Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ezt így kell tudatni a szülőkn...

Ezt így kell tudatni a szülőknek? És mikor fog elmúlni bennem a félelem emiatt?

Figyelt kérdés

Ma megyünk nyaralni a barátommal kettesben pár napra.

És tegnap este ismét felhozta apám hogy:"Nem ajánlom hogy terhes legyél, ha történik valami. Mert takarodsz a háztól...(stb) Nem tőled szeretném a 2.unokát." De ezeket szinte kiabálva mondja.

Anyám szintén fenyeget.

Miért nem lehet ezt normálisan közölni? Értem, hogy féltenek, de nemkell fenyegetni, meg megalázni. Kb már2hete ezt hallgatom naponta 3x.

Amugy meg nemvagyok dedós, tudom mi a dörgés, 17éves elmúltam. A barátom meg 20éves 8hónapja járunk.

Ez nekem olyan megalázó, a másik meg az, hogy már félek bármit is csinálni a barátommal, mert folyton ezek járnak a fejemben...komolyan már rettegek.

Még az együtt fürdést is lemondtam a közös fürdőkádban, mert már bevagyok parázva hogy terhes lehetek...apám dumái miatt.


2010. jún. 28. 00:52
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

Sajnálom, hogy ilyenek a szüleid, és nem akarlak uszítani, de ha legközelebb előjön ez a téma, akkor tedd félre a gátlásaidat, és mintha arról beszélnél, hogy mi volt a suliban, kezdj bele egy mondókába. Pl.: "Anyu, apu, még szűz vagyok. Csak pettingeltünk. A folyamatos noszogatásaitok miatt nem merek lefeküdni vele, szóval anyuapu, vagy menjünk el a nőgyógyászhoz, és írassunk fel tablettát, vagy vegyetek/adjatok pénzt óvszerre/hüvelykúpra, stb. így én is biztonságban leszek, és ti is biztonságban tudhattok."


Szerintem a férfiakat nagyon zavarba lehet hozni már a nőgyógyász említésével is. Szálljon egy kicsit magába...

2010. jún. 28. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

Szia! 34 éves vagyok, kétgyerekes anyuka. 17 évesen, amikor barátom lett, anyám belekapaszkodott a hajamba és az ajtófélfához verte a fejemet, k.rvának tutilált. Ez volt a kezdet. Folyamatosan kaptam a szidalmazást, a fenyegetőzést,stb Dettó, mint te.29 évesen, amikor férjes (!) asszonyként terhes lettem, nem mertem nekik megmondani...:-( És komolyan meglepődtem, amikor örültek az unaka hírének...

Szóval pár év és minden rendben lesz, ne aggódj! Szedj tablattát és lazulj el! Ne engedd be őket a kapcsolatotokba,ne gondolj rájuk minden pillanatban, mert tönkremegy!

2010. jún. 28. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

1. - 17 evesen mar lehet,h nem artana szedni valami fogamzasgatlot, plane,ha van parod es mar pettingeltek.

Szoval kerj egy idopontot az SZTK-ba egy nodokihoz es irass gyogyszert.

2.- Lehet,h oka van annak,h nem normalisan kozlik veled, de legalabb nem hagyjak figyelmen kivul,h ez megeshet, de latod azert ez egy bevallt modszer, mert megijedsz es ez igy van jol.

Eszedbe se jusson szexelni vedekezes nelkul, szoval gyogyszer, vagy ovszer, de valamit valassz es ne legy felelotlen.

Erezd jol magad!

2010. jún. 28. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

Azt javasolnám, hogy keress egy megbízható felnőttet, aki először is felvilágosít, akitől mindent meg mersz kérdezni, hogy melyek azok a helyzetek, amelyektől teherbe eshetsz! Legjobb a nőgyógyász. Amint biztos, megalapozott tudásod lesz, számos félelmed elmúlik. Jelen pillanatban még azt sem tudod biztosan, hogy a sperma a fürdővízben teherbe tud-e ejteni...

Ezzel a tudással még nem tudod megakadályozni, hogy a szüleid így bánjanak veled, de legalább csökkented a káros hatásukat. Sajnos, ezek a "szülői intelmek", mint ahogy az egyik előttem szóló megírta a tapasztalatait, sokáig elkísérnek.

Tedd feledhetetlenné ezt a nyaralást, nem bűn az, amit csinálni fogtok, lehet ésszel is, védekezve.

2010. jún. 28. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

Figyelj, ne ahgyd, hogy komplexusokat neveljenek beléd ezzel, mert tönkre tehetik a szexuális életedet!

Annyi a dolgod, hogy TÉNYEKET tudatosítasz magadban: ezek a dolgok így vannak, ezen nincs mit magyarázni.

1.) A sperma a levegőn/vízben nagyon nagyon rövid ideig él, a kádban pedig hogy juthatna el hozzád? Az előváladék ráadásul NEM MINDIG tartalmaz spermát!

2.) A gumi, és a tabi is 100%, ha MEGFELELŐEn használják, de ha tényleg ennyire aggódsz, használd mind a kettőt, úgy csoda lenne, ha gond lenne :) de ha 17 évesen nem akarsz tabit szedni, elég önmagában a gumi is, ha elszakad akkor irány 71 órásért, vagy kompináljátok valamilyen spermiciddel!

Ha terhes lennél, a barátod angykorú, el tudnátok intézni a dolgot úgy, hogy anyudék ne tudjanak róla szerintem...

Ne aggódj mindenen, mert amgaddal és a barátoddal szúrsz ki, mindig használjatok gumit, és nem lehet gond :)

2010. jún. 28. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!