Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi jogosan tettük, vagy ők...

Mi jogosan tettük, vagy ők balhéznak jogosan? Mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy sosem voltunk valami túl jó viszonyba apukám szüleivel és a másik testvérével, nagynénémékkel.

Ez a viszony csak távolodott miután meghalt apukám. Mi anyukámmal ottmaradtunk egy házban/udvarban a mamámmal. Szóval az a rész az enyém, ami apukámat illetné most, a többi a mamámé, ezzel nem is volt nagy gond...

Amig már egy jóideje nagynéném meg a férje az udvarunkon tartja a nagy traktorját utánfutóval.

A kapu mögött nem sokkal, ott hever már két hónapja, hol előrébb, hol hátrébb. Közben nekik fél km-vel feljebb ott a nagy házuk, nagy udvarral üresen, ők a szomszédos településen laknak.

Magyarán itt tartja, ahol még három autóval próbálnánk elférni:az enyémmel, nap mint nap járok be dolgozni, páromé, aki már szinte velem lakik és hetente kétszer az anyukámé és élettársáé akik szintén munkaügyben jönnek haza. Valamelyik autót ilyenkor mi kint az útszélén kell hagyjuk. Ez csak azért van, hogy megmutassa, neki is van része, legalábbis nagynénémnek. De konkrétan csak rosszinuldatúak mint a fene.

Múlthéten jöttünk haza párommal, és nagyon elkapta a düh, mikor újra alog tudott behúzni az udvarra tőle, hogy belehúzott egyet az ablaküvegébe, ami betört.

Most megy a hiszti, hogy biztos anyukám volt(mert akkor látták meg, mikor ő pont hazajött) .

Tudom, nem igy kellett volna, de mégis, nekik áll feljebb , miközben ennyire kitolnak velünk?

A legjobb megoldás lenne elköltözni és hagyni őket, de nincs hova mennünk még, és csak az a céljuk, hogy engem elüldözzenek onnan és ez a kis rész is az övék legyen, harmadik(!) házként. Közben nincs gyerekük, nem is lehet és ilyenek....

Mit gondoltok erről?


2018. okt. 31. 15:22
1 2 3 4 5
 41/48 anonim ***** válasza:
26%
hová költözzön,itt mindig költözz a válasz de egy 10 14 éves vagy még tanulo hová költözzön,meg ha van tulajdon rész miért költözzön? Emberként kéne együtt élni nem szivatni egymást magyar módra itt is egymást jelentgetik a magyarok mindenért áskálodnak,van két házam de kifurom a tesom is az övéből.. Kinézik a szomszéd szájábol a kenyeret,a baba szájából a tejet.. Csoda h ott tart az ország ahol de pampognak nemzeti összetartásról... A magyar mindig is széthuzott, egy család nem képes összetartani egymást elviselni mert ez a MAGYAR VÉR...... Nem kell a gyakori kérdésein és a válaszokon se meglepődni..
2018. nov. 1. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 A kérdező kommentje:

Hát oké! Én vagyok a hibás és a csúnya rossz rokon, aki szegény nagynénit szidja, aki egy áldott jó lélek és emberségből jeles!


Ahelyett, hogy nekem állnátok, belegondoltatok kicsikét is a helyzetembe? Ti nyugodt szivvel néznétek, hogy szivatnak és indirekt módon valahogy mindig megnehezitik az életetek? Holott választás hiján próbálnátok nyugodtan élni abban a házban, ahová születtetek?


SEHOL nem állitottam, hogy nekik nincs joguk itt, sehol sem állitottam, hogy nem tarthatna itt bármit is, hisz ez megilleti! Csupán az esik rosszul és bánt, hogy ennyire nincsenek tekintettel rám, ok nélkül tesznek keresztbe nekem, én sosem tettem nekik semmi rosszat, épp csal élek és végzem a dolgom! Mégegyszer mondom, nem azzal van a bajom, hogy hogy tárolnak valamit a ház körül, hanem hogy DIREKT PONT OTT, ahol útban van és akadályoz. Ezen kivül tőlem csinálhatnak amit akarnak, úgyis azt teszik, a kert összes termését viszik, ilyen-olyan tákolmányokat készitenek stb, váljék egészségükre! Csak engem is hagynának nyugodtan élni.


Ti itt mind annyira rosszindulatúak vagytok, hogy ebben az esetben csakazértis keresztbe tesztek a saját testvéretek családjának, holott vigan lenne más választásotok? Mindenki ennyire érzéketlen, komolyan?

Vagy mondjak olyan példákat, amikor ez a kedves nagynéni férje azzal fenyegetőzött, hogy elviszi és eldobja a kiskutyámat(akit az utcáról mentettem meg) ha mégegyszer meglátja szabadon az udvaron?


Még egy idegennek sem lenne pofám ilyen módon keresztbe tenni, nemhogy rokonomnak! MEGTEHETI MERT AZ ÖVÉ is, ezt én is tudom, de szép tőlük és ez a normális, még én vagyok a rossz?

2018. nov. 1. 23:01
 43/48 anonim ***** válasza:
92%
persze, persze.. magad vagy a megtestesült ártatlanság, az agresszív fasziddal együtt. Mond,jó érzés volt hogy anyádat gyanúsították a kér okozásával, amit a pasit csinált? Nagyon jól dughat a pasas ha lapítottál és nem védted anyádat... Ennyire fontos az a primitív fa.sz?
2018. nov. 1. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 anonim ***** válasza:
27%
Én megértelek,mivel magyarok közt éltem és ugyanezt tapasztaltam ahol tudtak ártottak családon belül is,azt nézték hol lehet bántani a másikat,a mi családjaink ilyenek voltak.. :( Amint tudsz lépj le és vissza se nézz. Mi eljöttünk sok éve az országbol is,és le is tagadjuk h magyarok vagyunk,nem kell itt kint a bélyeg ránk.. Költözzetek..
2018. nov. 1. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 A kérdező kommentje:

Fogunk is költözni, amint tudunk, itt úgysem lesz nyugodalmam. Anyukám tök jól kiszedte magát, nem kell megvédenem senkit. Ő is látja milyenek.

És köszi, nagyon jól d-g, megirigyelhetnéd ;*

2018. nov. 1. 23:29
 46/48 anonim ***** válasza:
26%

akkor állj a traktor elé, hogy ne tudja használni és ha megkér hogy állj arrébb akkor, mondd azt hogy jaj nincs meg a kulcs vagy a pasimnál van a kulcsa stb. gyárts kifogásokat és tartsd ott az autót vagy ilyesmi hogy ne tudja a traktort használni. De előtte szépen kérd meg hogy álljon ki vele, tégy úgy mintha rendes lennél.

vagy amikor nincs ott a traktor akkor a területet foglald el olyan tárggyal amit nem tud majd megmozdítani (autó, kövek stb.)

2018. nov. 2. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 anonim ***** válasza:
100%
Hiába hisztizel, akkor sincs igazad. Ez a te családod, nem a miénk. Valamiért csak kialakult, hogy nem szerettek benneteket, még mamád sem. Mondjuk ilyen hozzáállással nem csoda..
2018. nov. 3. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 anonim ***** válasza:

Mi a problémád? Az volt a kérdés, hogy JOGOSAN OKOZTATOK-E KÁRT MÁSNAK - amire a válasz egyértelműen nem, ha lenne benned egy kis jóérzés, ezt te is tudnád, hogy ilyet egy normális ember nem csinál, nem ezzel rendezi a problémákat.

Hiába írtad le a háttérsztorit, attól még nem lesz jogos és elfogadható az, ha más tulajdonát megrongáljátok.


A háttérsztorira pedig: ha ennyire sz*r a helyzet, nem tudsz mit csinálni, elviseled, vagy elköltözöl. Ettől még nem lesz korrekt viselkedés a nagynénédéktől, hogy így használják a közös tulajdont (tehát a másiknak problémát okozva), DE mást nem tudsz csinálni, ha a normális megbeszélés nem segített. Lehetne annyi eszed, hogy NEM süllyedsz le az ő szintjükre, de úgy látszik, hogy nem megy.

2018. nov. 4. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!