Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Én vagyok a hibás, mert rá...

Én vagyok a hibás, mert rá mertem szólni?

Figyelt kérdés

Rászóltam a 4 éves unokahúgomra, ő meg sírva fakadt. Persze én vagyok a hibás, mert szóltam neki.

Elkezdte cincálni a kutyát a nyakörvénél, én meg rászóltam, hogy ne a kutyát fújtogassa, inkább nézze a mesét.

Nem voltam bunkó, de a kutya érző lény, és bármikor megkaphatja a kislány kezét.


2010. jún. 26. 11:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
94%
Okosan cselekedtél, a kutya bármennyire is kedves, aranyos, ösztönből megkaphatja a gyereket. Ne legyen lelkiismeret furdalásod.
2010. jún. 26. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
10%
igen, elég bunkó vagy, hogy ahelyett, hogy a síró kislányt vigasztalnád és elmagyaráznád neki, miért nem szabad a kutyát cibálni, inkább ide írogatsz
2010. jún. 26. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
97%
biztos megijesztetted, amikor hirtelen rákiáltottál:P legközelebb határozott hangon szólj neki és magyarázd el, miért ne cibálja a kutyust. és demonstráld, h hogyan simogassa.:)
2010. jún. 26. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
86%
pff. nem kell mindig megvigasztalni a gyereket ha sír.. így sose edződik meg. helyesen tetted hogy rászóltál!
2010. jún. 26. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 hell-ikon válasza:
90%

Nem vagy bunkó, sem hibás.


De az unokahúgodnak szépen elmesélhetnéd neki, hogy miért nem szabad a kutyát cincálni, mert így szegény nem fogja tudni. S ha már itt tartasz, akkor ugyanolyan szépen és finoman azt is elmondhatnád neki, hogy hogyan kell a kutyával viselkednie.


Gondolom Ő csak játszani akart a kutyával, Te meg elvetted a játékát, ezért sír.

2010. jún. 26. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egyértelmű, hogy ha egy gyerek olyat csinál, ami saját magára, vagy másra veszélyes, káros, akkor rá kell szólni. Akkor is ha nem a sajátunk, de a szülő, vagy más illetékes éppen nincs ott, vagy nem veszi észre, hogy mi történik.
2010. jún. 26. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy vagy hibás. Helyesesn csináltad.

Egyszer én is rászóltam egy kisfiúra, hogy ne huzogassa a kutyám farkát. Erre egy felnőtt ember elkezdett kiosztani, hogy miért szólok rá, a kutyának nem lesz semmi baja. Ha odakapott volna a kutyám, akkor is én lettem volna a hibás. Egy állattal nem szabad így játszani, mert pl. az én legalább 50kg-os kaukázusim elég komoly sérülést tud okozni. Meg alapból nem kell a kutyát bántani.

2010. jún. 26. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
42%

ne fojtogasd már a kutyát, menj inkább mesét nézni a tévében


vagy


ne fojtogasd a kutyát, mert fáj neki és ha fáj neki, akkor bánthat téged a kutyus....gyere inkább simogassuk meg együtt



gondolom, nem a második verzió volt :S

2010. jún. 26. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
82%
Jól tetted, hogy rászóltál.A szülők dolga lett volna elkezdeni a nevelést az állatokkal kapcsolatban.Nem 4 éves korban, hanem amikor a baba lábra áll.
2010. jún. 26. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy hibás, rá kell szólni, különben nem tanulja meg, hogy nem szabad. Fontos viszont, hogy amellett, hogy határozottan szólsz rá, ne ijeszd meg, esetleg magyarázd el neki, hogy miért nem szabad.
2010. jún. 26. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!