Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Aki külföldön él az rendszeres...

Aki külföldön él az rendszeresen támogatja a családját?

Figyelt kérdés

Küld nekik rendszeresen csomagot (ruhával, cipővel, ha van gyerek játékkal, csokikkal)? A támogatást nem olyan esetben értem, hogy nem tudja kifizetni a rezsit és ételre alig marad pénz vagy hitelt kell törleszteni.

Mindenkinek van munkahelye normális fizetéssel, de mégis elvárják a minőségi és márkás ajándékokat. Azt sugallva ha már én többet keresek és ott nagyobb a választék alacsonyabb árakkal akkor küldjek nekik rendszeresen ajándékokat.


2017. nov. 2. 19:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
93%
Ez nem támogatás.... Csak engedsz a pofátlan követelőzésnek. Támogatni azt támogat(hat)ja az ember aki erre rászorul.
2017. nov. 2. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Én is külföldön élek, de nem várja el tőlem senki. De ha elvárnák se adnék drága dolgokat, csak átlagosnak, vagy inkább olcsóbbnak mondható ajándékokat.

Csak azért mert külföldön dolgozunk, nem azt jelenti, hogy felvet minket a pénz. (Jó, aki olyan munkakörben van, pl. mérnök, azt talán) És nem azért jöttünk ki, a többség, mert olyan jól álltunk anyagilag otthon.

Van nekem bőven mire félretenni, saját lakás, saját család majd később, ha lesz.


Csomagküldés fel sem merült bennem soha, rengetegbe kerülne a postázás. Nem érné meg. Szoktam vinni ajándékot, de csak a tesómnak. Ő is élt itt kint, és az egykori csak itt kapható kedvenc tusfürdőjét, sörét, és kávéját szoktam vinni. A többieknek is viszek édességet legtöbbször, de ebben ki is merül az ajándékozás.

A csomagomat sem szeretem terhelni, nem cipekedek ill. nem húzok magam után nehéz bőröndöt, ha nem muszáj.

2017. nov. 2. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
78%
Általában alacsony iskolázottságú rokonaim viselkednek csak így (8 általános). Akibe viszont szorult egy kis intelligencia, az rájön, hogy külföldön még keményebben meg kell dolgozni a pénzért, nincs lazsálás, mint magyarországon
2017. nov. 2. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
70%
ja még annyi, hogy ezzel nem akarom leszólni az alacsony iskolázottságúakat. De vannak rosszindulatú és egyben tudatlan emberek, akik azt hiszik, hogy külföldön kolbászból van a mozgólépcső is.
2017. nov. 2. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez sok mindentől függ. Én pár éve külföldön élek, és előfordult már (nem állandóan, de több alkalommal), hogy helyiek megkérdezték tőlem, hogy szoktam-e hazaküldeni pénzt. Sok bevándorlónál állítólag természetes, hogy rendszeresen küld haza pénzt. De gondolom, itt inkább olyanokról van szó, akiknek saját családjuk (házastárs+gyerekek) van otthon, nem azokról, akik a szüleiktől költöztek ki ide. Ebben az esetben természetesen én is küldenék haza.


Amúgy meg nagyon is észrevehető a különbség az itteni és a magyar életvitelben. Már az is, aki minimálbéres kétkezi munkát végez, az is sokkal jobban tud boldogulni itt, mint otthon. Egy szerény életmódhoz nagyjából egy havi minimálbéres fizetés felére van szükség egy embernek, vagy ha sokszor akarsz szórakozni és étterembe járni, akkor mondjuk a 3/4 részére. Otthon meg egy minimálbérből ki se tud jönni egy fő egymagában.

2017. nov. 2. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
83%

Én éltem és dolgoztam külföldön, de eszembe nem jutott csomagokat küldözgetni senkinek.

Nem 56-os disszidens vagyok, aki küldözgette Amerikából a Vasfüggöny mögé a csomagot, hogy a szerencsétlen retyerutya lásson valamit a Nyugatból!

Egyedül a testvéremet támogattam és támogatom, mert a szüleink ápolása miatt otthon kellett maradnia, pedig szép karrier elé nézett. Ráadásul a sok fizikai megterhelés miatt még le is rokkant.

Na, őt támogatom, de nem csomaggal, hanem pénzzel.

2017. nov. 2. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
12 éve élek külföldön. Kétévente megyek haza látogatóba. Ekkor viszek anyukámnak, tesómnak, feleségének és gyerekeiknek ajándékot. Valami apróságot. Csomagküldés eszembe sem jutott. Pénzt egyszer küldtem anyukámnak, amikor apukám meghalt és kellett a temetésre. Hazamenni akkor nem tudtam, csak 6 nap az éves szabadságom.
2017. nov. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Van a városom közelében egy outlet ahol lehet kapni márkákat olcsóbban. Mióta tudják ezt rendszeresen valamit szeretnének ami itt sokkal jobb áron kapható, mint Budapesten. Sokszor megszánom őket és küldök csomagot.

Ez olyan mint ha az amerikai nagybácsitól folyton tommy ruhákat kérnének, mert az államokban az olcsóbb mint Európában.

2017. nov. 2. 21:20
 9/14 anonim ***** válasza:

En csak most koltoztem ki de biztos nem fogok csomagokat kuldozgetni.

Itt is megvannak a magunk nehezsegei. Lehet h magasabb a jovedelem de az elet is dragabb es ami magyarorszagon szinte luxus az itt nagyon fontos hogy egyaltalan munkat kapj.

2017. nov. 3. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

"Van a városom közelében egy outlet ahol lehet kapni márkákat olcsóbban. Mióta tudják ezt rendszeresen valamit szeretnének ami itt sokkal jobb áron kapható, mint Budapesten."


Mi ezt úgy oldjuk meg, hogy megmondják, mi kell, én megveszem és legközelebbi hazalátogatáskor hazaviszem nekik, ők pedig kifizetik. Családon belül is ezt csináljuk. Ingyen legfeljebb valami alkalomra viszek ajándékot, születésnap, karácsony stb. Csomagot nem küldök, mert az nagyon drága, nem éri meg.

2017. nov. 3. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!