Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elengednétek a lányotokat...

Elengednétek a lányotokat pincérnek 15 évesen?

Figyelt kérdés
Arról van szó, hogy szeretne elmenni nyárimunkára, és már ki is nézte a vendéglőt, és már csak a szülői beleegyezés kéne. Magával a dolgozással nincs problémám, de az, hogy 15 évesen akár éjfélig is dolgoznia kell...nem örülök neki. A vendéglő a Tisza parton van és elég sok buli is van arra, tehát számolni kell a részegekkel és hasonlókkal. Másfelől pedig szeretném, hogy tanuljon, és tapasztaljon az életből, a felelőségből. Ti elengednétek?
2010. jún. 26. 13:01
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
71%

Én úgy tudom, csak 16 éves korától vállalhat diákmunkát.


Egyébként én a 15 éves gyerekemet este 9-re már otthon szeretném látni!!! 16 évesen is max 10ig maradhattam el a haverokkal.

2010. jún. 26. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
62%

Ha megbízható,felelősségteljes,nem link,jó tanuló stb.akkor el,miért ne?Spórolhatna a későbbiekre.

Viszont,ha tudnám,hogy csak bulizni megy aztán a pénzt elverni akkor nem igazán.

2010. jún. 26. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%
Igen,elsőnek is igaza van,de itt most nem arról van szó,hogy haverozni,hanem dolgozni.
2010. jún. 26. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim válasza:
65%
16 évesen engedély nélkül dolgozhat tehát nem kell anyuci apuci bólogatása 15 éves kortól meg dolgozhat bólogatással.
2010. jún. 26. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
61%

Nos én egy 16 éves lány vagyok..És RENDES tehát bejelentett és szerződéses munkát CSAKIS 16 éves kortól kezdhet valaki. Szóval már ez is eleve olyan,h a vendéglőbe egyzsercsak jön egy ellenőrzés,elkérik a kislányod személyi igazolványát,és egy szép kis pénzbüntetést adnak..Ezt azért én átgondolnám. Mellesleg azért éjfélig dolgozni ennyi idősen.. Nem csak amiatt,mert

ez milyen késő,de ha belegondolunk,akkor nagyon kimerítő is,és ezt ennyi idősen több napon át csinálni..Én átgondolná a dolgot. És bocsi,hogy ilyen hosszú lett^^"

2010. jún. 26. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
85%
Értem, hogy munkáról van szó, de szerintnem egy gyerek ne maradjon el otthonról ilyen sokáig.
2010. jún. 26. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
73%

Nem vagyok szülő, de megpróbálok tanácsot adni.

Fontos lehet a karrierje szempontjából, mert később, ha "rendes" állásba jelentkezik, nagyobb eséllyel veszik fel, mert lesz gyakorlata. Ha felelősségteljes, tud magára vigyázni, elengedném, persze némi kikötéssel, pl. hogy munka után rögtön haza. Bár, ha mondjuk déltől éjfélig dolgozik, nem valószínű, hogy még utána bulizni akarna menni!

Sok sikert Neki, minden jót Neked!

2010. jún. 26. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%
15 évesen csak szülői beleegyezéssel dolgozhat, és meg van kötve, hogy este talán 10 után nem dolgozhat. Ha legális a munka, én belemennék, mert akkor nem fog éjfélig dolgozni. Esetleg néha, pénteken-szombaton beülhettek oda ti is, és látjátok, hogy veszélyes-e a hely.
2010. jún. 26. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
53%
Én is szivesen mennék diákmunkára de még csak 13 éves vagyok :(
2010. jún. 26. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
39%
Ne rontsd el ezt neki! Hadd dolgozzon, orulni fog:) 15 evesen boven kimaradhat mar ejfelig, nem kisgyerek mar.
2010. jún. 26. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!