Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Más családját hogyan viselte...

Más családját hogyan viselte meg a coming out?

Figyelt kérdés

Nos múlt hét csütörtök délután az öcsém bevallotta mindenki előtt, hogy meleg. Bármennyire is fura volt elfogadtam, hogy ő más ahogy anya és a hugom is egyből a támogatásukat fejezték ki. Apámat viszont lélekben megtörte. Szó nélkül felállt és lement inni a kocsmába. Este 10-kor hoztam haza, mert annyira részeg volt, hogy menni nem bírt. Azóta nagyon fagyos a hangulat. Apám korán reggel kell, megissza a kávéját és elmegy dolgozni, majd este 9-kor beállít egy láda Heineken sörrel és leül játszani a számítógépén. Semmi köszönés vagy valami. Konkrétan leszar mindenkit. Ha meg nincs sör vagy kaja akkor mindenkivel veszekszik. Eddig olyan boldog volt. Mindig mondta, hogy már gyűjt mind a hármunk esküvőjére meg majd segít költözni és alig várja, hogy unokái lehessenek. Lelkesen szeretett minket mindig is. Most meg csak iszik és játszik. Tegnap este anyával elég komolyan összecsapott aztán velem is elkezdett ordibálni. Elmondtam neki, hogy nelem is nehezemre esett, de elfogadtam és attól, hogy meleg ugyan úgy az öcsém marad. Nem értette meg és tovább hajtogatta a hülyeségét. Azt is mondta, hogy baszik öcsém ballagására meg az érettségijére. Felőle oda mehet ahova akar. Egyetemre se fog pénzt adni. Attól tartok, hogy ha ez így megy szétszakadhat a család ami senkinek sem lenne jó. Volt már valakinek hasonló esete és mi történt végül?

Köszönöm, hogy elolvastad👍


2019. jan. 30. 18:00
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
72%
Ti sosem voltatok egy család.. Várhatott volna ezzel mig levál a szülőkről.. A homofobiának vannak jelei,ott nem kell bevallani,ráér 30 felett v ha tartós kapcsolatod van v akkor se,őt kihagyhattátok volna.
2019. jan. 30. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
75%
Nehogy már a homofób apát kelljen sajnálni...
2019. jan. 30. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
73%

Ez már eső után köpönyeg esete sajnos, s hova fog kifutni, azt sajnos nem tudni, s más esetéből sem lehet megjósolni.


Én is azon az állásponton vagyok, hogy öcséd várhatott volna addig, míg saját lábra nem áll, s függetlenedik a szülőktől. De azt is alapul kell venni, hogy egy ilyen dolog bizony nem lehet könnyű. Főleg nem egy kamasznak.

Ti valóban nem voltatok egy család, ha egy ilyen dolog ennyire megváltoztat mindent. Egy szülőnek elvileg következetesnek és önzetlennek kellene lennie a saját gyerekével kapcsolatban. De nem soha nem tudtam megérteni, hogy egy szülő, aki elvileg szerette a gyerekét hogyan tud egyik pillanatról a másikra elfordulni tőle.


Ebben a helyzetben - ha ez marad -, akkor talán az lenne a helyes út, ha különváltok apátoktól.

2019. jan. 30. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Lol

Ezek azért durvák.

2019. jan. 30. 18:41
 5/18 anonim ***** válasza:
66%

Szomorú helyzet ez. :(

Az ember azt hinné, hogy a család a legbensőségesebb kapcsolat, és hol merjen az ember őszinte lenni, ha nem a saját családjában.

Valamiért a férfiaknak (apáknak) ezt nehezebb elfogadni.

Sajnos a családotok sosem volt egy szerető és összetartó család. Nagyon könnyű szerető és összetartó családnak lenni, amíg minden rendben, amíg minden úgy alakul, ahogy szeretnénk. De az, hogy egy csalad valójában szerető és összetartó család, az mindig a krízishelyzetekben mutatkozik meg.

2019. jan. 30. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
79%

De nem soha nem tudtam megérteni, hogy egy szülő, aki elvileg szerette a gyerekét hogyan tud egyik pillanatról a másikra elfordulni tőle.

Sajnos sok magyar szülő meg is ölné az addig a felszínen (amíg olyan volt amilyet ő elképzelt magának)szeretett gyereket.. :(

Az egyik fiam meleg a 3ból, az ő párja is családtag.. Sajnálom h ilyen apátok van,ő nem apa,és ti nem voltatok egy család.. Öcsédet ne engedd h bántsa..

64F

2019. jan. 30. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim válasza:
83%

Hello!


Sajnos mindig az apák az utolsók a családban akik elfogadják gyermekuk massagat. Sajnalom, hogy vannak akik komolytalannak veszik ezt a szitut a kommentelok kozul. Ez nem segitseg! Akkor inkabb ne is irjatok semmit. Visszaterve apadra: szerintem idot kellene neki adni, Hiaba kezditek bele sulykolni a dolgot, hogy fogadja el ezt egybol, nem fogja, mert meg a hirtelen sokk alatt all. Ha ilyen tipusu akkor csak az ido tudja ezt megoldani es a kesobbi csaladi beszelgetesek, foleg majd anyuddal. Elobb utobb be kell latnia, hogy nem tud ellene semmit tenni es ra kell, hogy jojjon a fianak sokkal nehezebb lesz az elete es ebben nem hatraltatni kellene hanem segiteni. Felul kell kerekednie a buszkesegen es melle allni. Sajnos a ferfiaknal nagy problema a buszkeseg. Sokkal fontosabb nekik, hogy mit szolnak a kocsmaban a haverok, a meloban a munkatarsak, ha ez kiderul. Neki ciki..majd szegyenkezni kell stb..amikor en mondtam el otthon. Nalunk is apu, volt a veszkosabb, de mondjuk o nem volt ilyen durva. Sose felejtem el, mikor az elmondast kovetoen kb. 2-3 honapra ra egyik este elkezdett pityeregni es azt mondta, hogy tudja nem tud ellene mit tenni es csak engem felt, de ha ez van akkor elfogadja es barmi is lesz akkor is a fia maradok es szamithatok tamogatasara, Es ez tenyleg igy is van! Barmiben szamithatok ra. Viszont figyeljetek kerlek ocsedre is, mert ennek hatasara sajnos kepes es magat hibaztatja a kialakult helyzet miatt, ami miatt befordult lesz, el kezd kattogi azon, hogy elcseszte a csaladot es ne adj isten valami hulyeseget csinal magaban emiatt. Nagyon nagy ero kellett neki, hogy kialljon a csalad ele es kimkndja, hogy meleg. Nagyon sokat kattoghatott es erzte a kenyszert, hogy el kell mondania valakinek és kinek ne ha a sajat csaldjanak, bizva testvereben es szuleiben, hogy elfogadjak es segitik. Kerlek tamogassatok ot es segitsetek, hogy ne terjen rossz utra. Amennyiben segitsegedre van szukseg vagy tesod szeretne beszelgetni normalis melegekkel szolj.udv!

2019. jan. 30. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
40%
Amikor a sok gyűlölködőt olvasom, mindig az jut az eszembe, hogy miért bűn, hogy orálisan/análisan szexelnek? Ugyanis nem tudnak másként. Ugyan akkor a szexkultúra magas foka, ha a nem melegek utánozzák őket? Náluk ez miért nem bűn?
2019. jan. 30. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Na az értelmes válaszokat nagyon szépen köszönöm👍

Természetesen figyelek majd öcsémre és ha kell segítség mondom majd neki hogy írjon nyugodtan.

2019. jan. 30. 19:37
 10/18 anonim ***** válasza:
64%
Az ilyen ember, aki csak ez miatt képes elítélni a saját gyerekét, mert nem az ellenkező nemhez vonzódik, nem érdemli meg hogy szülő lehessen. Akkor is ezt tenné ha fogyatékos lenne, esetleg autista? Az ellen sem tudna tenni semmit, ez ellen sem tud.
2019. jan. 30. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!