Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kitehet a lakásból?

Kitehet a lakásból?

Figyelt kérdés

Anyu szülei (nagyszüleim) vették a lakást anyunak. Akkor még nem voltak házasok apuval.

Állandóan veszekszik velem. Sajnos nem keresek annyit, hogy albérletbe menjek.

Azt hiszi apu, hogy nekem egész nap nincs semmi dolgom, csak itthon ülök. Reggel 6kor kimegy a kertbe, dél-1 körül hazajön, aztán kimegy megint és este jön haza.

Tudja, hogy van egy 6 órás munkám (ma épp nem dolgozom, mert a főnököm temetésre ment és ma zárva az üzlet), de mivel itthon nem csinálok semmit, ezért el akar küldeni.

Anyu ezt soha nem engedné, aput előbb tenné ki a lakásból.


Én nem vagyok egyikük rabszolgája sem. Ha kitakarítom az egész lakást, magasról tesz rá (apu), nem vigyáz se a rendre se a tisztaságra.

Ma azt vágta a fejemhez, hogyha ő nem főzne, én éhen halnék. És mégis mit képzelek magamról, hogy nekiállok este főzni, amikor ott a kaja az asztalon.

Tegnap előtt nem főzött, ezért kellett valamit összedobnom. Tegnap főzött, és ma az orrom alá dörgölte hogy én kértem azt az ételt, miért nem fogyott el.

Én nem kértem semmit, hogy pont azt főzze. Keveri a napokat, dolgokat. Velem veszekszik mert ő elfelejt valamit.


Anyunak szoktam pénzt adni, apu meg úgy veszi, hogy az ő kezébe nem adok pénz, így olyan mintha ingyen laknék itthon...


2014. ápr. 8. 11:49
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Az a ház az anyudé, mivel még a házasság kötésük előtt kapta. Apád nem tehet ki önhatalmúlag.
2014. ápr. 8. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Tehát apukád szívességi lakáshasználó, mert a tulajdonjog 100%-a anyukádé.

Amennyiben senkinek sincs az ingatlanon haszonélvezeti joga, az egyedüli tulajdonos kizárólagosan (!) dönthet arról, ki lakhat az ingatlanban.

2014. ápr. 8. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!