kellenek akkor, és undok a két gyerekeddel ne menjenek oda, és ne is erőltesd!

Látják ők már a dolgokat, max arra h ne utálják a nagyszülőket

2010. júl. 1. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

A gyermekeid nem ostobák, észreveszik a dolgot, és meghozzák a maguk döntését ezzel kapcsolatban.

Az én apukám anyja egy sárkány. Neki kell irányítani mindent, csak az a jó, amit ő mond, természetesen ő szent és sérthetetlen. 3-an vagyunk tesók, én középen, egyetlen lány. A bátyám a félisten, a kedvenc. Amikor az öcsém megszületett: "mindig ilyen unokát akartam!"

Nekem hiába volt jó a bizim, hiába tettem meg mindent, sosem voltam elég jó neki. Amikor felnőtt lettem és már nem volt ott a szülői nyomás, hogy menj és látogasd meg a nagyanyádat, onnantól nem mentem.

kb. két és fél éve, karácsonykor találkoztunk utoljára, mi nem kaptunk még egy használt konyharuhát sem. (félreértés ne essék, nem az ajándék kellett, hanem a gesztus hiányzott). Egész gyerekkoromban azt hallgattam, hogy majd ez is a tied lesz, azt is neked adom... Amikor hitelt vettük fel és saját lakásba költöztünk, egy felmosórongyot nem kaptunk tőle.

Amilyen az adjon Isten, olyan a fogadj Isten. Most már rinyál apukámnak, hogy nem hívjuk meg a házunkba, és mivel készülődünk az esküvőnkre, oda sem fogjuk meghívni. Ez az én fogadj Istenem.

A gyerekeid sem fognak felejteni.

2010. júl. 1. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

A nagymamák általánban nem hülyék..mégha úgy néz ki.

A harmadik unoka lehet feleannyi szeretet se kap meg a szüleitől,mint a te gyermekeid,otthon és nagymami így kompenzál.

Nagymamáknak a "kedvenc"unokája az,akit elhanyagolnak otthon(vagy mert hülye a szülő,vagy túl sokat dolgozik,esetleg beteg),nézz körül 90%-ban ez van.

Persze van 10% aki egyszerűen kivételezik,de hidd el ez a ritkább!

2010. júl. 1. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Egy kis történet:unokaöcsém állandóan apai nagyanyámnál lógott,nagyi sütött-vásárolt neki...mi persze irigykedtünk rá és hangot is adtunk neki.Mire ő elsírta magát,hogy mi csak ne beszéljünk,mert ő is szívesebben nyaralna a szüleivel ,mint mi...
2010. júl. 1. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Itt ilyesmiről szó nincs, hogy rossz szülei lennének a "kedvencnek"! Otthon is imádják, első gyerek és késői.Ráadásul állandóan vinnyog, visít, úgy el van kényeztetve, egy igazi kis zsarnok a mamáékkal is!
2010. júl. 1. 20:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!