Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen felnőttkori következmén...

Milyen felnőttkori következményei lehetnek, ha egy gyermeket szeretet nélkül nevel az édesapja?

Figyelt kérdés
ugyértem, ha egy gyerek úgy nő fel, h kiskorátol kezdve győlöletet érez apja iránt.... Ez pszichológiailag hogyan hat rá a jövőben?
2009. szept. 3. 20:27
 1/7 anonim ***** válasza:

Ez sok mindentől függhet.Miért gyűlöli? Van rá oka? vagy csak az anyuka hatása?Ha az utóbbi,akkor felnőttként másképpen látja majd a dolgokat,és lehet,hogy az anyját fogja meggyűlölni.

Ha viszont az apa okot adott rá ( pl.ütötte-verte ),akkor sokszor ő is agresszív lesz,bár van olyan is,hogy éppen ezért lesz nagyon toleráns.

2009. szept. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előttem szólóval de még csak annyit h hogy lehet h egy kisgyerek meggyűlöli az apját.?

Minket is elhagyott az apám de sosem gyülőltem.

Persze éreztem apahiányt és kihatott az egész életemre de nem gyűlöltem.

Felnőttként meg helyre lehet hozni a dolgokat....

2009. szept. 3. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha terrorizálják, skizofrén is lehet.
2009. szept. 3. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

^én nem tudnám gyűlölni az apámat

úgy érzem nagyon kevés szeretet kaptam tőle, mégis minden mozdulatom, cselekedetem azért van, hogy megfeleljek neki, pedig már nem vagyok gyerek. Következmény: az apa-képet eszményitem a párkapcsolatomban, utálom magamat(külsőleg-belsőleg), nem merek döntéseket hozni/nem tudok kiállni a döntéseim mellett. Pszichiáterhez járok.

2009. szept. 3. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

embereknél nem lehet egy bizonyos sablont ráhúzni mindenkire, bonyolultabbak annál.

van aki ettől sorozatgyilkos lesz, van aki tisztes családapa, mindkettőre van bőven példa.

2009. szept. 3. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem biztos,hogy komoly következményei lesznek,főleg,ha az anyuka odaadóan törődik a gyerekkel.Én sem szerettem apámat-már nem él-de anyukám sosem erősítette bennem ezt,miután felnőttem és már nem is él inkább csak rossz emlékek vannak bennem,de néhány jó dolog is megmaradt.

El kell neki magyarázni,hogy a gyűlölet helyett a szánalom vagy a megbocsájtás helyénvalóbb.

2009. szept. 4. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én annak tudatában élek, hogy többször visszajövünk a "köztes lét"-ből. Vagyis mindig újra és újra megszületünk. Ez nekem rengeteg kérdésre ésszerű magyarázatot ad. PL: Hogy valaki bizonyos betegséget hordoz magában, és korán meghal. Arra is magyarázat van ezáltal,hogy valaki miért szerti pont azt a bizonyos embert. És arra is, hogy miért gyűlöl egy meghatározott embert, aki az apja. Lehet, hogy "akkoriban" volt valami elintézetlen ügyük. Vérig sértett valaki valakit, stb. Ezek az újjászületések nem hiábavaló véletlenek, hanem pontosan a jelenlegi életben kell megoldani egy múlt problémát. Teljesen mindegy, hogy mi volt az. A lényeg: meg kell bocsátani. Ha van rá hajlamod, hogy elfogadd, ezt a felfogást, esetleg csak próbaképpen akár, akkor mond azt magadnak: "akármi volt is az a sérelem, megbocsátom." eEzt mindig gondold el magadban, amikor érzed megjelenni az iránta való gyűlöletet. Próbáld a magatartásodban is kinyílvánítani ezt, pl. kedveskedj valamivel egy-egy reggelire, szülinapra, vidd el vlami koncertre, menj el vele horgászni, szóval amire van alaklmad. Azt godnolom, ha jól megérted ezt, akkor a gyűlölet érzése lassan kimegy belőled, és könnyű, szeretetteljes kapcsolatotok lesz.
2009. szept. 6. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!