Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak engem taszít vissza?

Csak engem taszít vissza?

Figyelt kérdés
Szerintetek egy temetési képet feltenni egy közösségi oldalra nem visszataszító? Attól jobban gyászol, hogy mindenki látja....szerintem ez olyan dolog amit mindenki magában rendez le, vagy én vagyok maradi?
2010. jún. 29. 22:02
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én évekig csodálkoztam azon, hogy egy temetésen fotókat készítenek, érthetetlennek és feleslegesnek találtam. Most, hogy öregszem, már napirendre tértem felette, bár továbbra sem látom értelmét. Ilyen képek közösségi oldalon való mutogatását abnormálisnak tartom. Azt ég megértem, hogy valaki előveszi otthon, nézegeti, hogy mennyi szép virág, emlékezik stb...!

2010. jún. 29. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
83%
Mikor fotolaborban dolgoztam,én is furán néztema sok temetői képet.Aztán megkért a mamám,hogy a papám temetését fotózzam.Arcokat nem bírtam volna,de a virágos sírnak később örült.Ez olyan érzés lehet,hogy-na,kellőképpen elbúcsúztattuk őt.Közösségi oldalra olyan tesz fel temetési képet,aki gyengeségből megosztja a fájdalmát.Vagy nem volt fontos neki a halott,és tetszik magának a képen:)
2010. jún. 29. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

... én szívem szerint nagyon megmondanám az ilyennek a véleményem.

De még ennél kevesebbért is, pl. beszólnék, hogy takarítsál már ki, vagy valami:D

Bocs az offért.


Én sem helyeslem egyébként. Van ismerősöm aki a sírok között pózol egy temetésen, és a kép aláírása: Ugye milyen jól nézek ki!? stb.

2010. jún. 29. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
82%
szerintem kiborító... nekem már attól is elállt a szavam,mikor nagyimnál találtam ilyen régi temetésen készült fotókat (valamikor régen szokás volt)...na én attól is rosszul lettem. De még hogy kirakni közösségi oldalra...wáááh...milyen ember ez...nekem nagyon morbid.
2010. jún. 29. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

,,De még ennél kevesebbért is, pl. beszólnék, hogy takarítsál már ki, vagy valami:D "


Ez most hogy jött ide?Egyébként tényleg beteges és undorító dolog,ebben megegyezhetünk.

2010. jún. 29. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
Várjatok,nem tudhatjuk mi játszódott le benne,mikor felrakta.Én sem értem,de ez nem jelent semmit.
2010. jún. 29. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
76%

Régen is fényképeztek a temetéseken. A legtöbb család szétszóródott,és csak esküvőkön vagy temetéseken jöttek össze. Természetesen senki nem "pózolt" a fényképezés kedvéért. A családtagoknak pedig sokszor segített,ha a képek segítségével felidézhették a búcsúzást a halottjuktól. A netre feltenni én is ízléstelennek és morbidnak tartom.

Aki a fényképezést is annak tartja,az mit gondol a temetés utáni halotti torról? Szerintem az sokkal morbidabb szokás. Enni-inni,beszélgetni,amikor a halott még ki sem hült? Pedig ez már kétszáz éve is szokás volt.

2010. jún. 29. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
98%

Én elhűlve tapasztaltam, hogy manapság fényképeket készítenek egy temetésen. 3 éve voltunk a férjem nagybátyjának a temetésén, és a temetés végén megkért minket anyósom, hogy készítsünk pár képet a koszorúkkal teli sírról, persze arcok, és személyek nélkül. Én ízléstelennek és kellemetlennek éreztem temetőben fényképezni, de eleget tettünk a kérésének, kattintottunk párat a mobilunkkal.

Igazán akkor kezdtem megérteni ezt a dolgot, amikor idén a 70 éves nagymamám kért meg az apukája temetésén ugyanerre. Már nem botránkoztam meg, lefotóztuk a koszorúktól roskadozó sírhalmot, kinyomtattuk és elvittük neki. Mikor láttam az arcán, azt a megnyugvást, ahogy a képet szorította, talán megértettem...

2010. jún. 29. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Modjuk engem nem nagyon érdekel, de igazad van hogy magának kéne elintéznie. Ez olyan mintha te szexuális vagy intim képeidet valaki más kitenné. Ezzel ők csak az elhunyt lelket zavarják. Nekik sem esne jól. Békén kell őket hagyni, van így is elég bajuk ha gyászolnak.

2010. jún. 29. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Engem nem taszít. A halál az élettel együtt jár. Az illetőnek ez a meghatározó momentum az életében (mármint valakijénak a halála), nem pedig a kiskutyája.
2010. jún. 29. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!