Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kitehet a lakásból?

Kitehet a lakásból?

Figyelt kérdés
Édesapám 2 éve elajándékozta a lakást nekem. Ekkor 16 éves voltam és gyám írta alá a papírokat helyettem. Most 18 éves vagyok, már dolgozom és apám ki akar tenni a lakásból. Megteheti?

2019. febr. 13. 05:04
 1/6 anonymousreview60 ***** válasza:
23%
Nem. A lakás a te tulajdonod. Ha haszonélvezeti joga van rajta, akkor ő lakhat is benne, de ki téged nem rakhat.
2019. febr. 13. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonymousreview60 ***** válasza:
24%
De kiszekálhat onnan.
2019. febr. 13. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
98%
Ha a haszonélvezet az övé, akkor kitehet.
2019. febr. 13. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
31%
Az ajàndék visszavehető, ha a megajándékozott érdemtelenné vàlik az ajándékra. Igen, visszaveheti, de ennek alapos oka kell legyen. A lakásból nem tehet ki, amíg vissza nem veszi.
2019. febr. 13. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
88%
Ha haszonélvezeti joga van, akkor igen kiteheti a tulajdonost is.
2019. febr. 13. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
83%

Túl kevés az infó!

Elöször is ajándékot alapos indokkal vissza lehet követelni, pl ha az ajándékozott érdemtelen rá (az ajándékozónak kárt okoz, vagy nem elvárható módon viselkedik vele szemben), ha az ajándékozó megélhetéséhez szüksége lenne az elajándékozott vagyontárgyra, stb.

Másodszor, ha neki van haszonélvezeti joga, akkor teljesn mértékben ö rendelkezik a használati joggal, azaz kizárólag ö dönti el, hogy ki lakhat az adott lakásban, és a tulajdonost is kiteheti minden különösebb indok nélkül.

2019. febr. 13. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!