Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elengednétek a lányotokat...

Elengednétek a lányotokat pincérnek 15 évesen?

Figyelt kérdés
Arról van szó, hogy szeretne elmenni nyárimunkára, és már ki is nézte a vendéglőt, és már csak a szülői beleegyezés kéne. Magával a dolgozással nincs problémám, de az, hogy 15 évesen akár éjfélig is dolgoznia kell...nem örülök neki. A vendéglő a Tisza parton van és elég sok buli is van arra, tehát számolni kell a részegekkel és hasonlókkal. Másfelől pedig szeretném, hogy tanuljon, és tapasztaljon az életből, a felelőségből. Ti elengednétek?
2010. jún. 26. 13:01
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
70%
Én elengedném, de valószínűleg este 9-től már én is ott ülnék minden este a vendéglőben, hogy ha bármi baj van, meg tudjam védeni. :-P
2010. jún. 28. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
A pincérkedéshez, kocsmázáshoz idegek kellenek!Szerintem nem egy 15 évesnek való.
2010. jún. 28. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
Ja, és be van jelentve?
2010. jún. 28. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
és nagyon veszélyes is. Vmi más munka?
2010. jún. 28. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

Attól függ...én 16 évesen kezdtem el dolgozni, ráadásul Spanyolországba (azóta is minden nyáron megyek).anyuéknak nehéz döntés volt, de azóta sem bánták meg.Ha a lányod elég megbízható, hogy ne menjen bele hüyleségekbe, akkor talán.Mondjuk ha lehetne én még várnék egy évet vele...

Nekem egy életre szóló élmény, tapasztalat volt...sokmindenre megtanított és értékelni kezdtem a kétkezi munkával szerzett pénzt.


Szóval ha megbízható és komoylan gondolkozik akkor elengedném...

2010. jún. 28. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

Nem csak délelött de szerintem a nyári forgalomban nem is hagynának egy gyereket esti csúcsba dolgozni sok részeg között ez életveszély nem személyiség fejlesztés.

Esetleg egy gyorséteremben lehet ilyesmi de ott se dolgozna este mert az esti pótlékok miatt az idősebek kiturnák.

2010. jún. 28. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
Szerintem egy szülőnek nem is nagyon van joga megtiltani a gyereknek a munkát, legalábbis én értelmét nem látom. A munka jó dolog, tapasztalatszerzés, személyiségfejlesztés. Biztos akar venni valamit, amit a szülő nem tud neki megadni. Szép, hogy nem a szüleit pumpolja, zsarolja, hanem megérti, hogy csóró a csald, nincs arra a valamire pénz,és elmegy megkeresni magának. Szerintem ebben nem szabad megakadályozni.
2010. jún. 28. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
én pincérnek tanulok és hátnekem fontos nyárimunkára menni mert 80 órát dolgoznom kell hogy 10.-be mehessek és hát azt mondták az étterembe hogy este 11. gyakran ott leszek szóval tudom hogy már volt nyár de azért szerintem elengedheted . 15/F
2011. márc. 1. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!