Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ezt így kell tudatni a szülőkn...

Ezt így kell tudatni a szülőknek? És mikor fog elmúlni bennem a félelem emiatt?

Figyelt kérdés

Ma megyünk nyaralni a barátommal kettesben pár napra.

És tegnap este ismét felhozta apám hogy:"Nem ajánlom hogy terhes legyél, ha történik valami. Mert takarodsz a háztól...(stb) Nem tőled szeretném a 2.unokát." De ezeket szinte kiabálva mondja.

Anyám szintén fenyeget.

Miért nem lehet ezt normálisan közölni? Értem, hogy féltenek, de nemkell fenyegetni, meg megalázni. Kb már2hete ezt hallgatom naponta 3x.

Amugy meg nemvagyok dedós, tudom mi a dörgés, 17éves elmúltam. A barátom meg 20éves 8hónapja járunk.

Ez nekem olyan megalázó, a másik meg az, hogy már félek bármit is csinálni a barátommal, mert folyton ezek járnak a fejemben...komolyan már rettegek.

Még az együtt fürdést is lemondtam a közös fürdőkádban, mert már bevagyok parázva hogy terhes lehetek...apám dumái miatt.


2010. jún. 28. 00:52
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
de például ha együtt fürdünk a kádba, és ő felizgul akkor ugyebár az előváladékban is van sperma, akkor ha belejut a vizbe attól ugye nem lehetek terhes?
2010. jún. 28. 01:10
 12/25 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan fürödj vele egy kádban. Hidd el, ennyitől nem leszel terhes.


Gyönyörűen elintézték a szüleid azt, hogy komplexusaid legyenek...

2010. jún. 28. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakozom a többiekhez...

Nyugodtan fürödj együtt a barátoddal, attól nem esel teherbe.Menj el nőgyógyászhoz akivel felirathatsz gyógyszert, a barátod is elkísérhet hogy ne legyél egyedül.A szüleiddel meg szerintem próbálj meg beszélni, leülsz mind2-vel és elmondod hogy ez téged bánt hogy nem bíznak benned,elfordulnak tőled stb. Mondd el nekik hogy ez számodra megalázó és inkább támogassanak segítsenek neked,ezenfelül hogy érettnek érzed már magad arra hogy esetleg lefeküdj a barátoddal és tisztában vagytok a védekezés fontosságával,és hagyjanak téged egy picit szabadon...stb.Nemtudom mennyire segítene de egy próbát szerintem megér.

2010. jún. 28. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

El vannak borzadva a gondolattól, hogy 17 évesen szexelsz, ráadásul egy valamivel idősebb fiúval, és elég szemét módon igyekeznek félelmeket/gátlásokat kiépíteni Benned. Ne hagyd magad, nyugodtan, higgadtan közöld, hogy nem leszel terhes,mert védekeztek - na akkor majd biztos koppannak, hogy szexelsz,és ezt ilyen lazán be is vallod, és nem tudnak elrettenteni.

Pettingtől nem leszel terhes, ha csak nem nyúl beléd a barátod spermás (esetleg előnedves) kézzel - de ez annyi, hogy ő ne fogdossa a saját farkát. :) Ha szexeltek, használjatok óvszert, aminek a külsejét se kell össze előnedvezni - és akkor nem esel teherbe,lehet nyugodtan szexelni. Nyugi,helyesen használt óvszer mellett nem lesz baj.

2010. jún. 28. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
Asszem jobban teszed, mihelyett lesz önálló kereseted, eljössz onnan.
2010. jún. 28. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
Én csak egyet nem értek. Ha ennyire "félnek", miért engednek el kettesben több napra benneteket? Akkor eleve ők adják a lehetőséget az együttléthez. Nekem ez teljesen ellentmondásos.
2010. jún. 28. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%
Apáddal tudatni kellene, hogy védekezés mellett is lehetsz terhes, ugyanis garantált védelem a terhességtől nincs, scak ha az ember nem szexel. Én egy ilyen vita hevében visszaszólnék neki, hogy en aggódjon, ha függetlenedésed előtt álalpotos lennél, a párod szülei szívesen segítenek majd az unoka felnevelésében, és miylen kár, hogy ők(a szüleid) nem akarják megismerni.És valószínűleg azt az unokát sem akarják amjd látni, akit majd tényleg tervezve fogsz szülni.
2010. jún. 28. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként meg, kérdezd meg tőle, hogy miért gondolja, hogy felelőtlen vagy? Kérdezz vissza, hogy myieln embernek ismer téged? És egyébként meg azt is bezsúrnám, hogy ezek szerint neki nagy taruma volt a ti születésetek, ha ennyire parázik ettől.
2010. jún. 28. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tűnik, hogy a módszerük kétségtelenül hatásos, ám eléggé kifogásolható. Nagyon féltenek téged, ez világos. Szerintem nem bántani akarnak, csak látják, hogy milyenek a mai fiatalok. (természetesen tisztelet a kivételnek). Szinte minden gyerek azt mondja, hogy ő bizony tisztában van a védekezési módokkal és mégis mennyi lány lesz kamaszkorban terhes. De ez, nem a gyerek hibája, hanem a szülőé, aki nem világosítja fel, mert túlságosan kellemetlennek érzi. Mondjuk nálam is életem legnagyobb égése volt mikor a 16 éves fiammal le kellett ülni megbeszélni, hogy is van ez a gólya-dolog és mi az az óvszer, stb. De muszáj volt megcsinálni, hogy ne legyen nagyobb baj.
2010. jún. 28. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

Szia!

21 éves lány vagyok. Az én apum is ilyen volt. Mikor 17 évesen együtt szerettem volna aludni szülinapomon az akkori barátommal, azt mondta, hogy ő nem k...át nevel...Meg ugyan azokat amiket neked.

Én rám viszont nem volt ilyen hatással, ezzel csak azt érte el, hogy nem bíztam benne tovább...(mindig apás voltam) de a tinédzser koromból teljesen kizártam. Elmentem a barátnőmmel a nőgyógyászhoz, és kértem tablettát. Azóta is a mercilont szedem, nagyon jó, ajánlom. A szüleimnek nem mondtam el, a párommal felesben álltam. 3 hónap alatt össze tudtam spótolni a rám eső részt, akkor is mikor nem volt keresetem, kaptam hetente..vagy kértem erre-arra egy kis pénzt..és félretettem, így a szüleim nem tudtak a tabiról, én pedig biztonságban tudhattam magamat. És élhettem boldog szexuális életet. Nem kell ettől félni! Old meg magad a dolgokat, ha már a szüleid ilyenek. Állj a talpadra.

2010. jún. 28. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!