Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Adjatok tanácsot, nem tudom,...

Adjatok tanácsot, nem tudom, jól tettem-e?

Figyelt kérdés

A történet a következő. Van egy férjem akit imádok. 5 éve vagyunk együtt. 2 hete kiderült az édesapja Rákos.

70 éves, nagyon rossz állapotban van, a tüdeje, mája csontja teli áttétekkel. Az egész sztori egy évvel ezelőttre nyúlik vissza. Akkoriban kezdett panaszkodni apósom, hogy fáj a lába, csípője. De a családból senki nem mondta neki kerek perec, hogy irány az orvos. Pedig volt már 7 éve agyvérzése. Azóta bicegett, és azt hittük, hogy a forgója van kikopva. Én mondtam a férjemnek, keressünk neki orvost, de mindenki másra várt, és az öregnek se akarózott a doki. Mostmár tudjuk teli van áttéttel a csípő csontja is. Kiderült az utóbbi időben anyósom hordta neki a fájdalom csillapítót amiből napi 8-10!!!! szemet vett be. Anyósom nekem panaszkodott, hogy az ismerősök neki szólnak milyen rosszul néz ki apósom. Ezen teljesen kiakadtam mert hát kinek mondják ha nem neki. kb 1 hónapja hirtelen lefogyott apósom 20-25 kilót. Mondtam a férjemnek itt nincs mire várni vinni kell orvoshoz. Elkezdtem kutakodni ismeretségi körömben, és sikerült egy professzorhoz bejuttatni. 2 héttel ezelőtt. Azóta a létező összes vizsgálat megtörtént és egy hét után átküldték egy másik kórházba. A két hét alatt anyósom 2x volt látogatni abból 1x úgy, hogy én szóltam rá be kell jönni beszélni a kezelő orvossal, mert én csak a menye vagyok nem dönthetek mindenben. Van még egy huga, és egy öccse a férjemnek, sok mindenben rájuk se lehet számítani. Mi minden nap benn vagyunk, munka után rögtön megyünk, és este 8ig benn vagyunk vele. Mi fürdetjük, etetjük, pelenkázzuk, mikor mire van szüksége....

Tegnap áthelyezték kórházon belül egy másik szobába.

Előző este a cuccait mi már elintéztük. Délelőttre megkértük anyósom, és férjem húgát menjenek be segíteni a maradék dolgokat rakják neki rendbe. Délután hívott minket apósom, hogy nagy fájdalmai vannak, még nem kapott aznap gyógyszert! Teljesen kiakadtam, rohantunk be. Szóltam a nővéreknek, hogy hogy fordulhat elő ilyen, még nekik állt feljebb. 3 napja van ebben a kórházban de minden napra van valami gáz a nővérekkel....

Odajött apósomhoz a kórteremben, és figyelmeztette apósomat, hogy ne szórakozzon meg hazudozzon mert kapott gyógyszert. Kiment a nővérke és mondta apósom, hogy nem kapott. Mondtam a férjemnek valamit kell cinálni intézni, erre rám förmedt, hogy fogjam be a szám mit balhézok, mert más meghallja. Ez már nem az első eset volt mióta bejárunk látogatni. Az egész családja egy tutyi mutyi.

Mindenért nekem kellett eddig szólni, nekem kellett az orvosokkal beszélni stb. Nem esik nehezemre ne értsetek félre. Bármit hajlandó lennék megtenni, hogy apósomon segítsek, és a férjemnek könnyebbé tegyem ezt az egészet. Ezért a két dologért mindent megtettem eddig is. De miután ez a kis vita tegnap kialakult köztünk, fogtam magam sarkon fordultam és otthagytam a kórházban. Szépen hazajöttem tömegközlekedéssel, másfél órányira lakunk.

Nem tudom jól cselekedtem-e? Ti mit csinálnátok. Most nem tudom, hogy apósommal mi van? Azóta nem szóltunk egymáshoz a férjemmel. Mit kéne tennem? Túl sértettnek érzem magam ahhoz, hogy bocsánatot kérjek.


2010. jún. 30. 13:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
93%

Teljesen igazad van.

Az én férjem sajnos ugyanilyen, egy áldott jó lélek, de ha valamit el kell intézni, akkor az rám marad.

Az anyósomról pedig no comment.

2010. jún. 30. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
15%
Nem kell mindig fontoskodni. Biztos megkapta a fájdalomcsillapítót az öreg, de az ilyenkor már nem sokat használ. Morfin tartalmú tapaszt kell ilyenkor felíratni, attól bebódul. A párod családja valószínűleg elfogadta, hogy meghal az öreg, neked se kellene csinálni az ingyencirkuszt.
2010. jún. 30. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
93%
Jól tetted. Az apósodat látogasd, a lehetőségeidhez mérten, és segíts neki, amiben csak tudsz, más úgysem segít neki. De nehogy már neked kelljen bocsánatot kérned, amiért a férjed nem képes kiállni a saját apjáért.
2010. jún. 30. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

13:41-es. Nem ingyen cirkuszt csinálok félre értettél valamit. Ha nem intézek neki dokit még mindig otthon fekszik, anyósom stikába hordja neki zsákszámra a fájdalom csillapítót, és reménykednek a csodában.

2010. jún. 30. 13:46
 5/16 anonim ***** válasza:
65%

Hát tényleg egy tutyi mutyi pasas a férjed,de még ennél is rosszabb.A saját édesapjáról van szó...hogy a famili többi tagját meg sem említsem,szép kis család.

Szerintem menj be apósodhoz,és próbálj megtenni mindent,hogy jobban érezze magát ezekben a nehéz napokban.

A nővér viselkedését tedd szóvá a felettesének,nehogy szó nélkül hagyd.A férjed meg szálljon magába.Ne főzz,ne moss rá,oldja meg maga,ahogy a többit is.Majd ha belátja mekkora tahó,és bocsánatot két akkor állj vele szóba legközelebb.Egyébként mire számíthatnál egy ilyen férjtől ha Te lennél bajba,ezen elgondolkoztál ezek után?

2010. jún. 30. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

2 hét alatt egy világ borult össze bennem anyósommal kapcsolatban. Nem ilyen embernek mutatta magát soha. Arra hivatkozik, a férjem húga mondta, hogy neki könnyebb így feldolgozni. De hát rakja félre az önzőségét, hogy neki hogy könnyebb erőltesse meg magát, és menjen a férjének sgíteni.

Tehát ti hallgatnátok tovább és várnátok?

2010. jún. 30. 13:52
 7/16 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy tutyimutyi, de minden nap ott áll az apja mellett és ápolja. Fürdeti , krémezi, pelenkázza. Gondoskodik róla. Csak ha már másra rá kell szólnia akkor bajban van. Ellentétben pl anyósommal.

Ettől még jó ember a férjem!

2010. jún. 30. 13:55
 8/16 anonim ***** válasza:
0%
Legalább még egy évig otthon volt az anyósoddal. Ha akkor beküldöd a kórházba 3 hónap alatt kinyírják. Fogd fel, hogy ez nem gyógyítható ilyen szinten. Támogasd a férjedet, meg az anyósodat, pár hónapon belül elvesztik a szerettüket. Azzal akarsz most "menőzni", hogy te persze jól letudod b@szni az orvost, hogy nem gyógyítja meg az áttétes rákot. Ha a te apád lenne az elfekvőbe te is csak kábán kapkodnád a fejed.
2010. jún. 30. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
"kedves" 42%-os. Nem elfekvőben van, még. Nem menőzök, és hidd el ugyan annyit megteszek érte mintha a saját apám lenne. Nem értem ha az apósom már nem is szerethetem annyira mint apámat? De nem magyarázkodok neked nem süllyedek a szintedre. És tudod az se mindegy, hogy idő hosszúságában hosszabbítják meg valaki életét szenvedések közt az orvosok, vagy inkább minőségileg jobb de rövidebb ideig segítenek az életén.
2010. jún. 30. 14:10
 10/16 anonim ***** válasza:
0%

"kedves" 42%-os. Nem elfekvőben van, még. Nem menőzök, és hidd el ugyan annyit megteszek érte mintha a saját apám lenne. Nem értem ha az apósom már nem is szerethetem annyira mint apámat? De nem magyarázkodok neked nem süllyedek a szintedre. És tudod az se mindegy, hogy idő hosszúságában hosszabbítják meg valaki életét szenvedések közt az orvosok, vagy inkább minőségileg jobb de rövidebb ideig segítenek az életén.


Azt várod mindenkitől, hogy igazat adjon neked, akkor miért tetted fel a kérdést? Se a férjedet nem lehet szidni, mert akkor hirtelen a világ legjobb embere se téged, mert tökéletes "ügyintéző" vagy. Az érzelmi intelligenciád viszont 0 azt már látom. Gondolom, majd a temetésnél is a sarkadra állsz és majd teszed fel az újabb kérdést: Igazam van, hogy beszóltam a rohad lehúzós temetkezési vállalkozónak, mert a férjem és az anyósom nem állt a sarkára?

2010. jún. 30. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!