Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mire bíztatnátok a gyereketeket?

Mire bíztatnátok a gyereketeket?

Figyelt kérdés
A lényeg, hogy van két kamasz gyerekem, akiket a nagymama, nagypapa igen utálatosan kezel, és a harmadik unokájukat (másik gyerekétől) nyalják falják, mindennel elkényeztetik. Persze ezt már a gyerekek is észrevették mert már elég nagyok, de én nem akarok nekik rosszat mondani a nagyszüleikről, pl-ul, hogy nem menj oda, meg ilyenek. Úgy gondolom, tegyenek, ahogy jónak látnak, de kezdik ők is nagyon érezni ezt az egész helyzetet, pedig nagyon rendes, jó gyerekek. Nem érdeklődnek felőlük, ha ők odamennek szinte számba sem veszik őket, hogy ott vannak. Ti mit mondanátok erre?
2010. júl. 1. 15:02
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Jobb, ha te ebből kimaradsz, "jó tanács"-szintjén se szólj bele a dologba, mert akkor te is könnyen megkaphatod, hogy uszítod őket.


Mint írtad, látják a ygerekeid is, hogy mi a helyzet, és ahogy nőnek, egyre jobban tudják/merik majd kezelni ezt.


Én azt mondom, hogy SE lebeszélni, se rábeszélni ne akard őket semmiről/semmire.

2010. júl. 1. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Nme eröltetném hogy ott legyenek.Igaz az én szüleim szeretik az én gyerekeimet, d enem szeretnek oda menni, mert mindig marják egymást.Ha sokáig nem megyünk, akkor már kérdik hogy esetleg megyünk e. meg kérdik mi van velük, de ennyi.Nme buták már, fel tudják fogni, akkor majd elrendezik magukban.

Tudom rosszul esik nekik, megértem.Nekem is ilyen volt a nagymamám, megvolt a kedvenc unoka.

2010. júl. 1. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
65%
Nincs valami alapvető konfliktus is a háttérben?
2010. júl. 1. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Erről egy jópofa családi anekdóta jut az eszembe!:) Anyukám is bele próbált szólni nagyanyám viselkedésébe, őt is zavarta, hogy a másik 3 unokája a félisten kategóriát súrolják, azok bármit csinálhatnak az a jó volt, elhalmozta őket ajándékokkal, míg én egy tábla csokit sem kaptam, meg sem dícsért ha jó volt a bizim, ők tegezték és játszottak vele, én magáztam és iszonyodtam tőle stb, gondolom nálatok is valami hasonló van. Szóóóval anyum egyszer négyszemközt mondta mamának, hogy nem gondolja, hogy ha így viselkedik velem az rosszul eshet, és miért mindig őket favorizálja, és miért tesz különbséget? Erre nagyanyám felháborodva: "Marikám! Mit képzelsz, én mind a három unokámat egyformán szeretem! Na én erre léptem be a konyhába 13-14 évesen, mondtam, hogy na az lehet mama, mert én vagyok a 4.! :))) Áááá, rengetegszer emlegetjük ezt a sztorit! :))) Egyébként a gyerekek nem hülyék, pontosan tudják és érzik, hogy gáz a szitu és tök mindeg mit mondasz nekik, hidd el tudják majd a helyzetet kezelni!
2010. júl. 1. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
A kamaszok már egyre inkább beleszólhatnak, hova akarnak menni, hova nem! Ha nem tetszik nekik, nem mennek, majd észreveszik magukat a nagyszülők, mert még szerencse, hogy ők "csak" nagyszülők!
2010. júl. 1. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Saját tapasztalat: nagymamám nem igazán szeretett engem, mindig a kisebb unokákat ajnározta, ők kaptak meg mindent. Egy szelet csokit vett, amit a szemem láttára osztott 3 felé közöttük, én pedig nem kaptam semmit. Szüleim soha nem mondtak róla rosszat, nem uszítottak ellene. Amint elértem azt a kort, kijelentettem anyuéknak, hogy nem vagyok hajlandó a mamához elmenni. Tőlünk 250 Km-re lakik. Ez volt 20 éve. Azóta kb 3x láttam, amikor jött hozzánk, de nem is hiányzik. A hőn szeretett unokái pedig ugyanúgy lesz@rjak a fejét mint én.

Bízd rá a gyerekeidre a döntést, és ne kényszerítsd őket semmire. Attól mert kamaszok még nem hülyék, tudják, látják mi történik.

2010. júl. 1. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

nem kell belavatkoznod, a gyerekeid megérzeik az ilyet, és majd cselekednek.


Nekünk minden névnap, és születésnap kötelező volt apukám szüleinél, tudtuk, hogy minkent nem szeretnek annyira, mint a másik unokát. Ahogy nagyobbak lettünk mindenfélét kitaláltunk, csakhogy ne kelljen menni. Egyre jobban elmaradtunk, és mivel nem szeretnek minket annyira, ez nem is esett nekik olyan rosszul.

2010. júl. 1. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem érdemes beleszólni. Nálünk ugyanez volt a helyzet, csak 2-2 alapon. A gyerekeim nagyon hamar észrevették, hogy a másik két unokát favorizálják. Már felnőttek, a nagyiék dédik lettek, de csak illemből vannak látogatva, pedig most már ezerrel próbálják magukhoz kötni őket. Illedelmese, ha szükséges, még segítenek is nekik, (a favoritok rájuk se néznek), de nem szeretik a nagyszülőket. Azt hiszem, ők is csak most kezdenek rájönni, mennyire elrontották a dolgot.
2010. júl. 1. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Te ne hangold a nagyszülők ellen a gyerekeket, előbb-utóbb rájönnek maguktól is, hogy nem érdemes velük foglalkozni. Ha most a nagyszülők ellen beszélsz, akkor könnyen rádsüthetik, hogy direkt te neveled ellenük a gyerekeket.
2010. júl. 1. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Ahogy a válaszokat olvastam, rájöttem, hogy nem csak nálunk volt így.

Apai nagyszüleim...jobban mondva nagymamám, mert tati egy áldott ember volt...folyton a 2 idősebb unokáját, az idősebb fia gyerekeit istenítette. Pénzt adott nekik, mikor nem volt kocsi, csak egy szó, és már ugrott is nekik...stb. Mi 3-an, plusz apum, a fiatalabbik fia anyuval együtt le volt sz*rva.

Az okot nem tudni, egy csak az én elméletem: az én anyukám egy egyszerű pék szakmunkás, a keresztanyám viszont diplomás középiskolai tanár. Szerintem azért segítették őket annyira, mert "értelmiségi".

Ma az a helyzet, hogy a két unokatesóm diplomás, nekünk...nekem nincs diplomám, nem is jelentkeztem felsőoktatásba, a két tesóm pedig még nem tart ott.

Szörnyen büszkék lennének a diplomás unokájukra.


A helyzet viszont ma a következő:

Mamám 13 éve, Tati 12 éve elhunyt. A temetés körüli hercehurcát az én szüleim intézték, a temetőbe virágot ültetni mi járunk ki, a sírt mi tartjuk rendben. Most került elő egy földnek a hagyatéki ügye, mert lejárt a bérlővel a szerződés és rájöttek a hivatalban, hogy 12 éve valamit elírtak...No comment...azt is mi intézzük.

A másik fiának a két lánya Halottak napja kivételével a temető közelébe se megy. Mi minden hétvégén megnézzük, hogy mi a helyzet. Észre sem veszik, ha lelopnak valamit a sírról...mert itt sajnos az is előfordul...



Még kicsi voltam, most vagyok 20, akkor voltam 7-8 éves, de felfogtam, hogy amazokat sokkal jobban szeretik. Minden szülinapkor, névnapkor tortájuk volt, egy csomó kép készült róluk, amit albumokban őriztek. Rólunk volt 1-2 kép, az elég is volt nekik.


A gyerekeid felfogják, és egy idő után nem mennek a nagyszülőkhöz. Ne mondj nekik semmit, mert a végén még az anyukád, vagy még rosszabb, az anyósod ellened fordul.

2010. júl. 1. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!