Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem érti meg, hogy...

Miért nem érti meg, hogy nekünk is egyszer elfogy a pénzünk?

Figyelt kérdés

Szóval, hétfőn este megbeszéltük a párommal, hogy mit főzzek másnak. Ő nagyon kívánja a mákosgubát,csináljak azt. Háromszor rákérdeztem, hogy biztosan megenné-e, ne csináljak valami pörköltet, rántott húst vagy valami mást? Nem, ő hónapok óta nem evett mákosgubát, azt szeretne.

Megcsináltam neki. Hazaért tegnap, ránézett a mákosgubára, de nem evett belőle. Ő inkább 1500-ért rendelt egy kis pizzát.

Ezt heti 2-3 alkalommal megcsinálja, hogy ő hazafelé beugrik a mekibe, hoz 2500-3000 ft-ért vacsorát.

2 hónapja minden este megkérdezem, mit szeretne enni másnap. Mit szólna ha ezt vagy azt főznék?

Elegem van, hogy fölösleges dolgokra költi a pénzét. Hétfő óta nem dolgozom (létszámleépítés szöveggel kirúgtak), ezt ő is tudja, megbeszéltük, hogy ezek a felesleges kiadások ritkulnak, vagy megszűnnek.

Nem mindegy, hogy 150 E-rel több jön be havonta, vagy kevesebb.

Most akartunk hitelt felvenni, hogy vegyünk egy kertet, ahová ki lehet járni hétvégenként. Jelenleg azt se tudom, miből fogunk megélni, mert az ő fizetése nem lesz elég ahhoz, hogy ő költekezhessen. :S


2010. jún. 30. 09:49
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
49%

A válasz írója 73%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 16:56


Nem egyszer próbáltam neki elmagyarázni, szépen is, csúnyán is, hogy ne verje el hülyeségekre a pénzt, vegyen F*nta helyett no name narancslét. De semmi eredmény...

2010. júl. 1. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
48%

nem megbeszélésen múlik,elmondhattam én ezerszer is,hogy ha pizzát rendel,én meg főztem,és ki kell dobni,akkor hó végére nem lesz miből enni,nem érdekelte,mondván majd anyám vagy az övé ugyis ad...

de egy pörköltráboritás meg 2 napra szo szerint eltűnés hatott,azóta nincs ilyen...megbeszéltük hogy szol ha ne főzzek,és megoldva...nincs kommunikációhiány,egyszerűen elfelejtették megnevelni kiskorában...

7:05 voltam

2010. júl. 1. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
48%
16:56 Ha ez rendszeres problémamegoldás lenne részéről, akkor valóban egy kibírhatatlan hisztérika lenne, de hogy egyszer ilyet csinált, az adott helyzetben lehetett jó megoldás. Néha extrém dolgokra van szükség, hogy felhívd valaki figyelmét valamire.
2010. júl. 1. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim válasza:
100%
Változott már a helyzet?
2010. aug. 13. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 A kérdező kommentje:

Sajnos nem. :(

Vett hitelre egy autót, de nem tudjuk fizetni, így hamarosan elviszi a bank.

2010. aug. 14. 17:00
 36/36 anonim ***** válasza:
Elsőre furcsának tűnhet neked az ötlet, de kezdj el hálózatot ép1íteni az Amway-nél. Be fogtok kerülni egy olyan közegbe, ahol a férjed nap mint nap hallhatja (nem tőled, és ez a lényeg), hogyan érdemes kezelnie az embernek a saját pénzét. Le fog szokni az ilyen ostobaságokról.
2010. aug. 15. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!