Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mivel jár a keresztanyaság?

Mivel jár a keresztanyaság?

Figyelt kérdés
Illetve ha nem szeretném vállalni, hogy lehet udvariasan visszautasítani?
2019. febr. 9. 16:09
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
55%
Mondd azt hogy buddhista/muszlim/sátánista... vagy.
2019. febr. 9. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Tudják, hogy nem vagyok az... :/


Egy keresztelőn pl. mi lenne a dolgom? Milyen anyagi vonzatai vannak ennek az egésznek?

2019. febr. 9. 16:22
 3/23 anonim ***** válasza:
64%
Én azt mondtam, hogy a gyerek érdekében keressenek egy jóval tehetősebbet.
2019. febr. 9. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
68%

Betartod az esküt. Támogatod a vallási fejlődésben. Persze a mai világban már csak divat az egész. Meg ajándékot adsz, mert hát mégis csak te vagy a keresztanya. Elfajzott egy kultúra! :-(

Szerintem mond azt, hogy van már olyan személy, akinek te szeretnél a keresztanyja lenni.

2019. febr. 9. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
36%
Én úgy tudom, hogy ha a szülőkkel történik valami (balesetben meghalnak pl.) onnantól tied a gyerek. Elvileg.
2019. febr. 9. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Valószínűleg el fogom vállalni, ha felkérnek, mert ezt mindenhogy kínos visszautasítani...

2019. febr. 9. 16:45
 7/23 A kérdező kommentje:
Na pont az hiányozna még nekem... 😐
2019. febr. 9. 16:46
 8/23 anonim ***** válasza:
85%
#5 Na még csak az kéne :D Nem, ilyen nincs
2019. febr. 9. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
84%

#5

Én 16 évesen lettem keresztanya. A gyámhatóság szerinted rámbízta volna a gyereket úgy, hogy magam is kiskorú voltam? Ez nem így működik.

Extrém esetben a gyereket a legközelebbi rokonokra szokták bízni (nagyszülő, nagynéni/nagybácsi). A te feladatod a pici fejlődésének segítése, vallási nevelése, támogatása, motiválása (lenne) elsősorban.

2019. febr. 9. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

A keresztszülöség semmiféle jogi kötelezettséggel nem jár.

Eredegileg a vallási nevelésben kellene támogatnia a szülöket, ez ma a legtöbb embernek nem fontos, mert csak kirakat-vallásos, akkor, amikor mások látják vagy amikor valamiböl ünneplést lehet csinálni.

Anyagi vonzata sincs igazánból, ha nem akarsz, nem költesz semmit a gyerekre, de adhatsz is neki, amit és amennyit gondolsz.

2019. febr. 9. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!