Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek jól teszem, amit...

Szerintetek jól teszem, amit (nem) teszek?

Figyelt kérdés

Bátyám barátnője már egy éve nálunk lakik.A csaj nagyon nem csíp engem,és ezt meg is mondta,csak nem a szemembe,hanem másnak,aki visszamondta tesómnak.A csaj elég sokszor bunkózik velem olyan piti dolgok miatt,hogy már én sem hiszem el,hogy télleg ezt csinálja.De még sosem szóltam vissza neki,csak olyan lightosan-pedig szívem szerint el tudnám küldeni elég rendesen a francba-,mert ...hát a tesóm miatt.Amikor összekapunk,általában a békítő szerepet veszi fel,de nagyon sokszor védett már meg,és mondta neki,hogy mostmár ideje leállni.Azért nem szólok vissza durván,mert csóri bátyám két tűz között érzi magát,és én nem akarom,hogy szenvedjen emiatt,mert eléggé sz@r helyzet-pont így vagyok én is,csak a baráti társaságomban-.Nem kérem tőle,hogy válasszon kettőnk közül,mert nem is tehetem,csak azt nem értem,hogy a barátnője mért nem tudja ezt megérteni,és mért nem tud normálisan viselkedni velem.

tesóm 25F,a bárátnője 23L és 19L


2010. jún. 25. 19:31
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:
ki akar fúrni engem és szét akar választani minket
2010. jún. 25. 19:48
 12/29 anonim ***** válasza:
49%
Na így még egyértelműbb. Azt akarja, hogy élete végéig a ti házatokban lakjon. Betenni a közösbe, vagy venni magának már fáj. Jajj de kár volt elolvasnom, ezer meg egy szemetebbnél szemetebb elűzési terv forog a fejemben :D
2010. jún. 25. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 A kérdező kommentje:
Elűzési tervet ne írjaot,nem fogom elűzni,nem alacsonyodok le az ő szintjére...
2010. jún. 25. 19:50
 14/29 anonim ***** válasza:
100%
Így meg kicsinál lelkileg. És ha tesóddal beszélnél? Ő mit mond erre? Nem kell, hogy a csaj hallja, csak ti ketten.
2010. jún. 25. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 A kérdező kommentje:
Már leperegnek rólam a hülyeségei,néha még a szemébe is röhögök,csak azt nem értem,mi a baja....
2010. jún. 25. 19:58
 16/29 anonim ***** válasza:
95%
Most beszéltük meg mi a baja. Elég egyértelmű, még számodra is. Tesód mit mond erre? Őt nem zavarja, hogy ilyen a barátnője a testvérével?
2010. jún. 25. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 A kérdező kommentje:
Már elejtett egy két szót,hogy ő ezt nem bírja elviselni,de nem konkrétan a kettőnk viszonyára gondolt,hanem a csajra egy az egyben,mert vele is elég k.cs.g mostanában.Csak tudnám,hogy mit csinálna,ha én elköltöznék,mert tesóm pl kétlem,hogy neki állna főzni,szerinte ez a nő dolga,a csaj meg 8ra ér haza este,és így is hulla.Lehet,legközelebb meg is kérdezem tőle,hogy ennyire éhen akarsz dögleni :D
2010. jún. 25. 20:10
 18/29 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon tisztellek a hozzáállásodért, de pár dologra felhívnám a figyelmed. A bátyádnak valóban nem feladata, hogy válasszon kettőtök közül, de az igen, hogy kezelje valahogy azt a problémát hogy nem tud viselkedni a barátnője. Hatással van rá, valamit célszerű lenne tennie.

Ismeretlenül nem szivesen itélem el a lányt sem. A rád való féltékenysége a leírtak alapján egyértelműnek látszik, de nem ismertek a féltékenység motivációi. A betegséget leggyakrabban az okának a megszűntetésével lehet orvosolni. Ennek kiderítése a feladatod, és ezen múlik, hogy mit érdemes lépned.


Amit biztosan megtehetsz, hogy beszélsz a bátyáddal. Elmondod neki az őszintét, hogy semmiképp nem szeretnél olyat tenni, ami árt az ő kapcsolatának, de számodra ez a helyzet kellemetlen. Segítsen a probléma megoldásában. Miután feltehetően számára is az, alighanem keresni fogja, hogy mit tehet.


Sokkal bizonytalanabb kérdés, de könnyen lehet, hogy a csajjal való kapcsolatodat is megpróbálhatod elmozdítani. A féltékenysége legvalószinűbb oka, hogy nem érzi magát biztonságban. Attól hogy te ott vagy, tarthat tőle, hogy a párja életében nem ő az egyértelmű No1. Kimutathatod felé, hogy nem veszélyezteted a pozícióját. Esetleg tehetsz felé egyértelmű gesztusokat, amelyekért nem vársz viszonzást. Egyáltalán nem azért, mert adósa lennél neki, hanem mert gyakran ez a módja a kapcsolatbeli problémák megoldásának. Akár meg is kérdezheted, hogy mi a problémája veled, vagy hogy mit tehetnél, hogy ő elfogadjon téged.

A lényeg, hogy keressed a megoldást, mert a mostani állapot fel fog őrölni idegileg mindhármatokat, de főleg téged. Készülj fel a beszélgetésekre, és kerüld el, hogy kijöjjenek a jogos indulatok. A higgadtság ilyenkor nagy előny.


Végső esetben meg lehet szétköltözni is. Eladjátok a lakást, és vesztek két picit. Ha nem lenne összeférhetetlenség, akkor nem érné meg, de ha muszáj, akkor muszáj.

2010. jún. 25. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 A kérdező kommentje:
Még ezt azért hozzá tenném:eddig egyetlen eset volt,amikor a csajjal összefogtunk:tesóm elment egy céges buliba és elég szépen berúgott a drágám,de annyira,hogy 3 órán át kerestük,mert nem tudta megmondai,hogy hol van.Mondjuk én akkor nem is akartam menni keresni,mert tudom,hogy tud magára vigyázni,gondoltam elmegy érte a csaj,haza hozza és ennyi,aztán csak elindultam keresni én is,és másnap hallottam,ahogy a csaj mondta tesómnak,ha én nem lettem volna ott,teljesen kétségbe esett volna,azt sem tudta volna,h mit tegyen.
2010. jún. 25. 20:30
 20/29 A kérdező kommentje:
A legelején miattam nem volt felhőtlen a dolog,mert nemsokkal azután,hogy összejöttek,elég szépen elküldtem a csajt,pedig okom sem volt rá.Azt hiszem,azért volt ez,mert 2 hónappal azután jöttek össze,hogy anyukánk is meghalt,én mindenkit és mindent hibáztattam emiatt,de utána a magam módján bocsánatot is kértem,és nem is szóltam be neki soha,sőt még olyan is volt,hogy amikor veszekedtek tesómmal,megvédtem őt,mert úgy éreztem,neki van igaza.Aztán telt-múlt az idő és ma már ez van.
2010. jún. 25. 20:44
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!