Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elengednétek a lányotokat...

Elengednétek a lányotokat pincérnek 15 évesen?

Figyelt kérdés
Arról van szó, hogy szeretne elmenni nyárimunkára, és már ki is nézte a vendéglőt, és már csak a szülői beleegyezés kéne. Magával a dolgozással nincs problémám, de az, hogy 15 évesen akár éjfélig is dolgoznia kell...nem örülök neki. A vendéglő a Tisza parton van és elég sok buli is van arra, tehát számolni kell a részegekkel és hasonlókkal. Másfelől pedig szeretném, hogy tanuljon, és tapasztaljon az életből, a felelőségből. Ti elengednétek?
2010. jún. 26. 13:01
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
85%
Nem. Főleg mivel írtad, részegek is vannak ott, gondold el, ha megfogdossák, vagy pajzán megjegyzéseket tesznek neki hogy a lelkére veheti.
2010. jún. 26. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
63%
Sztem ha normális és tud magára vigyázni akkor miért ne?Az elobbiekhez meg annyit,hogy ha már ott van nem ő lesz egyedül szóval nem kell annyira félteni.Ha valami nem tetszik neki vagy rosszul kezelik kilép.ennyi.
2010. jún. 26. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
100%
Én azért jobban utánanéznék miféle munkahely ez, ugyanis valóban 18év alattit éjszakai munkára nem lehet alkalmazni. Lehet másféle munkákat is találni, az nagyon szép dolog tőle, hogy dolgozni akar, de én bizony a 15 éves gyerekemet kvázi kocsmárosnak nem engedném el (márha ott gyakran részegek megfordulnak sőt éjfélig dolgozni kellene). Keressen másmilyen munkát.
2010. jún. 26. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy 15 éves lánynak nem a kocsmába van a helye még ha dolgozni is fog. Gondold el, hogy a férfiak ott fogják körbe döngeni, és ez egy ilyen koru lánynak hizelgő, tetsző dolog. Ne hogy ez initsa el a korai felnőttséghez. Én bizony nagyon félteném a sok részegtől, és a vegyes társaságtól.
2010. jún. 26. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:
Megbízok benne. Inkább a mai bulizós fiatalságban nem bízok. Annyi mindent lehet hallani mostanában. Nem kocsmáról volt szó, hanem étteremről, ami nem is az a "ócska" fajta, hanem megbízható. Beszéltem a főnökkel és azt mondta, hogy nem egyedül lenne természetesen, hanem felnőtekkel és a tulaj is ott szokott lenni este. Sose tudni, ki téved oda, de biztonságban lenne. Úgy dolgozna, hogy ameddig a vendégek, és a forgalmi lehetőségek vannak. Tehát, ha nincs senki az étteremben akkor hat órakkor is bezárnak, nem feltétel az éjfél. Ezek után sem tudom mit csináljak, de köszönöm a válaszokat.
2010. jún. 26. 19:05
 16/28 anonim ***** válasza:

Szia!


Ugyan még csak 18 éves vagyok(lány), de nem engedném el semmiképp! Figyelj, én idén vállaltam diákmunkát a Balcsin, egy jól menő étteremben. Szép, hangulatos, élő zene vam, első ránézésre azt mondanád nagyon normális hely.


Még csak három napot dolgoztam de annyi abnormálissal találkoztam, hogy nem tudom megszámolni. A részegek folyamatosan belém kötnek, pedig egyszerű fehér blúzban és fekete, térdig érő szoknyában dolgozom. Nem egyszer kaptam meg, hogy mekkora senki vagyok, amikor kijelentem, hogy nem adok extra szolgáltatásokat.


Nekem is azt mondta a főnök, hogy "csak" 10-ig kell dolgoznom, és lesz olyanis amikor 6-kor be fog zárni. Hát nem tudom, tegnap és tegnap előtt is hajnali 2-ig voltam.


Arról nem is beszélve, hogy nagyon strapás munka. Jó a fizikai teherbírásom, de amikor lelkisebb dolgokkal is szembe kell nézni sokkal nehezebb.Pedig nem vagyok túl érzékeny típus.


Hiába vagyok jó tanuló, megbízható stb...ma reggel magamtól mondtam fel.Pedig kéne a pénz egyetemre.


Szerintem, ha a lányod mindenképpen akar dolgozni, engedd meg neki, legalább mint ahogy te is írtad lesz egy kis tapasztalata. Ha pedig nem bírja, nem tetszik neki felmond.


Sok sikert!

2010. jún. 28. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! :)


Megengedtem neki, és ma el is ment. Igaz próbanapra, és várom haza. Holnap majd megírom, hogy akarja-e csinálni. Bár ahogy ismerem/ és az utolsó kommentelő válaszából kiderült abbafogja hagyni.

2010. jún. 28. 14:17
 18/28 anonim ***** válasza:
Én egyfelől nézve elengedném: sokat tapasztalna, ami később biztosan nagyon hasznos lesz neki. Másfelől, ez az éjfél nagyon durva, ez már késő... Ha nem kell sok alkalommal olyan sokáig dolgoznia, menjen érte valaki a családból, egyedül én nem engedném haza. De ha sokszor kell éjfélig maradnia, akkor már meggondolnám, hogy elengedjem-e.
2010. jún. 28. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:

Igen. Örülj neki, hogy dolgozni akar, és talált munkát.


Ja és (egyik válasz kapcsán írom) szerintem ha valaki van olyan felelősségteljes, hogy már 15 évesen dolgozik, akkor az ő dolga, hogy mire költi. OK, ne drogra, de 1-2 bulira miért ne mehetne el belőle, még ha a szülő szemében ez "elverés" is... Szerintem. Ő dolgozott meg érte. Én is anno így vettem az első acélbetkós bakancsot, meg Sziget-belépőt.


Ha nem bírja, kiléphet, találnak helyette 500 másikat. Én is nagyon akartam volna már 15 évesen, de akkor nyáron pont nem volt semmi. Vannak helyek, ahol ha addig kell dolgozni, hogy már nem jár busz, hazaviszik a dolgozókat, vagy adnak nekik taxipénzt. Szerintem az itteni főnök se akarja, hogy egy 15 éves lány egyedül gyalogoljon haza, azért általában gondolnak erre (legalábbis amikor én voltam ilyen munkákon, még így volt...). Ha csak szombaton kell neki sokáig maradni, akkor Ti is elé tudtok menni.


29/N

2010. jún. 28. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
100%
Én megengedném, hogy kipróbálja magát, de 15 évesen törvény szerint nem dolgozhat éjfélig. Viszont: minden este elmennék elé, nem engedném egyedül mászkálni.
2010. jún. 28. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!