Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek igazam van? (...

Szerintetek igazam van? ( bővebben lent )

Figyelt kérdés

A férjem vállalkozó, rengeteget dolgozik. Konkrétan reggel 6- este 9-ig. Van egy kislányunk is, én vagyok itthon vele. Nekem is, és neki is nagyon hiányzik párom.


Az elmúlt évek alatt rengetegszer nélkülöztük a segítségét, mindent egyedül vagy más segítségével kellett/ kell intéznem.

A lányunk nevelése is teljes mértékben az én feladatom. Ő nem tudja ebből kivenni a részét. Ha nagy ritkán itthon van, lefekszik a tv elé, vagy netezik.

Persze én megértem, hogy neki is kell egy kis kikapcsolódás, pihenés stb., azt is csodálom, hogy még bírja ezt a nagy hajtást.

Tudom azt is, hogy értünk dolgozik ennyit.


De ez még nem azt jelenti, hogy nem kell kimutatni a szeretetét a családjának ugye? Egy ölelés vagy puszi, vagy egy két bók, elismerés ilyesmire vágyom. Ehelyett a kritizálás megy, ezt miért nem csináltad már meg, ez miért van így, miért engeded meg ezt a gyereknek ?stb. A lányunk sokat kérdezgeti hol van az apja, de ha én nem mesélnék a lányunkról Ő nem kérdezne semmit.

Nem rég megkérdeztem szokott-e ránk gondolni, azt mondta nem , mert nincs ideje.

Tegnap este megakartam vele beszélni ezeket a dolgokat, és miközben beszéltem egyszerűen elaludt.


Amiért most haragszik rám, és én vagyok a szemét az az, hogy reggel nem vittem ki hozzá elbúcsúzni a lányunkat. ( Oviba ment.)

Azért nem vittem ki, mert elegem van már, hogy mindig nekem kell vinnem utána, nekem kell erőszakoskodnom, hogy foglalkozzon vele egy kicsit.

Számtalanszor előfordult már, hogy sírt érte a lányunk, és nem jött oda hozzá még egy puszira sem.

Ezzel csak ráakartam döbbenteni, hogy érzelmileg is törődni kell a családdal, nem elég csak anyagilag.


2010. jún. 29. 13:19
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
91%
Igazad van.
2010. jún. 29. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
89%
Igazad van. Tényleg muszáj neki ennyit dolgoznia?
2010. jún. 29. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
85%

A gyereknevelés alól nincs felmentés, ugyanúgy ki kell vennie a részét belőle. Ha már óvodás a gyerek, miért nem mész vissza dolgozni, hogy a párodnak ne kelljen 9-ig? Az az igazság, hogy te is hibás vagy a kialakult helyzetben.

Ha meg mindketten dolgoztok, akkor meg minden házimunkát és gyereknevelést fele-fele illen vállalni.

2010. jún. 29. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
88%
Sztem igazad van, gáz,hogy a férjed ennyire nem foglalkozik veletek,ha így halad tovább nem lesz jó vége, el fogtok hidegülni egymástól.
2010. jún. 29. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem igazad van.Tudom hogy milyen az én párom hajnal 5-től este 7 ig nincs itthon.Nekem is nagyon rossz a kicsinek is.Sok emiatt a vita is mert Fáradt és rajtam tölti le az egész napi stresszt is.egyszerűen nem lehet hozzászólni.És ha valamit nem jól csinálok akkor azt mindjárt észreveszi viszont a jó dolgokat nem.Én már kezdek hozzászokni csak nagyon hiányzik a rálgi párom akibe régen beleszerettem.A kislányunknak is nagyon hiányzik apa de a 7végén sokat van vele.Majd eljön az én időm is.Addig meg várok....
2010. jún. 29. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
54%
Te viszont csak érzelmileg törődsz a családdal, anyagilag nem. Szerinted ez így igazságos?
2010. jún. 29. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
88%
Igazad van, jol dontottel, hogy a sarkadra alltal! A gyereknek es neked is fontos az apuka szemelye, ugy latszik, hogy a szep szobol nem erti meg. Arra nincs esetleg mod, hogy kevesebbet dolgozzon? Ok, fontos a penz, de azert nem minden. Az en parom, miota megvan a babank eleg sok szorakozasarol lemondott, hogy a picivel minel tobb idot tolthessen. A ferjed nem tudna esetleg netezni/tv-zni, mikor a gyerek mar alszik es veled is valtott 2 szot? Jo, hogy ertetek gurizik, de gondolom kozos dontes volt a baba, tehat gondolhatta elore, hogy az elet bizony meg fog valtozni es mar nem a sajat pihenese es a munka a legfontosabbak. A lepesed hatarozott, de nem drasztikus volt, ugyhogy szerintem jol csinaltad. Hatha ennyi eleg lesz neki, hogy eszbe kapjon.
2010. jún. 29. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
82%

ismerős a sztori. nálunk csak annyi a különbség, hogy azért a gyerekekre szakít egy kis időt apa is. ha van hozzá kedve. sajna sokszor ez nem esik egybe a gyerek kedvével, de legalább odamegy hozzá. az én férjem is hajnaltól estig dolgozik (általában), de hétvégén azért mi vagyunk a fontosak. sajnállak, de egyben meg is értelek.

én sem tudom, hogyan lehetne konfliktus nélkül megoldani a helyzetet.

2010. jún. 29. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
82%

Szia! Az én párom mostanában csinálja ezt. Rengeteg felelősség hárul rá a munkahelyén ami hatással van rá, s rám. Amikor hazajön kéri a ruháját (melegítő) leül a gép elé, s oda viszem a vacsiját. Ott megeszi, s közben rákérdez mi volt velem, de meg sem hallja mit mondok (ezt onnan tudom, hogy nem fejeztem be a gondolatomat, észrevehetően félbehagytam egy mondatot amit észre sem vett). Lefekvéskor az ágyban elmeséli milyen nehéz vezetőnek lenni, elmesél egy rakat dolgot ami én végig hallgatok, s mikor én mondanám el a gondolataim rám szólt, hogy már késő van holnap fejezzük be.

Nagyon megértelek, mert olyan tehetetlen az ember a süket fülekkel szemben. Amit tettél az egy erőteljes lépés, talán észhez téríti a párod. :)

2010. jún. 29. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
82%
Nagyon ismerős a helyzeted! Az én apukám is ilyen volt régebben=S 6-7 éves koromból nagyon sok emlékem van,most 21 vagyok...szinte alig van olyan elmék amiben apukám is szerepel,és ez elég rossz,hogy finoman mondjam.Anyukámmal nagyon eltávolodtak egymástól,apu soha nem volt otthon,nem játszott,beszélgetett velem,anyuval meg szerintem még kevesebbet csinált.Ha elmentünk nyaralni, ott is csak telefonált,soha nem élvezte a szabadságát(ha volt egyáltalán pár napja).Ez kb 12 éves koromig volt így,olyan volt mint ha nem is az apám lenne,szinte nem is tudtam róla SEMMIT.De egyik napon ez megváltozott,úgy jött haza,hogy megfogadta,hogy az után minden hétvégét itthon tölt és a telefont is kikapcsolja,csak velünk lesz,és együtt töltjük majd az időt.Mint utóbb kiderült,(anyu mondta el)hogy ő beszélt a fejével,hogy ezt így nem lehet csinálni,(csak a munkának élt,az volt a hobbyja is) és hogy ez így nem mehet tovább,és ha nem változtat hamar akkor elköltözünk és el akar majd válni is...mag még jó sok dolgot! Gondolom apu észbe kapott,hogy mi a helyzet és ő is csak ember és másképp is lehet jó munkát végezni,nem csak ha heti 7napot dolgozik reggeltől estig.Tehát megváltozott,nem mondom,hogy azokon a hétvégéken csak velünk foglalkozott,mert nem.Sokszor barkácsolt,autót szerelgetett,kertészkedett,de otthon volt velünk! Próbálj leülni vele,ha kell könyörögj...és akkor megtudod,hogy fog e változni,vagy mit akar! Hidd el,hogy változhat!Sok sikert
2010. jún. 29. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!