Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem érti meg, hogy...

Miért nem érti meg, hogy nekünk is egyszer elfogy a pénzünk?

Figyelt kérdés

Szóval, hétfőn este megbeszéltük a párommal, hogy mit főzzek másnak. Ő nagyon kívánja a mákosgubát,csináljak azt. Háromszor rákérdeztem, hogy biztosan megenné-e, ne csináljak valami pörköltet, rántott húst vagy valami mást? Nem, ő hónapok óta nem evett mákosgubát, azt szeretne.

Megcsináltam neki. Hazaért tegnap, ránézett a mákosgubára, de nem evett belőle. Ő inkább 1500-ért rendelt egy kis pizzát.

Ezt heti 2-3 alkalommal megcsinálja, hogy ő hazafelé beugrik a mekibe, hoz 2500-3000 ft-ért vacsorát.

2 hónapja minden este megkérdezem, mit szeretne enni másnap. Mit szólna ha ezt vagy azt főznék?

Elegem van, hogy fölösleges dolgokra költi a pénzét. Hétfő óta nem dolgozom (létszámleépítés szöveggel kirúgtak), ezt ő is tudja, megbeszéltük, hogy ezek a felesleges kiadások ritkulnak, vagy megszűnnek.

Nem mindegy, hogy 150 E-rel több jön be havonta, vagy kevesebb.

Most akartunk hitelt felvenni, hogy vegyünk egy kertet, ahová ki lehet járni hétvégenként. Jelenleg azt se tudom, miből fogunk megélni, mert az ő fizetése nem lesz elég ahhoz, hogy ő költekezhessen. :S


2010. jún. 30. 09:49
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
100%

Ha még nem tudtátok (főleg a párod) megoldani a kiadásaitok kontrollálását, felejtsétek el a hitelfelvételt. Amúgy is abszurd ötlet. A hobbi kiskert sem befektetésnek nem tekinthető, sem létszükségletnek. Ilyet nem hitelre kell venni, hanem előbb megkeresni rá a pénzt. Nem létezik, hogy ne tudjatok várni azért, hogy ne kelljen háromszor annyit fizetnetek.


Egyébként meg a kérdésed az volt, hogy miért nem érti meg. Erre nem tudom, csak sejtem a választ. Az lehet az oka, hogy ha megértené, az fájdalmas felismerés lenne a számára, ezért inkább kikapcsolja az agyát, amikor erre gondolna. Ha ki akarsz mozdulni a helyzetből, akkor neked kell lépned. Lehet, hogy vele van gond, se te érzékeled a problémát. Nincs egyszerű dolgod, mert írásod alapján ő egyelőre ezt nem szeretné őszintén megbeszélni. Ki kezeli nálatok a pénzt?

2010. jún. 30. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 A kérdező kommentje:
A számlákat én fizetem, a bevásárlás hol ő hol én. (Közös a kassza, de ő még sosem tipegett el a postára, de tudja, mennyibe kerülnek a havi kiadások)
2010. jún. 30. 10:26
 13/36 anonim ***** válasza:
61%

le kell ülni újra, és nem hasonlatokkal utalni a szitura, h "húzzuk meg az övet", mivel ez relatív, kinél mit jelent.


kommunikáció lecke 1.:


leülsz vele és megmondod neki, hogy csökkent a kiadásotok, és úgy érzed, h nem engedhetitek meg magatoknak, hogy x ezreket hagyjon mekiben pizzánál, stb, kérd meg, h tartsatok kontrollt, legyen ,h mondjuk 2hetente rendeltek pizzát max, stb.. mond ki rendesen a szavakat neki konkrétan, és erre válaszoljon, ha nem reagál rá vagy nem érdekli, akkor újra, és ha akkor sem, akkor mérlegelj, h mi a köv lépés.

2010. jún. 30. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
97%
" csökkent a kiadásotok" -> bevételre gondoltam.
2010. jún. 30. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 A kérdező kommentje:
Ezt is elmondtam neki, de gondoltam érthető abból a pár sorból. Nem 2-3 perces beszélgetés volt, hanem jóval több.
2010. jún. 30. 10:34
 16/36 anonim ***** válasza:

akkor kicsit gondolkozz el. csak ismered, gondolom nem 1-2 éve vagytok együtt ha már hitelről beszéltek.


érdemes megtalálni a szavakat amit ő is megért. Meg kell találni a köztes csatornát. magyarán úgy kell beszélni ,h ő is meg te is megértsétek.

2010. jún. 30. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 A kérdező kommentje:
Egyébként a hitelről lemondtunk, nem nagy összegről lett volna szó, kb 6-700 ezerről. Árulnak egy nagyon szép kertet, 700 R-ért, de azt mondták lehet alkudni. Kb 10 perces séta a lakástól. Persze nem létszükséglet, de páromnak ez az álma. Egy szép kert, ahol lehet medencénk, egy kutyánk stb.
2010. jún. 30. 10:43
 18/36 A kérdező kommentje:
* 700 E-ért. :)
2010. jún. 30. 10:44
 19/36 anonim ***** válasza:

10:20-as vagyok


Nekem is gyanús, hogy a pároddal való kommunikációval van a gond. Te elmodod a nyilvánvalót, ő meg nem akarja megérteni. Ez annyit jelent, hogy másképp kell kommunikálnod vele. Erre több lehetséges megoldás is van, ezt neked kell mérlegelned.

Egy ötletet adok. Ha tetszik, alkalmazod; ha nem, nem. Rá szeretnéd venni a párodat valamire (amúgy nagyon értelmes dologra), de ő vonakodik megcsinálni. Fordíts egy erőteljeset a dolgon. Kérdezzd meg tőle, mit tehetnél te érte, hogy jobb legyen a kapcsolatotok vagy hogy jobb legyen az anyagi helyzetetek, (arra a dologra kérdezz rá, ami a ti helyzetetekben normális kérdés), és csináld meg a kérését, de ne kérj viszonzást. Könnyen lehet, hogy azért nem teszi meg, amit nyilvánvalóan meg kéne, mert zavarja, hogy te akarod elérni nála. Ne érezze, hogy nyomás van rajta.

2010. jún. 30. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 A kérdező kommentje:

Mindkettőnk érdeke, hogy ne szórja el a pénzt.

Több helyre adtam be önéletrajzot, beletelik pár napba, míg értesítenek. (Már ha egyáltalán szólnak..)

2010. jún. 30. 10:54
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!