Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek felnőttkori...

Szerintetek felnőttkori életetekre kihatással van édesanyátokhoz fűződő viszonyotok?

Figyelt kérdés
Édesanyám nevelt fel. Valahogy sose éreztem azt a szeretet amiről csak vágyakoztam. Biztos szeretett meg szeret, mert különben nem nevelt volna fel. Azóta felnőttem. Vettünk egy családi házat, melyben anyagilag nagyon sokat segített az is igaz, de érzelmileg viszont rettegek a haragjától még felnőtt fejjel is.Mikor férjhez mentem azért akadt ki. Nem tetszett neki a választottam.Mikor terhes mertem lenni akkor azért akadt ki, hogy minek nekünk gyerek meg, hogy leveszi a kezét rólam.Biztos őrá apellálunk, de mi őrá ne apelláljunk - ilyeneket vágott hozzám! Viszonyunk sose volt igazi anya-lánya, ami nekem nagyon fájt mindig. Unokáihoz se úgy áll mint más nagymama. Nem is akarta hogy legyen unokája. Unokái érzik ezt egyik se szereti sajnos. Mikor eljön hozzánk a legtöbbször talál valamit ami neki nem tetszik és beleköt. Pl. Milyen ronda szőnyeget vettetek stb. Iszonyatosan vágytam mindig a szeretetére most elromlott férjemmel is a házasságom. Szerintetek az ember felnőtt életére is ennyire kihathat, akár a házassága is rámehet ha nem harmonikus az édesanyjával a kapcsolata. Az állandó szeretethiányát nélkülöztem, az állandó félelem hogy mikor, miért haragszik meg rám.
2018. dec. 11. 10:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%
Naná, hogy kihatással van! Engem ugyan szeretett/szeret édesanyám, viszont a gyerekkorom maga volt a pokol. Már rég felnőttem, de a mai napig is sokszor rámjön a sirás ha visszagondolok. Sokszor brutálisan megvert, megbüntetett..lelkileg terrorizált. Nem hiába lettem egy szorongó és önbizalomhiányos felnőtt. Szerenécsére sokat javult a helyzet, amióta külön életet élek, de szerintem egész életemben megmarad a nyoma.
2018. dec. 11. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
68%
Anyádat tojd le, ez már nem lesz jobb. Én nem tenném ki a lányaimat egy ilyen rokonnak, ezért is nem látogatjuk anyósomat, ő is ilyen... A házassági probléáidat viszont ne erre vezesd vissza, mivel látod kícülről anyukád viselkedését, biztosan nincs rád akkora befolyással. Drukkolok, hogy sikerüljön rendbehozni.
2018. dec. 11. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
32%

az a baj hogy ezeket mindig magadba tartottad. miėrt nem fakadtál ki neki?

mięrt nem mondtad el ezeket az ėrzėseket?

Ha kicsit helyre raknád, jobban ėreznėd magad.

Valamilyen szinten biztos kihat, de azert mindent nem lehet erre fogni.


egy kicsit ugy ėrzem mėg mindig megakarsz neki felelni. de ne tedd, már felnőttėl es ne hagyd hogy barmibe is beleszoljon!

2018. dec. 11. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
81%
Már egyáltalán nem hat ki, de ehhez két dolog kellett: minden kapcsolat megszakítása és néhány év terápia.
2018. dec. 11. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
59%
Hát rád hatással volt. Annyira beleragadtál a mártir pici lány szerepébe, hogy a házasságod elrontásáért sem magadban és a férjedben keresed a hibát.
2018. dec. 11. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
51%

Ahogy nagyon sok minden kihatással van, így ez is, persze. Anyám az az ember, akit az ellenségemnek sem kívánok. Apám detto ugyanez. Felnőtt fejjel már szélesebb körben látja az ember a múltat, de az okokra így sem jöttem rá. Anyámmal a kapcsolatom cseppet sem átlagos, mert ő munkakerülő alkesz, én meg a belemet kidolgozom 17 éves korom óta. Leginkább a szexuális életemre volt hatással az, hogy anyám még 15 éves koromban is bejárkált a fürdőbe, amikor épp ott voltam. Hogy folyton azzal volt elfoglalva, helyesen tisztálkodom e odalenn. Vagy hogy a kopogást hírből sem ismeri, és amikor épp hokiztam is rám nyitott nem egyszer. Ebből az következett, hogy félek lányokkal ismerkedni, félek kezdeményezni, kevesebbnek hiszem magam, mint aki vagyok valójában. A szexre gondolok, már kavarog a gyomrom, nem tudom elmagyarázni miért, de mintha attól tartanék, hogy anyám nem örülne, ha látná, vagy megint rám fog nyitni, pedig 100 km-es távolságban élünk. Ha már így megkérdezted, gondoltam leírom, pedig nem vagyok túl büszke erre...


18/f

2018. dec. 11. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
28%
Már bocs,de mi köze van anyadnak ahhoz,hogy megromlott a házasságod?csak próbálsz kifogásokat keresni,biztos anyam a hibas ezert is
2018. dec. 11. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
96%
Naná h elromlik a házasság ahol a felnőtt nő anyuka szeretetéért pitizik,és mindent háttérbe tol..
2018. dec. 11. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
96%
Ha ilyen rossz a kapcsolatotok, anyád csak mindenbe beleköt, minek engeded a gyerekeidhez, meg be a házatokba? Legyél már egyszer az életben felnőtt, az isten szerelmére. Tönkreteszed a gyerekeidet meg a házasságod, csak hogy anyuci nehogy haragudjon rád? Csodálom hogy férjed eddig nem vette észre milyen cselekvés képtelen vagy a családodért. Ami nem, már nem csak az atyaúristenes anyácskádat jelenti. Bőven nem.
2018. dec. 11. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
95%

Aki életed legfogékonyabb évtizedeidben igen közel volt hozzád, nevelt, irányított, az jó, hogy nagy hatással van az emberre később is.

De nálad másról is szó van. Felnőtt vagy és a mérgező anyádat mégis beengeded a házba. Én nem hagynám, hogy jöjjön és piszkáljon... Az, hogy húzza a száját, mert nem tetszik a választottad, egy dolog, de a többi... Várandósan is kötözködik, a szőnyegbe is beleköt, jaj, ilyen anyát az ellenségeimnek se kívánnék (sőt, főleg nekik nem, mert nyilván sok keserűség gyűlik össze az emberben így s az ellenségeim bizonyára nem kedves emberek, akik így sem adják át másnak).


Nem lenne szabad félned anyádtól, amikor már te is anya vagy... Nem szabad, hogy az életedre jobban hatással legyen, mint ami elkerülhetetlen, a múltatokon át (s ott a tény, hogy mégis az anyád, erről sem tud elfeledkezni az ember s nem is akarja totálisan megszüntetni a kapcsolatot, úgyhogy valamennyire benne van az életben, legalább néha).

2018. dec. 11. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!