Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha csak napi 1-2 óra szabadidő...

Ha csak napi 1-2 óra szabadidőd lenne, azt kivel/mivel töltenéd? A családoddal, vagy az anyukáddal?

Figyelt kérdés

Elsősorban gyerekes apukák válaszára lennék kíváncsi.

A helyzet az, hogy a férjem rengeteget dolgozik, alig van szabadideje. Anyósom újra inni kezdett (már évek óta ezzel küzdünk) és most megint kitalálta, hogy elvonóra megy, ami már vagy az ötödik alkalom és eddig mind sikertelen volt. Ez viszont azzal jár, hogy a férjemnek kell bevinni - ha kimenőt kap, akkor hazavinni - megbeszélni a doktornővel, hogyan halad a terápia, látogatni minél gyakrabban, hogy jól érezze magát, beszaladgálni apróbb dolgokkal, mint például hálóing, könyv stb...és a ház körüli teendők is rá várnak (nem együtt lakunk, mi másik településre költöztünk). Tudni kell, hogy anyós mindig csak bántja a férjemet, szándékosan idegesíti és úgy tűnik nem igazán szereti.

A másik oldal a család. Van egy 7 hónapos kislányunk, akinek szerintem nem csak rám van szüksége, hanem az apjára is. Meg ugye itt vagyok én is.

Sajnálom a férjemet, mert nem tud ketté szakadni és kérdezte tőlem, hogy mit csináljon. Nagyon szereti az anyját, sajnálja és segíteni akar neki. Viszont minket is szeret és nem akarja a gyereket elhanyagolni.

Ha azt mondom segítsen az anyjának és álljon mellé, támogassa akkor alig fogjuk látni (amit persze a mama azzal hálál majd meg, hogy újra inni fog és tovább fogja a férjemet gyötörni lelkileg), ha meg azt mondom, hogy ne foglalkozzon vele, hanem maradjon itthon, akkor minden nap őrlődni fog és lelkiismeret furdalása lesz, amiért nincs az anyjával. Fogalmam sincs mit tanácsoljak neki.


2011. dec. 13. 09:08
 1/4 anonim ***** válasza:
28%
Battlefield 3
2011. dec. 13. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Mi kb ennyit leszünk együtt ha megszületik a baba. (most is ennyit vagyunk). Nem szeretném, hogy a gyerekem ne ismerje az apját, tehát nyilván elvárnám, hogy velünk legyen. Anyós felnőtt ember akiben kell legyen annyi akarat, hogy ha tényleg eldöntötte hogy elvonóra megy, akkor egyedül végigcsinálja.

Én hajlok rá, hogy esetetekben nem az elvonó a lényeg nála, hanem hogy a fia minél többet legyen vele.

2011. dec. 13. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
84%

Tudod, valahol megértem a férjedet.

Pár napig anyukámnál laktam az egy éves lányunkkal(költözés) és visszalényegültem 12 évessé. Eléggé szar helyzet volt.

Neki akkoris az anyja, ha ezt teszi vele.

Próbáljatok meg kompromisszumot kötni: 3 nap anyuka, 4 nap család.

Szívás, hogy be kell osztania a szabadidejét, de sajnos nics jobb ötletem.

Az nem várható el senkitől, hogy hanyagolja az édesanyját!

2011. dec. 13. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

"Én hajlok rá, hogy esetetekben nem az elvonó a lényeg nála, hanem hogy a fia minél többet legyen vele."


Erre már én is gondoltam. Régen azt mondta, azért iszik, mert magányos (özvegy). Most van egy barátja pár hónapja, de megint azt mondja, hogy azért iszik, mert magányos. Az a baja jelenleg, hogy délelőtt a párja 8-16-ig dolgozik és ő akkor nem tud kivel beszélgetni.

Mikor terhes voltam, még nem volt senkije és előfordult, hogy öngyilkossággal fenyegetőzött, meg azt mondta a férjemnek, hogy gyógyszerre ivott. Persze a férjem azonnal kocsiba ült és rohant hozzá. Aztán kiderült, hogy nem is vett be gyógyszert. Ennek nagyon örültem, mert este sötétedés után kaptuk mindig a telefont, ráadásul ilyenkor megszűnnek a sebességkorlátozások a számára és száguldozik az autóval. Meg volt olyan is, hogy este 8-kor telefonált részegen, hogy menjen hozzá el a férjem, mert beszélgetni akar. Természetesen nem várom el, hogy hanyagolja az anyját, csak nem tudom mit is gondoljak erről az egészről. Meg az is rossz, hogy mikor hazajön anyósomtól, akkor az egekbe szökik a vérnyomása, néha nyugtatót kell bevennie és órákig dühöng a szobájában.

Azért nehéz ebben dönteni, mert ha elmegy hozzá akkor egyből kész idegroncs lesz (nem bírja részegen látni), ha meg nem megy el akkor az aggodalom miatt idegroncs. Mi a gyerekkel mindenképpen szívunk, mert nem egy kiegyensúlyozott, boldog apuka jön haza, hanem egy megkeseredett ember :(

2011. dec. 13. 14:13

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!