Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem érti meg, hogy...

Miért nem érti meg, hogy nekünk is egyszer elfogy a pénzünk?

Figyelt kérdés

Szóval, hétfőn este megbeszéltük a párommal, hogy mit főzzek másnak. Ő nagyon kívánja a mákosgubát,csináljak azt. Háromszor rákérdeztem, hogy biztosan megenné-e, ne csináljak valami pörköltet, rántott húst vagy valami mást? Nem, ő hónapok óta nem evett mákosgubát, azt szeretne.

Megcsináltam neki. Hazaért tegnap, ránézett a mákosgubára, de nem evett belőle. Ő inkább 1500-ért rendelt egy kis pizzát.

Ezt heti 2-3 alkalommal megcsinálja, hogy ő hazafelé beugrik a mekibe, hoz 2500-3000 ft-ért vacsorát.

2 hónapja minden este megkérdezem, mit szeretne enni másnap. Mit szólna ha ezt vagy azt főznék?

Elegem van, hogy fölösleges dolgokra költi a pénzét. Hétfő óta nem dolgozom (létszámleépítés szöveggel kirúgtak), ezt ő is tudja, megbeszéltük, hogy ezek a felesleges kiadások ritkulnak, vagy megszűnnek.

Nem mindegy, hogy 150 E-rel több jön be havonta, vagy kevesebb.

Most akartunk hitelt felvenni, hogy vegyünk egy kertet, ahová ki lehet járni hétvégenként. Jelenleg azt se tudom, miből fogunk megélni, mert az ő fizetése nem lesz elég ahhoz, hogy ő költekezhessen. :S


2010. jún. 30. 09:49
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
98%
Igazad van egyet értek azzal amit gondolsz! Szerintem írd fel hogy mire mennyit költötök és mennyi marad hó végére, és dugd az orra elé, hogy ha nem mekis kaját enne, ennyi meg ennyi megamradna, te hajlandó vagy lemondani erről meg erről, mert muszály! Ha ezt sem érti meg psszolok! :(
2010. jún. 30. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim válasza:
98%
Sajnos ismerős a helyzet,az én férjem is ilyen. Ő mondja mit főzzek,eszik belőle,de ha másnapra marad már nem kell,és még azt is elvárná,hogy több fogással készüljek,az már nem számít,hogy másnap mehet a szemétbe. Nehezen élünk a felemelt hitel miatt,de ő rendel az interneten minden vackot,viszont én ne vegyek vízkőoldót és ilyeneket,mert pocséklás a pénz rá. teljesen más az értékrendje,és nem lehet megváltoztatni.
2010. jún. 30. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
86%

kommunikáció kollegania, kommunikáció! erre nem fogsz tanácsokat kapni tőlünk. majd mindenki lemondja, hogy "igazad van micsoda szar férj!" "igazad van válj el, kooocsog" "a férjednek is kijár valami plusz, megérdemli a mekit néha" stb...


de mi nem tudjuk helyetted megbeszélni vele, kommunikáció nélkül meghal a kapcsolat.

2010. jún. 30. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 A kérdező kommentje:

Kedves kollegina.

Szoktunk mi kommunikálni. Mióta megtudtam, hogy ki leszek rúgva, semmit nem költöttem magamra. Lemondtam a fodrászt is, bár az is kb 2000 ft.

Az jutott eszembe, hogy ma nem főzök. Vajon erre mit lép? Úgyis csak 6-7 körül ér haza.

2010. jún. 30. 10:00
 5/36 anonim ***** válasza:
91%

Az én párom is pont ilyen, két napja elküldtem vásárolni, deirekt mondtam, hogy siessen, mert sütök húst, csak hozzon hozzá olajat. Erre beállít egy nagy zacskó kajával (igaz, az kínai volt, de két teljes menü + apróságok, 2000 alatt tuti nem úszta meg) és nem értette mi bajom van. Az anyagiakon túl még megalázva is éreztem magam.


Próbálj meg letagadni valamennyi pénzt, ha van még a számládon, tedd félre. És hagyd, hogy kiköltekezze magát. Amikor lenullázódik, akkor gondolkodtasd el, hogy ez vajon miért történt? (persze legyen ott a félretett, hogy azért meg tudjatok élni :) )

2010. jún. 30. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
91%
Ezt nem tudom megérteni, hogy egy felnőtt ember, hoogy lehet ennyire elszállt! Ha másodszor se enne valaki a finom vacsorámból, amit csak neki csinálok, szerintem a fejére borítottam volna és következő alkalommal nem kapott volna semmit tőlem! Az pedig, hogy nem tudja beosztani a pénzét elég gáz... Írd fel, mennyi kiadás volt a hónapban és szembesítsd!
2010. jún. 30. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
91%
Aztat kell mondani e h nem lesz szeksz amíg meg nem eszi a főztödet.
2010. jún. 30. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 A kérdező kommentje:

Amíg volt munkahelyem., belefért, hogy havi 5-6 alkalommal ilyen hülyeségekre adott pénzt. Kb. egyforma volt a keresetünk, mármint összegben. Úgy gondoltam, nem sajnálok tőle ennyit, hiszen én meg szoliba jártam, meg 1-1 mozi is belefért.

Ennek az időszaknak vége, amíg nem lesz munkám. És nem lehet arra alapozni, hogy na majd 1-2 napon belül találok!

2010. jún. 30. 10:05
 9/36 anonim ***** válasza:
100%

"Szoktunk mi kommunikálni. Mióta megtudtam, hogy ki leszek rúgva, semmit nem költöttem magamra. Lemondtam a fodrászt is, bár az is kb 2000 ft.

Az jutott eszembe, hogy ma nem főzök. Vajon erre mit lép? Úgyis csak 6-7 körül ér haza."


ez nem kommunikáció már megbocsáss. nem az a kommunikáció, h te nem költesz meg nem főzöl rá. illetve a nemfőzés nevezhető egy nagyon rejtett sötét kommunikációnak.


a kommunikáció az ,h leültök beszélgetni. akár többször is.

2010. jún. 30. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 A kérdező kommentje:
Leültünk szépen, elmondtam neki, hogy ki fognak rúgni, 28.-ától már nem lesz munkám. És amíg nem találok másikat, addig össze kell húzni kicsit a nadrágszíjat. Rábólintott, hogy igen, igazam van.
2010. jún. 30. 10:17
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!