Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ezt így kell tudatni a szülőkn...

Ezt így kell tudatni a szülőknek? És mikor fog elmúlni bennem a félelem emiatt?

Figyelt kérdés

Ma megyünk nyaralni a barátommal kettesben pár napra.

És tegnap este ismét felhozta apám hogy:"Nem ajánlom hogy terhes legyél, ha történik valami. Mert takarodsz a háztól...(stb) Nem tőled szeretném a 2.unokát." De ezeket szinte kiabálva mondja.

Anyám szintén fenyeget.

Miért nem lehet ezt normálisan közölni? Értem, hogy féltenek, de nemkell fenyegetni, meg megalázni. Kb már2hete ezt hallgatom naponta 3x.

Amugy meg nemvagyok dedós, tudom mi a dörgés, 17éves elmúltam. A barátom meg 20éves 8hónapja járunk.

Ez nekem olyan megalázó, a másik meg az, hogy már félek bármit is csinálni a barátommal, mert folyton ezek járnak a fejemben...komolyan már rettegek.

Még az együtt fürdést is lemondtam a közös fürdőkádban, mert már bevagyok parázva hogy terhes lehetek...apám dumái miatt.


2010. jún. 28. 00:52
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:

Bocsi ha az utolsó sor zavaros, igy akartam:

Még a közös, fürdőkádban való fürdést is lemondtam, mert apáim dumái miatt már bevagyok parázva, hogy teherbe esek.

De amugy persze...még szűz vagyok. Csak nemtudom, hogy ők ezt honnan veszik...

2010. jún. 28. 00:54
 2/25 anonim ***** válasza:
91%
Undortó, amit apádék művelnek. Szerintem ezt el lehetett volna mondani másképp is. Én a 16 éves húgomat és a párját kértem meg, hogy figyeljenek egymásra. Minden rendben van köztük, igaz a húgom elvittem nődokihoz,a sráccal is eldumáltam, bár a testvéri féltés kimondatta velem, hogy ha sírni látom a húgom, akkor pengével és citromlével megyek neki. Semmi gond nincs velük.
2010. jún. 28. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

Nem igy kellene tudatni,hanem leülni együtt és szépen elmondani mitől féltenek.

Igy csak azt érik el amit már te is tapasztalsz,a félelmet!

Lehet azt hiszik ha megijedsz akkor óvatosabb leszel.

Én megértem h aggódnak,de nem ez a közlési módja.

2010. jún. 28. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
76%
Úgy tűnik akkor hatásos a módszerük, és ez a céljuk.
2010. jún. 28. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

de komolyan, már szinte rettegek a terhességtől, szegény barátom sínyli meg, azt hiszi nem bízom benne...pedig csak apámék miatt félek.

Amikor kézzel pettingelünk (azt szoktunk) akkoris elküldöm vagy3x kezet mosni, pedig nem is nyulkált magához. Ha fáj a hasam valamiért egyből megijedek, ha késik a menstruációm szintén görcsbe van a gyomrom.

2010. jún. 28. 01:02
 6/25 anonim ***** válasza:
73%

Anyám anno nekem is ezt mondta. Csak tudta, miről van szó, ő 17 évesen lett velem terhes... :P

Én csak érettségi után vesztettem el a szüzességem, rá két hónapra meg véglegesen elköltöztem otthonról, azóta sincs gyerekem, ennek már hét éve. Én tudom, mi az, hogy "óvszer", anyám nem tudta, de nem is érdekelte.


Csinálják csak nyugodtan, 18 éves korod után senki sem kötelez arra, hogy szóba állj a tisztelt családoddal.

2010. jún. 28. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
52%
Lelki terrorban tartanak,amit valóban nem vagy köteles elviselni 18 éves korod után semmikor,ha talpra tudsz állni egyedül és persze különköltözni.Szerintem nyugodtan engedd el magad a nyaraláson,feküdj le a barátoddal,használjatok óvszert,és biztosan nem lesz baba!És utána még kapj be egy esemény utáni tablettát,és aztán nyugodt szívvel jöhetsz vissza a nyaralásból.A szüleidnek semmit se köss az orrukra,és a lelki terrort próbáld úgy felfogni,mint egy undorító,gonosz dolgot,amit hamarosan elfelejthetsz:D
2010. jún. 28. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

meghogy aztis mondja apám hogy :"Ha teherbe esel, akkor onnantól leveszem a kezem rólad. Ha bármit is csináltok mindig lebegjen a szemed előtt, hogy TI vállaljátok a felelősséget, ha bármi történik utána hozzám ne gyere..."

És amikor mondja még ő van felháborodva

2010. jún. 28. 01:07
 9/25 anonim ***** válasza:
89%
Én a gyerekem nem riogatással óvnám a nem kívánt terhességtől, hanem felvilágosítással óvszerrel és antibébitablettával és hogy bármikor szólhat nekem. Gondolj bele, hogy mennyire elronthatja ezzel az első szexuális élményét...Ez zakatoljon a fejében minden alkalommal. nemépp korrekt....
2010. jún. 28. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
83%
Ne figyelj rajuk, engedd el a fuled mellet a banto megjegyzeseket. Amugy 17 evesen egyedul elmehetsz orvoshoz, aki felirhat neked gyogyszert.
2010. jún. 28. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!